Jump to content
TYPE-S

Автобоя във спрей ...

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да ви попитам ако някой знае къде мога да отида и да си дам номера на боята или мостра и да ми направят боя с лак във флакон (спрей) кажете ми магазини в София. А и чета навсякаде че преобразувателя на ръжда на ВЮРТ бил много добър от каде мога да си го купя в по малка разфасовка или да ми го отсипят, че не ми се дават 80 лв. за 1 литър който ми е много.Съжалявам ако темата не е за тук.Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай!Отиди на майстор!!!Тези самоволни ремонти излизат по скъпо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма по малки разфасовки от литър и едва ли някой ще ти отлее ако не ти е приятел. спреи правят във почти всеки магазин за бои на DUPONT ili SHPEIS HECKER, но колегата е прав по добре иди на маистор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това на аватара е колата ти - моята е същият цвят и си направих такъв спрей в София на ул."Цар Симеон" №136. Краят на лятото 25лв бяха двата спрея - цвят и лак. Номерът на боята ти е G-81-P (или нещо такова) - пича в магазина само като видя номера и каза "а това трябва да е хонда!" - изглежда има доста опит :) Не става моментално, а за 1-2 часа.Смятам че за дребни корекции е много добър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... то и аз мисля да си пръсна огледалата в цвета а купето интересува ме трябва ли да чакам да изсъхне боята и после да нанеса лака или веднага след боядисването да го пръскам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскат се 4-5-6 много "тънки ръце боя" (докато покрие) и още толкова ръце лак. Между повторенията се изчаква, докато "дръпне" леко (2-3 минути). Аз не съм изчаквал защото имах на няколко места по колата и докато я обиколя времето ми беше достатъчно.За първи път изобщо пръсках със спрей и се наложи да е направо върху колата (така е като не съм рисувал графити навремето :blink: ). Общо взето съм доволен, макар че пръскането с лак май не ми се получи особено добре. Остана "мъгла" на места - в някои форуми бях чел че това се оправя с ръчно пастиране на мястото на мъглата няколко дни след боядисването. В моя случай времето се развали и не беше подходящо за пастиране и тн. При пръскане от близко разстояние отстава по-малко мъгла, но пък трябва да се внимава, защото вероятността да стече е по-голяма.Като моя грешка отчитам, че пръсках на места, на които не бях обработил гланца на старата боя и виждам,че след зимата е започнала да пада боята.Ако се включи със съвети и някой с повече опит ще бъде интересно и за мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На козлудуи като завиеш надясно от мария луиза ,мисля преди раковска,от дясната страна- мисля на сикенс беше едно малко магазинче,правят боя със спреи аз съм взимал от там и съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това на аватара е колата ти - моята е същият цвят и си направих такъв спрей в София на ул."Цар Симеон" №136. Краят на лятото 25лв бяха двата спрея - цвят и лак. Номерът на боята ти е G-81-P (или нещо такова) - пича в магазина само като видя номера и каза "а това трябва да е хонда!" - изглежда има доста опит :blink: Не става моментално, а за 1-2 часа.Смятам че за дребни корекции е много добър.

Точно за леки корекции ми трябва не за нещо фрапантно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на Козлудуй,малко след трамвайната спирка между едно чендж бюро и ремонт на стартери е магазина.Със сигурност пълнят спрей и боята е добра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... то и аз мисля да си пръсна огледалата в цвета а купето интересува ме трябва ли да чакам да изсъхне боята и после да нанеса лака или веднага след боядисването да го пръскам :blink:

10-15 ми му ръцете боя,20 минути му последната ръка боя и 1та с лак.не е задължително да пръскаш 4-5 ръце лак понеже е много вероятно да се стече.2 макс 3 трябва да ти стигнат.не наливай с лака за да получиш глдък слой щто щт стечеш,гланца се получава при изсъхването на лака(опъва се).и с боята и с лака пръскайте от едно и също разстояние и с еднакъв натиск,понеже иначе става на черти.на горублене след автокъщите има една шарена къща,там бъркат бои,също и вкарват в спрей.1 спрей-не повече от 100 гр боя(така ги правят).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако пръскаш на първо трябва да минеш една ръка грунд за пластмаса :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имаш в предвид "пластификатор", но той се използва само когато нямаш основа. Ако детайла има покритие от боя и лак, може само леко и нежно да се мине на водна 800 и пак става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...за пластификатора знам за огледалата ще има нужда :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

боя правят,точно на ъгала на константин величков и пиротска,дето завива трамвая,много са добри момчетата,правят я 1 към 1,а за пластмаса мисля има такива спрейчета в мусю бриколаж... това е от мене :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Симеоновско шосе има един сервиз ROCK,N ROLL там правят такива спрейчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...