Jump to content
murdera

Оборотите скачат много....

Recommended Posts

Сутринта като я запалих(H23) от 1600 оборота скачаше на 3000,после пак пада на 1600 после пак на 3000.И така докато загрее.Но пак оборотите стоят с 50-70 по високи от нормалното(780 рпм).Като се прибрах рестартирах ЕКУто ,проверих и почистих IACV(ако така се пишеше),жилото е добре,не е опънато.На инфоборда като гледам оборотите,на 3000 моментен разход 4л/100,за сек става 0.0 Л и падат и така се повтаря.Имате ли идеи какво може да е станало?Предният път преди да сипя бенз карах с резервата 15-20км,но до вчера бях минал 50-60км с новия и нямаше проблем !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е трудно да се каже така без диагностика. Най-честите проблеми идват от IACV-то. Имал съм подобен проблем и от ламбда сонда. Боклуци във филтър и какво ли не... Съжалявам, че не мога да ти помогна, но се надявам поне някаква насока за размисъл да съм ти дал. (покрай подобните проблеми с алфата за малко инстинктивно да кажа "дебитомер" :D )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хванах го проблема,за 1 път изписа 7 грешка TP Sensor.Ако някой има проблеми с оборотите явно от него идва.Сега ще ходя да свалям дроселовата клапа и после сензора да видим дали ще се оправи или ще трябва нов :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах го същия проблем на рекса,почистих дросела и всичко към него и вече си е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да ти е заминал TPS-а виж на празен ход Infoboarda какво напрежение изкарва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално напрежение дава,но със сигурност ТПС е за смяна.0.47в дава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално напрежение дава,но със сигурност ТПС е за смяна.0.47в дава

Възможна е корекция.Не го сменяй.Натисни малко палчето,което определя крайното положение на дроселовата клапа(оная врътка дето се закача жилото на нея)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палчето на едната страна е в крайно положение и не може да се натсне повече,на другата страна като се натисне вдига още повече оборотите !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се оправи,ще се наложи смяна,някой знае ли къде мога да купя нов такъв ТП сензор ?ps. от БГ,не ми се чака поръчка отвън :)

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по кофти стечение на обстоятелствата се наложи да карам около 3 месеца ЦРХ-а с ТПС от Д15Б2.При затворена дроселова клапа ми показваше 3.6 волта, а на пълно отворена 5 волта.Това е далеч от 0.45/4.5, които са нормални стойности.Въпреки това празния ми ход си беше абсолютно стабилен и компютъра не ми даваше грешки.Чека ми светваше в движение само ако смачкам педала на газта повече от половината.Ако не го смачкам не светва чека.Та идеята ми е да не бързаш с ТПС-а, а обърни внимание и на другите системи преди това.Не казвам,че не ти е проблемен ТПС-а просто отхвърли със сигурност и другите неща,почисти дросела както те посъветва колегата по-горе.Също незнам дали имаш под дросела fast idle thermo valve, защото и той създава проблеми понякога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дросела е почистен ,и да имам fast idle thermo valve ,да пробвам да го почистя да видим как ще е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, пробвай и него да го почистиш преди това.Ето малко информация на английски(има и снимки) ЦЪК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fast idle thermo valve-а беше сравнително чист,но в единия край се беше развартял с 1см ,почистих го,натегнах го и всичко заспа ;) Сега TPS показва 0.39v в idle режим и доста по-бързо сваля оборотите.Благодаря много на всички помогнали,ако някой друг има проблем с оборотите-ще има идея какво да гледа първо ;)

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...