Jump to content
rumbachev

спирачни апарати

Recommended Posts

Колата е сивик 7 г и от скоро забелязах че като карам по павета наи-вече се чува едно гадно дрънчене. Четох във форума п о темата и наистина като натисна леко спирачка това дрънчене спира. Явно са спирачните апарати. Но никаде не видях да пише начин за отстраняването му .Моля помагаите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е сивик 7 г и от скоро забелязах че като карам по павета наи-вече се чува едно гадно дрънчене. Четох във форума п о темата и наистина като натисна леко спирачка това дрънчене спира. Явно са спирачните апарати. Но никаде не видях да пише начин за отстраняването му .Моля помагаите

Колега пробваи да смъкнеш едната джанта и да хванеш наклатките да ги рамърдаш нагоре надолу в самия апарат ако мърдат може да е от това.Виждал съм такова нещо и се оказа от едни пластинки които уплатняват наклатката от горната и от долната и страна.Дано да съм бил полезен.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с рекса смених пластините на наклатките и се оправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега пише за някакви разбити съпорти на спирачните апарати.Какво мислите за това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбити водачи - може. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А те сменят ли се .Защото като свалих апарата има едни маншончета със дълга ос за които се затяга тои .Това ли е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да се сменят,но първо се увери дали играе от осите или играят накладките в самия апарат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих от осите е.Ако някои е купувал да пише че тук в Сливен е малко сложно с Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да не те отчаивам ама сигурно ще се наложи да търсиш тея захвати от морга някаде защото мисля че се продават на магазина само с апаратите,отделно не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих от осите е.Ако някои е купувал да пише че тук в Сливен е малко сложно с Хонда.

Поръчай си нови от Иво (prulude).Виж тук за поръчка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По този каталог нищо не намерих за моята кола 1;7стди SHHEU97803U100198

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пластините които държат накладките са си на място и пак има неприятно придрънкване то 100% то идва от износени водачи или втулки на спирачният апарат които мисля са от тефлон-втулките и съм чувал че ги рециклират но колко успешна е тази операция не знам аз лично не бих рециклирал -все пак са си спирачки и човек трябва да е сигурен в тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не намериш нови....обърни се към някои стругар.....не е сложно за правене....ако е в час човека за 30 мин. ги е извъртял......само му свали супорта да си мери луфта....100 % ще ти излезе по евтино от нови....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...