Jump to content
ylliv

какви са последствията

Recommended Posts

Ситуацията е следната: чакам да се включа в кръгово и пред мен пресича жена. По някаква причина не я видах и тръгнах, когато тя беше пред колата ми. Що я видях разбира се набих спирачки. Тя падна пред колата. Слязох да помогна и веднага тръгнахме за близката поликнинка. Оказа се че при падането на земята, ръката и е понесла ударът и е леко пукната. Друго (освен стреса дето го преживяхме), слава богу, и няма. Какви са последствията за мен оттук нататък. Полиция на мястото на ПТПто не сме викали. Но на лекарите им трябвали мойте данни и си дадох - егн, номер на колата, номер на лична карта, ect. Мен взеха да ме налягат някакви съмнения да не тръгнат да ме търсят полицията и да ми добавят и някакви допълнителни вини - затова че не сме останали на мястото на ПТП, например. И въобще как се процедира в тези случеи - хем човекът може да е пострадал и е добре го види лекар възможно най-рано, хем трябва да полицията??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти направят проблем , трябваше да викнеш полицията или да се договориш с жената ! Един познат блъсна човек и викнаха кат . Ситуацията беше . Шофиора кара с НЕпревишена скорост съвсем нормално и изведнъж му изкача човек на улицата НО НЕ на пешеходна пътека и той вина нямаше ! Ако не е на пътека или на край на тротоар , дефакто ти вина нямаш ако си карал според ЗДП ! Но сега могат да те съдят и да си напише жената каквато версия иска ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали ще се стигне до там. Според мене зависи жената как е настроена към теб. Иначе куките ще ти нашиишат акт най вероятно. (колко ще е дебел не е ясно) Но споко разберете се по човешки със хората и нещата ше се оправят. Ще платиш, но по добре така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори.Мисля че жената беше добронамера към мен, но какво ще реши в последствие - не знам. Но ако тя не повдигне въпроса, полицията ще ме търси ли само от лекарските бланки (за които си дадох уж данните).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Длъжен си да закараш пострадалия на преглед.Ако някой ти направи проблем - пиши !П.П. Не трябва да те търси полиция.

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи с жената какво ще се разберете, ако тя не подаде жалба или нещо от сорта не знам дали могат да ти търсят отговорност за случилото се

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усещам.че няма да има последствия. :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си видял жената, ти ще прецениш най добре. Според мен ще те потърсят, за какво са им тези данни иначе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо може да те осъди, стига да поиска. Не забравяй, че шофьорът ВИНАГИ е виновен!

Моят съвет е да я ухажваш известно време.

 

P.S. Пише се etc. (ET CETERA), а не ect :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти направят проблем , трябваше да викнеш полицията или да се договориш с жената ! Един познат блъсна човек и викнаха кат . Ситуацията беше . Шофиора кара с НЕпревишена скорост съвсем нормално и изведнъж му изкача човек на улицата НО НЕ на пешеходна пътека и той вина нямаше ! Ако не е на пътека или на край на тротоар , дефакто ти вина нямаш ако си карал според ЗДП ! Но сега могат да те съдят и да си напише жената каквато версия иска ....

без значение къде е на пешеходна или не пешеходеца има винаги право/знам го от собствен опит/ случвало ми се е така че се моли наистина да е добронамерена или някой да не я подучи да те стреля кинти желая ти благоприятен изход от ситуацията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги шофьорът е виновен, мой колега блъсна една бабичка в Казанлък. Идва полицията с рулетката, заслушва свидетелите. Заключение: на 1.50 метра от пешеходна пътека. Довиждане, господине.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, че те репликирам, но какво значение има дали блъскаш човек на пешеходната или извън нея? Все си го блъснал. Това по-скоро минава като "смекчаващо вината обстоятелство", отколкото като извинение за инцидента.Пък и звуча доста нереално при блъснат пешеходец да оставят шофьора да си тръгне по живо по здраво, а на бабката да й теглят едно конско защо пресича на цял един метър и половина от зебрата :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 123. (1) Водачът на пътно превозно средство, който е участник в

пътнотранспортно произшествие, е длъжен:

1. без да създава опасност за движението по пътя, да спре, за да установи какви са

последиците от произшествието;

2. когато при произшествието са пострадали хора:

а) да уведоми компетентната служба на Министерството на вътрешните работи;

б) да остане на мястото на произшествието и да изчака пристигането на

представител на Министерството на вътрешните работи или на следствието;

в) (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) до пристигането на

представителя по буква "б", съобразно необходимостта, да вземе мерки за безопасността

на движението и да окаже помощ на пострадалите, ако това не представлява опасност за

него;

г) (изм. - ДВ, бр. 70 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) да не премества превозното

средство, ако то не пречи на движението, както и да не променя състоянието му до

идването на представителя на Министерството на вътрешните работи, освен ако с него е

необходимо да превози до лечебното заведение пострадалите, след което е длъжен веднага

да се завърне на мястото на произшествието;

д) да вземе мерки следите от пътнотранспортното произшествие да бъдат запазени

до тяхното фиксиране или описване от компетентните служби;

е) (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) да не консумира алкохолни

напитки до пристигането на контролните органи.

