Jump to content
Magnum

Търся адвокат

Recommended Posts

Здравейте,След 2 месеца чакане на застрахователя да си свърши работата и да изплати щета по гражданска отговорност, накрая ми излязоха със смешна сума. За това търся адвокат, който да общува със застрахователя, и евентуално да се стигне и до съд.Ето и историята накратко:На 14ти март, последния сняг, карам по бул.Борис от центъра, и на кръстовището след Гоце Делчев/Житница една корола версо, която караше в лявата лента, без предупреждение тръгна да спира, и ме натисна в бордюра на спирката.КАТ му написаха акт, в моето копие записаха ожулени броня, ляв калник и врата, лява джанта, и повредена дясна джанта (която срещна бордюра)В последствие се оказа, че има повреди и по окачването - колата не вървеше напред.Оставих колата, и понеделник я докарах някак до Булинс. Описаха всички тези повреди, и насрочиха 2ри оглед в сервиз. С 100 мъки закарах колата до сервиз. Оказа се и сгънато магаре.И всичко това ми оцениха на 317лв !?! :lol: Само едната джанта в Бултрако струва толкова - а не знам да предлагат услугат 'изправяне, наваряне и боядисване на джанти'. Далеч съм от мисълта да ми изплатят по тарифите на Бултрако, но поне да платят нормална цена да си оправя колата -- само боята на броня, калник и врата е повече, по най-ниските тарифи.Така както ги виждам нещата, полицията официално е обявила другия за виновник за катастрофата, и като виновен, трябва да поеме възстановяването на щетите по автомобила ми. Аз спокойно бих могъл да представя сметка от Бултрако, и той трябва да я плати. Всъщност не той, а застрахователите, които са поели гражданската му отговорност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застраховката му да не е към Булинс случайно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, мислех че съм го написал ... всъщност написал съм го, доста между редовете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори , аз не чета , помислих че на теб каското ти е в Булинс и ако на него гражданската му е там от кой ще вземат парите ...А ти всъщност нямаш каско , така ли ? Търсиш си парите по гражданска , ама то тогава какъв е смисъла от каското .Аз ли нещо не разбрах , или съм се изрусил много :lol:Сори за спама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъла от каското е дори и ти да си виновен, пак да ти се изплатят щетите. При ПТП щетите се поемат от застрахователя по гражданска отговорност на провинилият се. Т.е. ако имаш каско си ги получаваш от твоя застраховател, а той после по вътрешен ред си ги взима от другия. А ако нямаш каско си ги взимаш директно от другия застраховател. За съжаление колега незнам какво може да се направи, защото дори и да заведеш дело, ще ти извадят шваке таблиците, ще ти обяснят коефициентите на амортизация и ти ходи обяснявай, че хляба не е 20ст.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:angry: това за хляба е верно,мама тия от булинс нещо си правят гаргара с теб или те мислят за кученцето на лили иванова.лично мен са ме удряли два пъти и съм доволен от гражданскатана виновния.или нещо като си се подписвал на техните огледи са те лъхнали или друго се е случило.но мисля ,че имаш право да ги търсиш по съдебен ред.консултирай се с адвокат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз до колкото знам гражданската е вече нещо като каско ама на тия поражения да му дадът 300 лв... нямам думи просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце, първо ако имаш каско...., нямаш право да ходиш при неговия застраховател., а директно при твоя , независимо кой е виновен..., иначе се получава двойна игра и тва застрахователите го знаят...,Ако нямаш каско...., тогава на оглед при неговия с него заедно..., ако отказва да дойде с теб или бави..(т.к има срок за предявяване на иск..) отиваш в КАТ и.. жалба към него....ТЕ знаят кво да правят...и после ТЕ ти дават протокол с тва те кво са описали , като щети...и после пак при ония..сега...по ГРАЖДАНСКА...,очевадно не се изплащат напълно щетите .., а само процентно....НО....квото и да си говорим за тия щети..трябва доста повечко да ти дадът..Значи..в Пловдив мога да ти кажа адвокат.., ама в София..Провери в Застрахователен Надзор... София,ул."Шар планина" №33Тел.централа 940 49 99Тел. 940 48 05, 981 79 34 , при тях се пуска жалба за назначаване на нов ЕКСПЕРТ - ОЦЕНИТЕЛ.., те си знаят кво да направят..П.П Имай напредвид, че ако ти се занимава.., а аз ти го препорачвам за да си морално доволен, ..след новата оценка С АДВОКАТА , ако се наложи..гражданско дело срещу компанията с цел да ти изплатят адвокатския хонорар , разноските по делото, загубеното от теб РАБОТНО ВРЕМЕ, и др...ако се наложи званни..УСПЕХ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за всички съветиявно наистина не съм се изразил добре, но нямам каско. гражданската отговорност на виновния е в булинсЩе проверя в Застрахователен Надзор, дано помогнат с нещо, че честно казано не ми се занимава с всичката бюрокрация на адвокати, съдилища, и години чаканеЛошото е, че магарето го оправих след като мина 2рия оглед на застрахователите. Но другите поражения стоят.А щетите са описани в протокола от ПТП-то, подписан от КАТ и от извършителя. Единствено пострадалото магаре не е описано, но ако трябва ще викам и майстора за свидетел ... въпреки че предпочитам да не се стига до там!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имаш право ,до колкото знам, да си обжалваш обещетението,което си получил,ама там е куче влачи рейс :)

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено смятам да обжалвам първо пред булинс, въпреки че не съм длъженще си мина през цялата процедура, но предпочитам да се посъветвам с адвокат, и той да напише обжалванетопарите от булинс не ги взех, не съм се подписвал под нищо засега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеикакво стана с твоя случай? аз имам подобен проблем и ще се радвам да дадеш малко инфо как се развиха нещатаблагодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никак не се развиха, за съжалениеподадох жалба до застрахователя, и след 2 седмици отидох и си изтеглих колкото пари ми бяха дали, че CRX-а счупи скорости, и трябваше там да наливам грешни пари

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...