Jump to content
spezov

Как да си вържа волтметъра

Recommended Posts

Колеги имам едно въпросче взех си волтметър 52мм за конзола по принцип да ама не зная как да го вържа та ако някой знае да обясни (искам като дам на контакт да светва и да отчита :blink: ) много ще съм благодарен ако някой обясни по подробно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъп :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плюса го връзваш на Клема 15 (плюс при контакт), минуса на Клема 31 (маса) и си готов. Потърси схема с окабеляването в нета за твойта кола. Плюс при контакт най-лесно ще намериш на кабелите от контактния ключ (черен с жълта лента, ако не се лъжа). Задължително сложи бушон! Айде успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IvoAndr благодаря за отговора днес ще го сложа а сега ще потърся схема в нета на кабелите при контактния ключ и все пак ако някой знае кое е + и кое маса (от цветовете на кабелите) ще съм благодарен после ще кажа какво е станало :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а нямали и трета жица за осветление?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:worthy: На един колега го свързах по следния начин: Минуса си е ясен, кабела "in 12V" към плюса, който се появява като се даде ключа в първо положение (за радио). Наистина имаше и трети - "ignition" (подсветката), която беше свързана към плюса "габарити". Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го взех от един пр при него излизаха само 2 кабела + и маса и светеше и си работеше ето сега слизам и после ще кажа как съм го направил (ако съм го направил :worthy::) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:worthy: На един колега го свързах по следния начин: Минуса си е ясен, кабела "in 12V" към плюса, който се появява като се даде ключа в първо положение (за радио). Наистина имаше и трети - "ignition" (подсветката), която беше свързана към плюса "габарити".

in12v - към постоянен плюс.ignition - към плюса който се появява при контакт.твоя уред е направен явно да свети винаги. има уреди който имат отделен кабел за светлините. + обикновенно се ползва за постоянното захранване ако уреда има памет (както касетофона),ignition се ползва за да работи самия уред единствено при контакт. Ако няма отделен кабел за подсветката се взима сигнал от ign и уреда свети винаги...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай ако свържа кабела за показанието към постоянен плюс, уреда отчита винаги, и има консумация макар и почти нищожна, тъй като представлява обикновена VU система. Затова към "контакт" или "габарити" ми се видя по-удачно и така го направих.Колега spezov, твоя вариант вече го знаеш щом си само с два кабела...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай някоя снимка после да видим творението спезов :D

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...