Ако това е правилната част от ЗДП, която трябва да се гледа, доколкото разбирам при всички случаи първо е трябвало да уведомиш органите на реда... Но ти пък си реагирал бързо и си помогнал както трябва, което е нормалната първа реакция според мен. :tooth: Така че стискам палци жената да е оценила помощта ти и да не се занимава с глупости. Не смятам, че си постъпил грешно. :P Успех! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип от центъра за спешна помощ си викат орган на МВР и двамата участници в ПТП-то пишете обяснения до посиняване. На шофьора се съставя акт. Според мен от поликлиниката са ти взели данните , в случай че жената реши да заведе дело. Тъй като "щетите" са минимални, /т.е. тя по всяка вероятност няма да го направи/ предполагам че в епикризата ще изпишат че жената е паднала или нещо подобно, защото разправиите стават големи ако се пише ПТП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:cool: както някой колеги казаха"ГЛЕДАЙ ДА Я УХАЖВАШ" защото с това не обаждане в КАТ а и при положение че имаме пукната а не е ясно дали не и счупена ръка или някаква става,означава-телесна повреда и ако същата излезе средна,навлизаме в пределите на НК-наказателен кодекс.прочети от НК от чл.343 нататък.и имай в предвид ,че например ти подлежиш на съд ако тя желае това.при положение,че не си уведомил това ти право отпада.к7ажи речи ще излезе че си го прикрил. :lol: ухажвай я колега а ако е по-засукана и ние може да помогнем с ухажването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При почти идентичен случай един колега го направиха пешоходец за 6 месеца макар че само беше подпрял една баба и то на 50м от пешоходната патека скапаняци бакшиши я бяха подучили и го и съди та и палати и обезщетение така че ухажване му е майката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, че те репликирам, но какво значение има дали блъскаш човек на пешеходната или извън нея? Все си го блъснал. Това по-скоро минава като "смекчаващо вината обстоятелство", отколкото като извинение за инцидента.Пък и звуча доста нереално при блъснат пешеходец да оставят шофьора да си тръгне по живо по здраво, а на бабката да й теглят едно конско защо пресича на цял един метър и половина от зебрата :)

Допустимата скорост в населено място е 50 км/ч. Това е и малко и много. При време за реакция 1 сек и още 1-2 секунди да доведеш колата до покой, както и 20-30 м за спиране никой не може да те съди затова, че ти е изкочил на пътя на 5 м пред теб. Логично е да пазим пешеходците, но както когато някой ти отнеме предимство с колата и го блъснеш той е виновен, така и когато някой пешеходец ти скочи на капака не би следвало да се търси отговорност от шофьора. Случая, който посочих с моя колега е реален и дори и нашите заядливи ченгета щом не са му написали акт, значи има закони и в полза на шофьорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имайте предвид следното. При пострадал човек при ПТП вече се отива към наказателния кодекс, а не към ЗДП (Закона за движение по пътищата). Презумпцията е, че всеки, който виновно е причинил телесна повреда другиму, попада под удрите на НК. За съжаление вината е доста степени - умисъул, непредпазливост и тн. не бих изпадал в подробности. Идеята е, че те съди държавата, без значение дали пострадалия иска това или не. Пострадалия ако желае, може да се присъедини към иска. Т.е. и пукването на ръка е телесна повреда и те погва прокуратурата. И вече ако прокурора прецени, че има доказателства за виновно, повтарям ВИНОВНО действие от страна на водача, тогава се отива на съд.Това е по закон. В нашата държава обаче, всичко е възможно. Може и да не те потърси никой. Разследващите органи са претрупани от работа.Моя съвет е - ако те потърсят или те призоват на разпит или дело, потърси си адвокат. И не се притеснявай - прокурора трябва да докаже вина. При всички случаи е безкрайно неприятно и аз лично ти съчувствам искрено. Много добре си направил, че си се погрижил за жената. Но нейното благоразположение в случая е без значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имах подобен случай на скоро с един познат, който беше блъснат и в момента се съдят с виновния. Идеята е, че виновният прави неправилна маневра (на кръстовище, завива на ляво по посока към главния път и блъска лицето Х) полицаите казаха, че ако виновникът не е е завивал, а се е движил по пътя с предимство(главният път) и Х е излязъл ей така от никъде, дори виновникът в този случай е можело да осъдия Х. Така, че колкото и пешеходците да са винаги с предимство, съгласете се, че не може да ни изкочи някой случаен пешеходец на 1 метър пред колата и после ние да сме виновни, защото, ако карам примерно с 40км/ч и някой буквално нарочно изкочи точно пред колата ми и аз да нямам никакво време за реакция, кой ще е виновният според Вас ? Иначе, мисля, че жената заслужава ухажване :)

Редактирано от anikolov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...