Jump to content
Wyvern

Въпрос за климатик

Recommended Posts

Колеги някой знае ли дали охлаждащия елемент, който се намира вътре в купето между вентилатора и парното е еднакъв при сивик 5г и при дел сол? Изпадна ми много ефтин такъв и се чудя дали да го вземам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1/1 са!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега policeman. Сега имам един нов въпрос към по-запознатите. Климатика който смятам да вземам е от Дел Сол не знам коя година е произведена колата обаче. А фреона за климатика до колкото знам е или поне беше два вида: R12 и R314. R12 вече го няма защото е забранен а вероятноста климатика да работи с такъв фреон е доста голяма. Та въпроса ми е възможно ли е да се конвертира системата да работи с R314 или не си струва да се занимавам. Колегите които имат климатици да помагат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С постарият вид фреон работят Хондите до 91г.И той все още се намира,макар и трудно.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С постарият вид фреон работят Хондите до 91г.И той все още се намира,макар и трудно.

Ааа тук грешиш колега в мануала и за европейската 5г и за американките пише че работят с R12 три пъти го проверявах това за да съм сигурен. Проблема е че на много места казват че правят конверсия от Р12 към Р134 обаче се сменял дехидрататора с такъв който работи с Р134 а доколкото знам отворите за тръбите от старата инсталация не пасват на новия дехидрататор. Аз знам че в БГ невъзможни неща няма ама все пак :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...