Jump to content
Paco_Stz

Разпознаване на газова уредба

Recommended Posts

Здравейте колеги,Имам един много тъп въпрос и много ме е срам ама...Кажете как да разпозная една кола с АГУ ли е или с ГИ като и дигна капака. Така с поглед само. Че продават се разни Хонди с газ, ама като ме е страх от обикновенна АГУ на инжекция ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо лошо в обикновената АГУ, ако е монтирана и настроена както трябва. А разликата се вижда лесно. На ГИ имаш 4 допълнителни дюзи на или около осонвната рейка. На снимката - малките зелени неща (не е задължително да са зелени):

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Имам един много тъп въпрос и много ме е срам ама...Кажете как да разпозная една кола с АГУ ли е или с ГИ като и дигна капака. Така с поглед само. Че продават се разни Хонди с газ, ама като ме е страх от обикновенна АГУ на инжекция ...

След редуктора /изпарителя/ на ГИ има инжектори/дюзи/ чийто брой зависи от броя на цилиндрите и се намират на около 20-25см от бензиновите дюзи и се командват от компютъра на ГИ/ това можеш най-бързо и лесно да видиш /дано да съм ти бил полезен. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, много сте добри !Мисля си конкретно за тая кола:http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=detailsИма ли някой колега от Пловдив, който да я знае, или примерно да каже за какво да я погледна? Иначе друго което си мисля като вариант е: http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details ,но пък по него ще има работа докато стане на кола ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено колата на първия линк е с обикновенна газова и пласмасов колектор.Дано да е направена както трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено колата от първия линк губи ...Благодарности колега !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моя личен съвет е да си взмеш кола без газ и ти да си я сложиш. Кола на газ на 150 - 180к км? Кой слага газ, ако прави 15 000 на година? :DП.С.: Не си взимай акорд с 1.6 мотор. ;)П. П. С.: сори... сега видях, че е Сивик.

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля колега, да я слагам аз газта, затова вариант номер 2 е тази със счупения стоп ... ,а аз ще правя кам 50 000км на година и си требе газ. Голям мерак ми беше Акорд, ама от форума се наплаших, че двигателите им не били много държеливи на газ, та затова ще е Сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе изобщо не са издражливи :D хахах.. Само сивиците имат газови ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат двигателите на хонда са капризни към газтта, бяха ми необходими 2 години и 3 двигателя да разбера от каде ми идва проблема. НЕ ВЗЕМАЙ КОЛА С СЛАГАНА ГАЗОВА ОТВЪН!!! Колега по горе ти каза никой не слага газ ако мина 15000км на година, на тази кола и е взето здравето от каране, двигателя е нее износен кой знае колко но съединенията на водната инсталация и газовата са износени ако трябва да ги подмениш ще трябва да налееш малко по малко пари колкото струва нова инсталация в БГ. Съвета ми е ако намериш хонда с по-голям двигател така че наистина да е икономична и бърза поне 1.6 или ветек. Ако имаш въпроси на лични мога да ти разясня много неща за газта и кола с газова и сам и брал ядовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,намери някоя хонда с v-tec,и не се занимавай с глупости.Икономични са ,а разправийте с газта са по-големи,сравнение с икономийте от гориво :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@POPAI - Приателю, и аз по принцип мисля така, но при 50 000 км на година разликата става голяма. Няма как каквато и да е технология да ми гори 3-4/100 бензин...А иначе не търся малък двигател, с 1.4 е наводнен пазара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти все пак погледни първата кола на живо.Досега колкото Хонди с газова съм гледал всичките газовите са слагани след вноса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм,пък и нали не се женим за тези коли.След 50000км пожелавам ти по-нова :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...