Jump to content

Recommended Posts

имам един малък въпрос относно спирачките на 5 г. конкретно значи като я карам на по дълъг път и после от предните спирачки излиза пара пушаче малко е но излиза като я пръсна леко с вода и съска. тва проблем ли е или е нещо по нормално ако трябва да се сменят нз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е напълно нормално.Явно използваш пове4е спирачка :).Поради триенето на наклатките по спирачния диск,той се нагрява.Затова излиза пушек.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата Grim Reaper е напълно прав... но не си прави експеримент да си заливаш дисковете сус вода ще съжаляваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите изпушиха след една гонка ,седя си на сфетофара и димя от двете страни :) сега дисковете са криви и са за смяна :) Някои да даде жокер за нещо дупчено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е по-големи спирачни апарти и съответно дискове отпред :) Има теми за това,добро решение на проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как така на по дълго разстояние ще ти пушат спирачките!? колко съм се спускал по баири и кво ли не ... пак ползвам спирачката освен скоростите но никога не съм виждал на кола да и пушат дисковете от това! трябва да стои на спирачката постоянно и то не натисната ами леко да стърже.. колега виж си дисковете да не си ги прегрял защото после ще се чудиш защо ти тресе като натискаш спирачки(криви дискове) мисля че бях прочел тук във форума че ако са лилаво-синкави са заминали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално, колега. Спирачките ти задържат, т.е. постоянно се трият накладките в дисковете. Иди някъде да ги погледнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато дисковете са износени (изтънели), те престават да се охлаждат ефективно и при продължителни интензивни спирания се нагряват повече от нормалното. Решението е нови дискове и по-меки накладки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама колегата неказа,че слиза от планина,а от дълъг път...тоест варянта е да е блокирал апарата евентуално вътрешната накладка да се опира в диска,не е нормално като спреш от какъвто и да е път да ти пушат спирачките айде сега... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...