Jump to content
Project.H

Превоз на кола от Германия и други такси

Recommended Posts

Извинете, интересувам се колко би струвал превоз на кола от Германия до България, казаха ми, е можел ода се уреди за около 500-600 лева, мене ме интересува, защото смятам оттам да си купувам хеч-а, ще ми излезе в пъти по-евтино като за първа кола и ще имам пари малко да го пооправя. Та въпроса ми е, доколкото знаете вярно ли е, е може и за около 500-600 да се уреди превоза до Шумен, интересно ми е ако си я намеря за 750 евро някъде т.е. 1500 лева, със превоз такси регистрация и задължителна смяна на масло ремък и т.н. до колко ще скочи цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не е имало такъв превоз от германия до Бг за 500-600лв. , няма и да има , защото е финансово невъзможно . минимума на който някой превозвач ще се наеме да ти докара кола от Германия до България е 1000-1200лв. и пак зависи в коя част на Германия се намира колата.Ако някой ти кажи че ще ти докара кола за 500лв. от германия до БГ значи ще изгориш с 500лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

на автовоз, ако човека ще кара и други коли и ти е познат, цената ще е горе долу толкова. на ход- може би 1000-1500, зависи колко близък човек ще ти я кара :D

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислил ли си за този вариант : Колата не отговаря на очакванията ти и се налага да направиш няколко стотин километра по аутобана за да си намериш друга ?има хора така се забатачват че после 1500 лв ще ти се сторят малко :DУспех все пак !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята като я карах от Германия лятото ми излезе около 1200 лева пътя.. и до нас точно и бях направил малко над 3000 километра :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............вярно ли е, е може и за около 500-600 да се уреди превоза ...................

Преди време бях чувал за транспорт по вода с кораб :D

и тогава цената беше наистина 550лв :D

сега незнам каква е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

900 лв с автовоз,на ход от австрия около 600,от германия малко повече.свържи се с някои от врачански окръг,те карат постоянно и взимат толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята като я карах от Германия лятото ми излезе около 1200 лева пътя.. и до нас точно и бях направил малко над 3000 километра :)

Какви 1200лв.,какви 3000км? Аз моята си я докарах на ход от Нюрнберг и път+винетки+таксите в Сърбия ми излезе макс 600лв. и това е 1500км.!Но пак казвам че сам съм си я докарал сам,ако човек ти я докара няма да излезе по-малко от 1100лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти тая кола без номера ли я кара ? само номерата са ти между 100-140евро като става въпрос за най евтините ( жълтите за 7 дена) и кво става 200-250лв. номера и ти си се пребрал за 350-400лв. с включени такси и винетки и кафета и т.н в тия 350-400лв., Тва не го вярвам квото ще да става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти тая кола без номера ли я кара ? само номерата са ти между 100-140евро като става въпрос за най евтините ( жълтите за 7 дена) и кво става 200-250лв. номера и ти си се пребрал за 350-400лв. с включени такси и винетки и кафета и т.н в тия 350-400лв., Тва не го вярвам квото ще да става.

Никъде не стана дума за номера.Моите уважения Стамене,аз тях си ги слагам към цената на колата!Иначе там някъде дадох за червени номера,но не бяха за 30 дни а за 3 :) ,защото TUV-а изтичаше след 3 дни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам съсед в Шумен, които се занимава с това, макар е скоро не съм го виждал. Просто се опитвам да видя откъде ще ми излезе най-добре като качество-цена да си закупя Хонда Сивик Хечбек, защото трудно ще събера сума по-голяма от 3000 лева за кола, като се смята, че ще работя до следващата пролет само за тази Хонда, а в Шумен на малко места наемат учащи за съжаление, особено ако нямаш връзки, но искам да си я купя преди да завърша 12 клас просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Германия не влезе ли от февруари закона да дават по 2000+ евро за кола дадена за скраб?Ако е така незнам дали ще го има това което търсиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш 1500лв ела да си вземиш една 5г хеч тук от Ямбол. моята комисиона е едно кафе и кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време ходих за кола до Германия, ако искаш ниска цена търси в долната част на Германия (Нюрнберг). До колкото си спомням цените, пътя (на ход) ни излезе: гориво - 200 евро; винетки - 40 евро; номерата жълтите бяха смешни пари, а червените към 40-50евро. За автовоз цената е 1000-1200лв. Относно разходите в България, миналия месец регистрирах, така че информацията е актуална - екотакса (за кола 96 год) - 186 лв.; номера - 60лв; каско - 250 лв.; ГО - 130 лв.; аларма - 120 лв.; масла, филтри, ремъци - 200 лв. Моят съвет е, когато гледаш за кола, търси с около 1000 лв. по-малко от парите с които разполагаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бенджи, нямам ги за съжаление, сега Април началото правя 18 и търся веднага каквато и да е работа в Шумен (дай боже да се намери), а лятото сигурно в София ще си намеря нещо за работене и пак есента в Шумен каквото има на смени се захващам, с малко късмет може и да видя Хеч-а след Нова Година.Вероника, благодаря ти за информацията, важното е да се намери читава кола в хубаво състояние, и след това ще работя за да си я направя каквато искам. Благодаря ви за информацията на всички, сега да видим дали ще си намеря и някаква работа, че да не ми пропадне въобще идеята както не наемат без връзки в Шумен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди известно време ходих за кола до Германия, ако искаш ниска цена търси в долната част на Германия (Нюрнберг). До колкото си спомням цените, пътя (на ход) ни излезе: гориво - 200 евро; винетки - 40 евро; номерата жълтите бяха смешни пари, а червените към 40-50евро. За автовоз цената е 1000-1200лв. Относно разходите в България, миналия месец регистрирах, така че информацията е актуална - екотакса (за кола 96 год) - 186 лв.; номера - 60лв; каско - 250 лв.; ГО - 130 лв.; аларма - 120 лв.; масла, филтри, ремъци - 200 лв. Моят съвет е, когато гледаш за кола, търси с около 1000 лв. по-малко от парите с които разполагаш.

