Jump to content
paio

Проблем със съединител или скорости ?

Recommended Posts

Здравейте , имам някакъв проблем който вчера се задълбочи и той е следния : Първоначално преди около 1000 км. както си карах на магистралата поинерция със около 100 км/ч при опит да включа на 5-та неможах ! Като напомпих 2-3 пъти съединителя и с вдигане на оборотите включи .... и това се повтори няколко пъти за тези 1000 км... до снощи когато пак на магистралата пак така като предния път само че стана постоянен проблема. това стана в Стара загора и така се прибрах до Поморие .... Тази сутрин я покарах малко и общо взето положението не е мн розово : натискам съединителя не включва на 1-ва , 2-3 пъти като припомпя съединителя и дам малко газ и вземе та вклю4и но при отпускането на съединителя се чува някакво стържене като на желязо / не на всяко превключване , но горе долу 50/50/ от всичките превключвания само веднъж ми избоксува .... мисля да се пробвам да стигна до Пловдив така , 280 км и там да я отварям ..... Някой имал ли е такъв проблем ? Никога не ми е свършвал съединител докрай и затова незнам какво може да е .... И ако може да ме ориентирате с цени за части и смяна на феродов и притискател или нещо което според вас може да е .....Колата е ХОНДА ШАТЪЛ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , имам някакъв проблем който вчера се задълбочи и той е следния : Първоначално преди около 1000 км. както си карах на магистралата поинерция със около 100 км/ч при опит да включа на 5-та неможах ! Като напомпих 2-3 пъти съединителя и с вдигане на оборотите включи .... и това се повтори няколко пъти за тези 1000 км... до снощи когато пак на магистралата пак така като предния път само че стана постоянен проблема. това стана в Стара загора и така се прибрах до Поморие .... Тази сутрин я покарах малко и общо взето положението не е мн розово : натискам съединителя не включва на 1-ва , 2-3 пъти като припомпя съединителя и дам малко газ и вземе та вклю4и но при отпускането на съединителя се чува някакво стържене като на желязо / не на всяко превключване , но горе долу 50/50/ от всичките превключвания само веднъж ми избоксува .... мисля да се пробвам да стигна до Пловдив така , 280 км и там да я отварям ..... Някой имал ли е такъв проблем ? Никога не ми е свършвал съединител докрай и затова незнам какво може да е .... И ако може да ме ориентирате с цени за части и смяна на феродов и притискател или нещо което според вас може да е .....Колата е ХОНДА ШАТЪЛ

Колега може да е маслото в скоросната котия също не искат да влизат скоростите,а ако ти свърши напълно съиденитела японците са го измислили така че да не се натроши се освобождава тоест като свърши напълно като вкараш на скорост и пуснеш съединитела колата стои на едно място се едно е на свободна.А ако е тръгнал да свършва много би трябвало адски чуствително да боксува и да мирише като караш,другото което може да е синхронизатор.Ако дадеш номера на мотора на шатъла мога да ти дам оринтировачна цена ;) Дано съм ти бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

номера е D16Z25100083 , И аз вече почвам да си мисля че няма да е феродовия диск . Смущава ме това стържене което се чува понякога при отпускане на съединителя , може ли да е аксиален лагер ? Как мога да проверя маслото ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колега как е при шатъла, но ако съединителя ти е хидравличен си виж горната и долната помпи на съединителя и нивото на течността в казанчето. Добра идея ми се вижда един да е в колата и да натиска съединителя, а ти да гледаш какво се случва в двигателния отсек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с жило е съединителя .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединител ;) най вероятно е някоя от пружините на феродовият диск да е счупена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера по скоро вие не стържи освен ако е много зле и да блокира лагера се чува като си на място на запален двигател като натиснеш съединител ако се променя звука да се чува леко виене значи лагера вие но ме самнява от отва да не ти влизат скоростите.А ако е прожина като вкара на първа и като тръгва няма ли да му тресе колата ?

Редактирано от Street_Live

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако е прожина като вкара на първа и като тръгва няма ли да му тресе колата ?

Не е задължително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако е прожина като вкара на първа и като тръгва няма ли да му тресе колата ?

Не е задължително
моятя хондичка тресе като вкляча на първа и тръгвам но не винаги, освен пружина може ли да е и от нещо друго

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от тампон на двигатела но по вероятно е да е пружина на съединитела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от тампон на двигатела но по вероятно е да е пружина на съединитела.

Благодаря за одговора, ще видим от какво е :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...