Jump to content

Recommended Posts

... Колата напоследак започна да държи 2000 оборота и като я исфорсирам 2-3 пъти се оправя !!! 5та генерация е ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

топла, студена? може да ти се бъзика TPS-а или жилото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е да държи високи обороти при студен двигател :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е нормално колега , не им се бой хонда не се плаши от обороти :) и наистина напълно е нормално при студен мотор да държи високи обороти ( автоматичен смукач )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя понякога държи и над 2000 но малко над :) и почва да пада като позагрее. мисля че е нормално.. все пак някои от вас мисля че са карали жигули .. лада :) знаят какво е ръчен смукач :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тва не е Лада или Жигули :D . Дори и минус 20оС да е, не би трябвало да вдига над 1500 оборота.

manniakk е прав :( . Обърни внимание на оплетката на жилото - ако някъде е нарушена цялостта й, започват да влизат боклуци и жилото не може да се върне. Ако на загряла кола пак ти направи този номер: слизаш, вдигаш капака и опитай да помогнеш на жилото да се върне ръчно. Ако се е върнало, а оборотите пак са високи - със сигурност ти е TPS сензора. Това е датчик, който показва положението на дроселовата клапа (с времето се износва и дава грешна информация) - не подлежи на ремонт. Подменя се с нов :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност ти е TPS сензора. Това е датчик,...

A aко е без ТПС?...Хубаво ще е да се знае какъв е двигателят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТПС-а не подлежи на ремонт но може да се регулира. Може да е клапана за вдигане на обороти при студен мотор. Но щом го оправя с няколко напомпвания на гаста си мисля за заклинваща клапа или натегнато жило, или клеясало жило, или боклуци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...