Jump to content
Guest cls

Питам:масло за скоростна кутия

Recommended Posts

Ми те хората ти дадоха адекватни решения на въпроса .. ма ти нали си "професор" по скоростни кутии на Хонда !! :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако в твоето село има сервиз или майстор с каталог на маслата Кастрол ги попитай за скоростна кутия на Хонда Сивик 1986 1.3 с номер на двигателя EV2 какво масло дават да се слага :D проверено в град Пловдив при оторизиран сервиз на Кастрол преди ~ 4-5 години !!! Хонда именно може би не е марката за много хора по света , защото е толкова уникална и различна , че свят може да ти се завие !!!:rolleyes:

Редактирано от Tino
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не се опитвам да налагам мнение проверил съм всички каталози на кастрол наистина е такова просто във всеки каталог пише различни работи даже на валволин пише че маслото било за автоматици днес поръчах мотул и като дойде ще видим какво пише на опаковката ама каквото и да пише го слагам че вече ми се кара пък и на тия масла им имам доверие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@СлонаДа разбирам ли , че на една камара хондаджии , които си карат колите с двигателно масло в скоростната кутия не вярваш :unsure:П.П. Е хуу , че се сетих да махна цитата :lol:

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda MTF има в сервиза в Горубляне. Вчера ми го смениха маслото в скостите. 1 литър е 18 лева. На Сивика ми наляха 2 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колегизапознат съм какво масло се слага в скоростната кутия на Хонда, но в каталог на Мотул- там има 3-4 вида масла за ск. кутия на Хонда- като най- доброто е 10W40, но следва GEAR 75W90ето го и линка:http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?...23&langid=1Не мога да си обясня защо има такава фрапираща разлика?????????Явно става дума за неразбиране от страна на производителя на масло, но компанията за мен е 100% добра, дори отлична, но тук определено има ГРЕШКААз лично ползвам продуктите на Мотул, с изключение на маслото за ск. кутияп.с. Хондата, която купих от Виена- там 10 години е карана с най- обикновенно минерално масло кастрол в ак. кутия с вискозитет 30 или 40 ако не се лъжа (струва 3-4 Евро/ литъра)- имам разпечатки от сервиза, където е обслужвана Хонделката :)Айде със здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest madrugada

я кажете за прелюдите че аз скоро го смених с кастрол незнам си кво за скорости пълна синтетика с някаква паста за по добро незнам си кво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoto
Отговорено (Редактирано)

Honda MTF има в сервиза в Горубляне. Вчера ми го смениха маслото в скостите. 1 литър е 18 лева. На Сивика ми наляха 2 литра.

И в "Бултрако" цената е такава. Някъде бях чел, че при смяна на маслото са нужни 2,2 л. Това за Сивик 6 г. хеч. D14A4. Дали е вярно не знам. Когато си сменях маслото си купих 3 л. (продават само на кръгъл литър и е наливно), за да съм сигурен, че ще стигне, защото не го сменях в "Бултрако". Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...