Jump to content
Visible

Проблем с дългите светлини

Recommended Posts

Здравейте колеги, проблемът е следния:Не ми работят дългите при изключени фарове ( като при пресвяткане за полицаи примерно ;) ). При включени светлини няма проблеми. Гледах в ръководството, но не видях да има отделен бушон точно за този случай. До колкото знам англоговорящите на това му викат high beam flashing. Някой има ли идея, че се чувствам малко глупаво като давам път на някой :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да знае защо аз като се опитам да присвяткам нищо не се получава? Всички бушони са ОК ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших че е от лостчето, свалих го и го почистих (май трябваше и да го замеря :worthy: ) и нищо, да няма някакво реле или де да знам кво там, ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно ключа не ти прави контакт. все пак го свали и го замери пак. но няма отделен бушона за присвяткане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кабелаците възможно ли е да са вързани с тия на късите и затова да няма ток до дълги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще го разглобя пак, ще го замеря и ще кажа !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз и аз имам подобен проблем на старата консерва. Но моя е по глобален - когато превключа от къси на дълги всички изгасват, но ако си задържа лостчето си свтят дългите в момента който го пусна тъмнина :hondarulez: . Аз си мисля, че е от лостчето - нещо се е пр**бал механизма. Но все пак някакви други идей?

Редактирано от LUZIFER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, проблемът е следния:

 

Не ми работят дългите при изключени фарове ( като при пресвяткане за полицаи примерно :shy: ). При включени светлини няма проблеми.

Гледах в ръководството, но не видях да има отделен бушон точно за този случай. До колкото знам англоговорящите на това му викат high beam flashing.

 

Някой има ли идея, че се чувствам малко глупаво като давам път на някой ;)

Прегледах схемата на светлините, Ако при включени фарове имаш къси и дълги но при изключени нямаш дълги (тоест светкавица) - причината може най-вероятно да е в лоста за светкавицата, той командва два контакта, единият е за къси-дълги, а другият е за светкавицата и шунтира първият контакт за положение дълги. Няма отделен бушон, без разглобяване няма да стане, предполагам че контакта е нагорял (от прекалено силни крушки) или е повреден. Прилагам една схема, контакта в който се съмнявам е PASSING

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...