Jump to content
yuc

98-99 г. Civic 1.4 или 1.6 двигател - 2 или 4 врати ?

Recommended Posts

Здравейте фенове на хонда ;)И аз след дълго лутане и проучване по това каква кола (за първа) да си взема - дали други марки френски немски дизели или ако е бензин какво да е?стигнах до извода че ако ще бензин то май хонда е това което ми трябва и си заслужаваи може би ще се присъединя към вас - защото само добри отзиви виждам за хонда ;)) и дано и аз да съм с подобни скоро ;)Сигурно зависи на каква ще се попадне 2 ръка - но ако е със сервизна книжкасигурно ще е по добре и по може да и се вярва на навъртяни километри ? ;) че гледах някви на 80 хиляди км . пък 10 годишна кола :P това май е абсурд за такава кола доколкото разбрах;)И така прегледах 10ина хонди по автокъщите - и се изправих пред дилемаза която ще помоля да ме осветлят тези които карат подобни.Чудя се дали да е 1.4 или 1.6 двигател и дали рахода им на гориво се различава много ? Виждам че има и 1.5 двигатели - ама те май са по различни и по тудно се подържат или ?Дали да е с 2 или 4 врати (с 2 врати определено по ме кефят като излъчване много спортно и добре си изглеждат дори и в 2009 година ) мисля повече на дълъг път да я ползвам - и коя е по устойчива на пътя - има ли значение това ?На кои окачването е по здраво -защото евентулно си мисля че да я газифицирам за в бъдеще - или няма да ми препоръчате -това?Може ли да ми препоръчате майстор от София на който може да му се има довериеда си върши работата от сърце - а не само цифри да му се въртят в очите ;) - защото ще искам преслушаме някои набелязани от мен коли за покупка ?Прощавайте се ако нещо се повтарям и има някъде отговор на въпросите,понеже не съм в много в час с автомобилите ще бъда благодарен ако ме осветлитеБлагодаря предварително на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, аз карам Civic 98 1.4 si. Разхода на гориво е повече от добър особено извънградско. До колкото съм чувал 1.6 харчат повече. Който има такава ще сподели ;). За газовата - пълен инжекцион ще ти оправи живота за вбъдеще, друга уредба не те съветвам да монтираш. Верно, много по-скъпа е, но ще си я избиеш за много кратко време. Относно добър сервиз в София - бих казал голям късметлия си. Бих се радвал да имаше такъв сервиз и в Пловдив, но уви - още не съм открил. Човека който ще ти решава всички проблеми за вбъдеще (недай си боже да ги имаш) подписва себе си във форума като Ombre. Също така можеш да ползваш и услугите на 1net. От това което чета тук, това са хората които ремонтират хондите от сърце, а не само заради пари ;). А и не прочетох нито един оплакал се от тях. Така, че с ремонтите няма да имаш грижи. Здравина? Здрави са ;) Освен маслото за 1 година друго нищо не съм сменял. Стабилността е малко кофти в задницата специално на хондата която аз карам, но до сега не съм имал проблеми с това. Не се правя на гъзар, с нормално каране както би следвало всички да практикуват няма проблеми относно стабилността. Сега за дълъг път ми се вижда малко слабичак 1.4 литровия мотор. Сигурно 1.6 ще се представи доста по-добре. Двете врати ... неудобно е ;) Фен съм на формата, ама това ставане всеки път като трябва да качваш хора отзад си е малко кофти. Следващата хонда която ще си закупя (а това със сигурност ще е хонда, не бих карал повече друга марка кола) ще бъде с 4 вратички. Та както съм чувал от хората преди да се сдобия с автомобил хонда - Човек който се е качил един път на хонда, повече от там не слиза :P.Успех с покупката и дано случиш на кола, независимо от марката и. С радост ще приемем още един член, в случай че решиш колата да е хонда. ;)

Редактирано от pagubg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен истината е 1.6 тъи като ще е ползваш повече за дълъг път (разхода не се различава кои зне колко от 1.4 а динамиката на дълъг път си е нужна. За врати немога да те посъветвам, както ти си прецениш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега по големия мотор по разтоварен и по малък разход и по бавно си заминава естествено,но все пак ти си решаваш защото има разлика в цената !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 е моята препоръка :P П.С. после да постнеш снимки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 1,4 90 коня, и все си мисля за по голям мотор като 1,6 :P !1,4 за в града е ок, но както казаха колегите на извън градско си е по добре да разполагаш с динамиката на 1,6 !!!Поздрави и успех с търсенето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ВАЖНОТО Е ХОНДА да е справя се отлично във всички области като изключим малко стъбилността но няма нещо което да отговори на 100% - ви изисквания.ЗА вратите както си избереш за комфорт и возия англичанката е по-добра другото е по компактно

Редактирано от iskamvitec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата plamen_h моята също е 1.4/90к.с. за градски условия си цар , но за извънградско.... липсва мощност.Разхода на мойта е -5.5 , градско към 7 , но за гас , даже не съм мислил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега по-големия мотор е по-разтоварен и има по-малък разход ...

