Jump to content
velibg

Скърцане откъм волана

Recommended Posts

Хора, здравейте! И аз имам малък проблем с Хондето... Понякога се чува едно скрибуцане откъм волана (извинявам се за израза, но няма как по друг начин да го опиша..). Не е винаги, но откакто сменихме всички ремъци, масла и чудеса сме изминали 2000 км и доскоро не се чуваше подобно нещо. И се чува основно когато се върти волана. Незнам от какво е, а не ми се иска да я водя още на майстор. Дали е от хидравликата или някой ремък е опънат?? Тук четох доста мнения и подобни проблеми... ще съм много благодарна ако някой има представа какво е и пише скоро.. :rolleyes::P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем (поне по описанието) зимата. Земаш един спрей-смазка от рода на WD-40, пръскаш карето под волана и гуменото уплътнение под него (гуменото със силиконов спрей), пак със силиконов спрей напръскай зад волана и трябва да се оправи, поне при мен се оправи и вече няколко месеца си е супер. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем (поне по описанието) зимата. Земаш един спрей-смазка от рода на WD-40, пръскаш карето под волана и гуменото уплътнение под него (гуменото със силиконов спрей), пак със силиконов спрей напръскай зад волана и трябва да се оправи, поне при мен се оправи и вече няколко месеца си е супер. Успех!

Благодаря ти много за бързия отговор! Дано наистина е това. Наистина е като че се търка гумата с желязо ли и аз незнам как да го определя... ще опитам това, което си ми препоръчал и дано да спре... Когато я запаля и покарам малко не се чува, но после като загрее и като повъртя волана започва това скърцане. Ще пиша пак да кажа какво е станало;):):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една пластина мисля за клаксона, тя прави белята пръскай сьс силиконовата смазка и всичко е ок, поне при мен беше така.Даже пръсках без да разглобявам нищо ,ей така в процепа зад волана и скърцането изчезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем до скоро. И като на други колеги, като се постопли изчезна от самосебе си. И все пак днес отворих кутията на волана и я смазах профилактично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

шарнирчета-- същия проблем имах от там иде скърцането и да смазваш и да не смазваш докато не ги смениш ще продължава да скърца а потепено ще почне и да потраква :)

Редактирано от DUAL_CARB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шарнирчета-- същия проблем имах от там иде скърцането и да смазваш и да не смазваш докато не ги смениш ще продължава да скърца а потепено ще почне и да потраква :D

колегата е прав :D мойте скърцат и потракват :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе кви шарнирчета ви гонят бре,колегата ясно и точно е написал-ЧУВА СЕ ОТКЪМ ВОЛАНА.....четете внимателно.п.п-извинявам се ,колежката!Ха май забелязах и нов колега който ми свети в зеленооооооооо.....честито и спорна работа!

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, всичко е наред вече ;)))) благодаря за помощта на всички. Ходихме при баща й на една приятелка, а той е автомонтъор. Оказа се действително, че е някъде свръзките, триело се метал с пластмаса... идваше шума от към рейката... Смаза го човека и сега е пушка ;))) До скоро и късмет на всички:lol::(;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...