 

 

 

На много глупости се начетох и продължавам да чета , Какви са тия червени номера за 40 евро и гориво 200 евро ??? Ако си вземеш червени номера от германия за 40-50 евро ще ти докарам кола напълно безплатно от германия до БГ за моя сметка. Престанете да подвеждате човека , защото като отиде в Германия ще се види в чудо с ваште глупости.Колите в Нюрнберг за възможно едни от най скъпите коли в Германия.Това че има 100 автосалона на едно място не значи че са най евтините коли. Но това е последното нещо което пиша по тая тема , само ще помоля колегата който ще ходи до Германия , като се върне живот и здраве да сподели дали си е купил червени номера за под 100 евро и дали се е пребрал до Шумен с 200 евро. Успех.

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нюрнберг - София - 1500км - грубо около 110л бензин. (при 7/100) при цена от 1.16euro на литър = 130euro. мисля че спокойно ще се включи в 500лв-600лв. пътни разходи (естествено без номерата)това ако сам си я докара. иначе естествено че никой няма да му я докара за без пари

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е написал до Шумен , така че от Германия до Шумен През цялата Румъния са около 2000км-2200км.. после вие ги смятайте

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е че се пробрах с 600лв. и тава си е.За какво спорите не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

950 лв Дуисбург / близо до границата с Холандия/ до София докараха ми я октомври 2008 Ако искаш пиши на лична пича е много точен ще ти дам координатите му. Дори последната му цена беше 950 лв от Хамбург

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Германия не влезе ли от февруари закона да дават по 2000+ евро за кола дадена за скраб?Ако е така незнам дали ще го има това което търсиш!

2500,но не съм сигурен кога влиза в сила.2000 за италия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Германия не влезе ли от февруари закона да дават по 2000+ евро за кола дадена за скраб?Ако е така незнам дали ще го има това което търсиш!

2500,но не съм сигурен кога влиза в сила.2000 за италия.
колеги забравете тези глупости. парите се дават под формата на ваучер който служи само и единствено за купуване на НОВА кола от ОФИЦИАЛЕН представител... Не всеки германец ще си продаде хондата за да си купи нова от магазина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета и немога да повярвам кви глупости се изписах тука :cool: .Пичове колко от вас са ходили лично да си докарат кола от там,колко от вас са обикаляли да търсят така мечтаната им кола.Ако някой ми докара кола от Германия да София за по малко от 1000 - 1100 лв. на ход да ми звънне.Всеки месец пътувам и много добре знам колко точно ми стува това с всички разходи по пътуването и престоя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами никой не си смята колко струва да отидеш до Германия,да постоиш една седмица, да навъртиш вътрешно из страната 1000 километра, и чак тогава да смяташ пътните на обратно. :cool: На ентусиастите само мога да пожелая лек път :) да се въоръжат с големи калкулатори за да си показват цените на продавачите. :):):) пп. Абе в Германия български дали говорят, за да им е по лесно на клиентите????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересни отоговори на повечето, страшно добре се справяте с подвеждането на колеги :)Една проста сметка:пътуване до Германия 200лв.Спане по време на престоя 10 евро на вечер ако имате познат и късмет да се уредите в някой пансион например, иначе по 20-30 евро в някой евтин хотел.Гориво на връщане, ако сте в долния край т.е. Нюрнберг, Инглощат и околните градове 300лв минимумНомера: жълти 140лв червените мисля че са към 230лвВинетни и пътни такси 70лв някъдеТака сметката в най-добрия случай ако стоите 4 дена т.е. 3 нощувки става някъде към 800лв.Но това е в най-добрия случай и ако сте голям късметлия. Да не говорим че цените на колите и по-конкретно на хондите в долния край на Германия са страшни. Пример: ЕГ3 94-а година с изгоряла червена боя и без грам екстра струва 1400 евро!Забравих да спомена, че може би ще се наложи да бунете някое рушветче на нашите комшии Румънците :DУспех с докарването на кола за 500-600 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Германия не влезе ли от февруари закона да дават по 2000+ евро за кола дадена за скраб?Ако е така незнам дали ще го има това което търсиш!

2500,но не съм сигурен кога влиза в сила.2000 за италия.
колеги забравете тези глупости. парите се дават под формата на ваучер който служи само и единствено за купуване на НОВА кола от ОФИЦИАЛЕН представител... Не всеки германец ще си продаде хондата за да си купи нова от магазина
точно така е,вчера го четох точно обяснено. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...