Jump to content
Fero

Сваляне/Ремонт Srs на 5-та ген.Сивик

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Понеже ми свети СРС лампичката на таблото от както съм я купил,днес реших да проверя за какво става въпрос.

Четох доста теми и ставаше въпрос за някакъв лентов кабел.В крайна сметка го намерих,но не точно.

Нужни инструменти:Кръстата отверка,права отверка,еврейска звезда и камък 19.

Това е първия болт който се развива,най-отдолу на кормилото,а преди това да не забравите да откачите плюсовата клема на акумолатора!Там има букса на възглавницата който се откача.

Публикувано изображение

След това от двете страни на волана има по една капачка които с правата отверка се изваждат.Там са двата болта които държат възглавницата.Тук влиза в действие еврейската звезда.

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

След това си пада конзолата на възглавницата.Само не пропускайте да извадите буксата на бибитката! Публикувано изображение

След това с ключ 19 се сваля волана за да достигнем до т.н. лентов кабел.Да ама не.Ето какво има отдолу...

 

 

Публикувано изображение

За да го свалим е нужно първо да свалим пластмасите около него.Държат се с три болта кръстати.

Публикувано изображение

Самото нещо е контакт за възглавницата.След свалянето на пластмасите отдолу ще видите един по-голям лентов кабел който също с едно щракване се откача и конзолата е долу.

До тук всичко ок.

В тази последната част кръглата си мисля че именно там е лентовия кабел.И тук искам помощ от компетентните колеги за това как да го отворя и да достигна проблемния кабел.

Също така дали трябва да се смени цялата част и колко струва.

Надявам се да съм бил полезен.

Редактирано от Fero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми свети SRS-то, опитвах онова дето го е написал колегата в една тема за чистене на грешки, но нищо не стана и продължи да си свети. Ти защо си решил че точно от това ти свети лампичката, от този лентов кабел-не е ли възможно да е от нещо друго проблема. аз мисля първо да ида на диагностика ама нямам път към софия засега. Ще следя темата с интерес

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи защо направо там проверих понеже преди това и аз със ЕКУ'то направих оная комбинация,но нищо.Аз така си я купих с леко крив волан и светеща лампичка.Стария собственик е опитал спортен волан да си слага :)Те хората са сложили една екстра и той решил да я махне. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се забавих с развитието на темата,но малко имах проблеми с интернета.

Проблема е намерен,но нека по ред да ги караме нещата.

 

Публикувано изображение

 

Ето тази тапичка се изкарва от гнездото си.Аз лично го принудих да излезе понеже го бях отписал,но то не се предаде :book:.След тази операция достигаме до лентовия кабел който изглежда ето така:

 

Публикувано изображение

 

И след секунди оглеждане намерих проблема....Три прекъснати магистрали.

 

Публикувано изображение

 

До тук добре.Викам си сега и ейърбега ще бачка и бибитката ще "свирне".Хванах аз поялника,запоих както му е реда,сложих го на мястото и пак не тръгна.

При натискането на клаксона се чува някакво щракане от към волана и леко "цъкане" на бибитката.

И си викам да не би да не е от това,че самите магистрали на лентовия кабел са от Мед и спойките не стават както трябва.

Тук отново ще се обърна към по-знаещите.

...Следва продължение....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айрбеците са с определено СЪПРОТИВЛЕНИЕ!!! На различни модели е различно.. примерно 2омаАко си вдигнал/свалил съпротивлението СРСа няма да сработи.Честито.

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи бибитката си дойде,както и лампата на СРС започна да мига(грешка 11-ако някой знае какво означава да сподели).Преди това се опитах да изчистя грешката но нещо не се получи.Днес пак ще пробвам.А ти колега да кажеш как да се изчисли това съпротивление и дали от самата спойка съм променил стойностите?

Редактирано от Fero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи бибитката си дойде,както и лампата на СРС започна да мига(грешка 11-ако някой знае какво означава да сподели).Преди това се опитах да изчистя грешката но нещо не се получи.Днес пак ще пробвам.А ти колега да кажеш как да се изчисли това съпротивление и дали от самата спойка съм променил стойностите?

Не можеш ли просто да скъсиш с 1-2см ако е в края кабела?не се изчислява. Измери го и кажи колко е. В сервизната книга пише колко е за твоя модел.И ПАК ДА ПОВТОРЯ...ТОВА Е СУПЕР ОПАСНО ДА СИ ИГРАЕТЕ ТАКА С ВЪЗДУШНИТЕ ВЪЗГЛАВНИЦИ!!!!!Ако ообъркаш нещо и ти гръмне докато си с над 80км в час и ли друг такъв заплетен момент????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега ако отида в сервиз няма да направят нещо по-различно от това.Освен това такава цифра ще ми кажат,че ще ми се завие свят.За скъсяването не съм се сетил но след това кабела пак трябва да се огъне така както е на снимката и си мисля че пак ще се пропука,понеже кабела е доста устойчив на усукване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-1 Open in the driver's airbag inflator.За това в сервизната книжка навсякъде където става въпрос за кабелите на SRS-a пише с големи букви да не прекъсват/снаждат/запояват - променени ли им се съпротивлението централата отчита грешка. Предполагам че може да си вземеш такъв кабел втора употреба от неудряна кола (то трудно неудряна на части, ама май с десен волан ще е по-вероятно да намериш)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отидеш в сервиз ще ти сменят розетката а няма да я запояват. като гледам снимката имаш малко мегдан да го скъсиш.Няма да се напука споко. Леко ще го извиеш както във фабриката са го извили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...