Jump to content
Wolfcry

кърпене и пребоядисване

Recommended Posts

такаа.. утре оставям хондичката за подмяна на ръждясалите ламарини и пребоядисване. майсторите са познати на познат... виждат ми се големи мундари, цяла седмица няма да мръдна оттам ако трябва, за да ги гледам какво правят. но все пак, обръщам се към тези, които са минавали вече през това, за какво трябва да внимавам, какво да гледам , какво да им казвам ? моля.. страх ме е ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... това си е голяма мъка. Дано да попаднеш на кадърни хора. В най-общи линии:Там където подменят ламарини да ги пасват идеално и да ползват възможно най-малко кит. Да няма много дебели слоеве. Марката и качеството на материалите са МНОГО важни! Там където слагат нова ламарина - хубаво е да я третират с калай/олово за да не ръждясва. Да оставят кита да изсъхне добре преди да боядисват. Ако не разбираш от тези неща е трудно да ги контролираш. Да си спазват инструкциите за време и начин на пръскане на отделните компоненти от боята... такива неща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай да не ти спестят от материал най-вече,а и при обратното връщане на елементите по мястото им - обърни внимание за качеството на сглобките(примерно един калник се хваща с 6 болта пък те ти сложат 3 и другите дупки ги КИТ-нат) това имам в предвидАбе за всяка нередност, която ти направи впечатление им казвай! ...че от наще майтори човек да си блъска главата цял живот!Забравих да вметна за така нареченото "изолиране на периферията" (например добре облепени джанти/гуми и дискове)И не на последно място да не ти свият дреболиите от вътре-запалки, дискове и т.нУспех, и чакаме снимки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майсторите са познати на познат... виждат ми се големи мундари

Ами щом така ти се струва още от началото, по-добре изобщо не ходи при тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе приятелю, имаме си в Пловдивската хонда група най-добрия бояджия, демек Тодор с червеното купе, който пък работи с мнооооого добър тенекиджия и щеше да ти се обърне спец внимание на хондичката, щото и двамата знаят какво да пипнат по една хонда.Така и така си я закарал вече ги юркай за тая предна греда да надигнат десния край, така да я изправят, а не да ти свалят левия, че после бронята никой си път няма да пасне и ще имаш по 2 пръста луфт. Също на предните калници да обърнат повечко внимание, че единия е хлътнал точно където се хваща за бронята, а другия прави голяма дъга над фара и разкривява цялата физиономия. И много, ама много да внимават като ти кърпят веждите отзаде, че ко разкривят там където се събира с бронята, после бояджията и 5 кила кит да сложи пак няма да може да направи точна линията на калника с бронята и бронята няма да седи естествено.Друго, което може да погледнат е вратите под лайсната, забелязал съм, че на много сивичета има хлътнатини и нагънато под лайсната. А също и долните ръбчета на вратите, че са ниски сивичетата и често се забира ръба на вратата я в бордюр я в нещо друго.Хечовете избиват много ръжда на долния ръб на вратата на багажника.А бояджията да ти свали всички оплътнения на люка и да го направи и него, че съм сигурен на 100% че е загнил под оплътненията.Ами май е това засега, ако се сетя още нещо ще пиша. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

калай на заварките няма никой да ти сложи, това е от ясно по ясно. като заварят вземи епоксиден грунд на сикенс-90 лв е литъра, но е най-доброто за случая. всяка заварка да я мажат отвътре и отвънка- ву този грунд се китосва и боядисва без проблем. вземи си хубав кит, най-добре на кар систем, задължително ву китъ да пръскат течен кит. след него шприц кит на дебело и чак тогава бята. ако не си с металик или перла, най-добре пръскай с база-лак, не взимай акрилна боя. за добро боядисване най-добре да се свалят лайсните и пр, трудно ще се облепи всичко перфектно,а и когато се пръска с облепяне НЕ ВЛИЗА БОЯ ПОД ЛАЙСНАТА, А ДО НЕЯ КОЕТО Е НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРЕДПОСТАВКА ЗА БЪРЗО ОЛющВАНЕ НА БОЯТА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за помощта, доста неща им казах, но получих отговор - "а бе ти на нас я остави тая работа, ние знаем кво праим..." в момента сум на по-големи тръни и от вчера :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам насистина да знаят какво правят баце, да не окипазят Хондичката. Ама и ти да не ми кажеш, че ще я правиш...аз от на Тодор по-добре направена Хонда в града не съм виждал, да не говорим за колите като цяло, можеше да я направите на 2 цвята, незнаеш просто на черно колко готино ще стои червено или оранжево... :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми идеята беше че уж са познати.. а бе не знам и аз.. ся ще го видим какво ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей от тези думи трябва най-много да го е страх човек-правя ти го като на приател.дано всичко е ок. и после снимки да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питбула прав си батко. Тия приятелски жестове се правят на хасал приятели. Няма безплатен обят, така че успех колега и дано излязат добри тези майсторчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в интерес на истината всичко стана доста сполучливо, внимателно работиха, стараеха се, изглежда доста добре, бояджията, който е вече много мой човек също остана приятно изненадан! първа фаза завършена - следва боядисването !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много често никой нищо не прави по вътрешната страна на заварките, а там се събират най-много боклуци, ръждата тръгва, и за 2 години е пробила ламарината и е издула боята :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина дано са обработили заварките и отвътре и отвън, че ще се налюпи като юфка на слънце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

змеят е отново чисто черен :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ... всеки иска колата му да стане бързо, но мен би ме притеснило да свършат тенекиджийската работа, подготовката за боядисване и самото боядисване за 3 дни... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от рано сутрин до мн късно през нощта се занимават с нея, не е лакирана още, и боядисването не е напълно цялостно, предницата не я пипаме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързичко свършиха наистина, приятелю чакаме да качиш снимки и да видя скоро звяра наживо :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

довечера би трябвало да е готова, след работа ще я прибера в гаража за 2-3 дни, след това ще и мина една паста и ще дойда да я покажа :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

най-после си я прибрах в неделя, всичко е перфектно, поне аз с непрофесионалното си мнение смея да твърдя така, мн съм доволен! яд ме е само, че всичко се случи по време на националната :)

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще видя новото лице на звяра, довечера мои да ми дойдеш на едно гости да полеем случая :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пфф досега съм заварявал тръби като лудите по нощите :thumbs1: смених си "отделителната система" :thumbs: махнах всички гърнета и забих едно спортно , ще се чуем на срещата :worthy::spell:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брато , малко късно си се сетил. Не знаеш ли че във бандата има бояджия. Всяка сряда съм на срещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...