Jump to content
Димитър Коев

Монтаж на ветробрани?!?!

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Сдобих се с доста рядък, оригинален аксесоар - JDM ветробрани за Прелюд 4 г.

Проблема е че не мога да разбера как се монтират. Скобичките, които са в комплекта са странни и нямат нищо общо със стандартните модели, при които се напъхват пластинки в самата рамка на стъклото. Някой може ли да помогне с инструкции или съвет?

 

Бат Косьо? Омбре? Някой друг?

 

Предварително благодаря!

 

Става въпрос за това:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Първо трябва внимателно да свалиш уплатнението отгоре на вратата,пластинките се захващат за вратата(има си дупки японеца е предвидил) с най-малките болчета,като ги сложиш захващаш ветробраните с другите винтове за пластинките итрябва внимателно да застъпиш уплатнението на ветробрана с това на вратата!успех! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ... ОК. Да предположим, че съм те разбрал. Ще опитам утре, пък дано не прецакам нещо. Благодаря. Дали някъде не може да се намери схема... прерових нет-а, но не намерих такова нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приготви си магнитна отверка ,че два часа търсих болчета,няма какво да объркаш,само внимавай с уплътненията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл? Какво точно да внимавам? Да не ги скъсам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ги скъсаш ,също трябва да защипеш уплътнението на ветробрана с уплътнението на вратата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брато свадбата е много голяма на дончо царев съм ги слагал аз и знам ако не си много в час няма да можеш сам /не че е няква философия но трябва да го видиш / как става за да го направиш ако имаш път към пловдив обади се да ти ги сложа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се опитам да ти обясня рамката на стъклото е обвита цялата в уплатнения като се вижда процеп в тях та точно от процепа се разтваря на две/уплатнението/ след като го разтвориш пъхаш пластинката от долния краи и от горния завиваш болчето /става въпрос за тези пластинки дето са 4 броя на врата/ след това си събираш уплатнението и пластинките остават да стърчът от уплатнението а за тази петата пластина се прави процеп в уплатнението/като наложиш ветробрана ще видиш къде / и тя се захваща като кукичка за рамката/ след като направиш това ветробрана се захваща с болчета/тези с черните главички/ а на петата пластина/тази която минава през процепеното/с малката щипчица уплатнението на ветробрана не се защипва никъде то си ляга върху това на вратата надявам се да ме разбереш и да съм бил полезен успех с монтажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега. Сега си допивам кафето и слизам да опитам. ;) Да се надяваме, че с твоите инструкции ще се справя. Щом си монтирал (а моите си ги демонтирал ;) ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справих се! Утре ще покажа, хем да се изфукам с новите джанти. !!! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз докато видя тая тема, ти си ги сложил :rolleyes: Предполагам обаче, че ти е останала една неизползвана скоба за всеки ветробран, откъм ъгъла на вратата, тя е единична. Моята така и не съм я закачил, но поне видях къде трябва да влезе, ще направя снимки, ако искаш :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и намерих мястото, дажецепнах уплътнението на вратата, но не пасна добре и не можах да защипя пластмасовата щипка. Затова реших да не се мъча и ги махнах. После ще пусна снимки, чеднес посврших доста работа. Ветробрани, нови джанти, боядисване на спирачни апарати. Визията на колата колата се промени чувствително. Калниците се напълниха... абе... красота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите,кьде мога да намеря за 5 генерация, хеч,сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Късно малко ама ;) .Намерих за интегра много хубаво обяснение но като гледам май ще боли :)http://www.team-integra.net/sections/artic...?ArticleID=1238 - това е първа страница от общо деветДано да помогне в бъдеще!

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, принципа е абсолютно същия. Ако го беше постнал малко по-рано щях да сложа и последната скоба. :) Сега разбрах, че съм я сложил от обратната страна на рамката и затова не е паснала. Не че е късно де. Благодаря, колега

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и аз си имам ветро(дъждо)брани на колата :P . Благодарско на batkosio за тях

 

Ще се включа с малко снимки понеже реших да снимам докато ги слагах.

 

Както беше писано по-нагоре се повдига уплътнението в горния край на вратата. Там си има предвидени дупки за винтчетата. Скобата се слага отдолу.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Петата скоба (различната) се слага като се сцепи уплътнението на вратата с макетно ножче. самото уплътнение на вратата има нещо като ръб. Той е чудесен ориентир къде да се реже - от ръба надолу, колкото да влезе скобата. Самата скоба като влезе се закача на вратата.

 

 

Отдясно:

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

 

 

Отляво:

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

 

 

Натам нещата са ясни. Завинтват се болчетата, а петата скоба се захваща с нейния си пластмасов клипс. Ето как изглежда след като се монтира :)

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

 

 

Ветробраните са полирани пред да ги монтирам :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...