големия двигател си харчи повече, няма спасение. но при хонда не е толкова зле положениетокозата си иска пръч ... а по-голямата коза иска по-голям ... пръч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е 1.5 vtec 114к.с. имаш разстоварен мотор и суперикономия на дълго! :D Минал съм през почти всички мотори на Хонда и за мене това е най удачния вариянт особено за дълги пътувания.Вече остава въпроса с данъка но няма как изборът си е твой :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на хонда :)И аз след дълго лутане и проучване по това каква кола (за първа) да си взема - дали други марки френски немски дизели или ако е бензин какво да е?стигнах до извода че ако ще бензин то май хонда е това което ми трябва и си заслужаваи може би ще се присъединя към вас - защото само добри отзиви виждам за хонда ;)) и дано и аз да съм с подобни скоро :DСигурно зависи на каква ще се попадне 2 ръка - но ако е със сервизна книжкасигурно ще е по добре и по може да и се вярва на навъртяни километри ? ;) че гледах някви на 80 хиляди км . пък 10 годишна кола :D това май е абсурд за такава кола доколкото разбрах:DИ така прегледах 10ина хонди по автокъщите - и се изправих пред дилемаза която ще помоля да ме осветлят тези които карат подобни.Чудя се дали да е 1.4 или 1.6 двигател и дали рахода им на гориво се различава много ? Виждам че има и 1.5 двигатели - ама те май са по различни и по тудно се подържат или ?Дали да е с 2 или 4 врати (с 2 врати определено по ме кефят като излъчване много спортно и добре си изглеждат дори и в 2009 година ) мисля повече на дълъг път да я ползвам - и коя е по устойчива на пътя - има ли значение това ?На кои окачването е по здраво -защото евентулно си мисля че да я газифицирам за в бъдеще - или няма да ми препоръчате -това?Може ли да ми препоръчате майстор от София на който може да му се има довериеда си върши работата от сърце - а не само цифри да му се въртят в очите ;) - защото ще искам преслушаме някои набелязани от мен коли за покупка ?Прощавайте се ако нещо се повтарям и има някъде отговор на въпросите,понеже не съм в много в час с автомобилите ще бъда благодарен ако ме осветлитеБлагодаря предварително на всички

Колега ако те интересува нещо за Акорд също можем да споделим.. :D Примерно F20Z1 имасш 2000 куб. и 131 коня,страшна возия и добра визия :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.6 и съм много доволен от вървежа, няма значение градско или извънградско. За разход не гледам ама със сигурност не е като на колегата Civic 99-5.5л., върви между 7-8 извънградско, но и аз под 140 км. не падам, така че мисля че е добре този разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на хонда :)И аз след дълго лутане и проучване по това каква кола (за първа) да си взема - дали други марки френски немски дизели или ако е бензин какво да е?стигнах до извода че ако ще бензин то май хонда е това което ми трябва и си заслужаваи може би ще се присъединя към вас - защото само добри отзиви виждам за хонда :P) и дано и аз да съм с подобни скоро :)Сигурно зависи на каква ще се попадне 2 ръка - но ако е със сервизна книжкасигурно ще е по добре и по може да и се вярва на навъртяни километри ? :) че гледах някви на 80 хиляди км . пък 10 годишна кола :) това май е абсурд за такава кола доколкото разбрах:)И така прегледах 10ина хонди по автокъщите - и се изправих пред дилемаза която ще помоля да ме осветлят тези които карат подобни.Чудя се дали да е 1.4 или 1.6 двигател и дали рахода им на гориво се различава много ? Виждам че има и 1.5 двигатели - ама те май са по различни и по тудно се подържат или ?Дали да е с 2 или 4 врати (с 2 врати определено по ме кефят като излъчване много спортно и добре си изглеждат дори и в 2009 година ) мисля повече на дълъг път да я ползвам - и коя е по устойчива на пътя - има ли значение това ?На кои окачването е по здраво -защото евентулно си мисля че да я газифицирам за в бъдеще - или няма да ми препоръчате -това?Може ли да ми препоръчате майстор от София на който може да му се има довериеда си върши работата от сърце - а не само цифри да му се въртят в очите :) - защото ще искам преслушаме някои набелязани от мен коли за покупка ?Прощавайте се ако нещо се повтарям и има някъде отговор на въпросите,понеже не съм в много в час с автомобилите ще бъда благодарен ако ме осветлитеБлагодаря предварително на всички

Пич, аз карам Хонда Д14А2 англичанка- 4врати и ти казвам да не си вземаш двигател 1.4 . Ако те притеснява, че 1,6 харчи много не го вземай 125к.с., а с по- малкия двигател 115к.с. например. Или пък 1.5, но знай, че 1.4 е малък двигател. Ако си по- млад е по- готино да си вземеш нещо по- силно. Сивика като модел се води бегачка, но с двигател 1.4 90к.с. и с четири вратото купе- англичанката, тежащо 1200кг., никак не е пъргаво. Може би ако е 1.4 и е чпонската версия- 3 врати, то е около 950кг.(ако не се къжа) може да е добре. Това са 250кг по- малко. Все пак опитай да се качиш на няколко Сивика с 3 врати и няколко с 5 врати и сам прецени кое си струва повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на хонда :)И аз след дълго лутане и проучване по това каква кола (за първа) да си взема - дали други марки френски немски дизели или ако е бензин какво да е?стигнах до извода че ако ще бензин то май хонда е това което ми трябва и си заслужаваи може би ще се присъединя към вас - защото само добри отзиви виждам за хонда :P) и дано и аз да съм с подобни скоро :)Сигурно зависи на каква ще се попадне 2 ръка - но ако е със сервизна книжкасигурно ще е по добре и по може да и се вярва на навъртяни километри ? :) че гледах някви на 80 хиляди км . пък 10 годишна кола :) това май е абсурд за такава кола доколкото разбрах:)И така прегледах 10ина хонди по автокъщите - и се изправих пред дилемаза която ще помоля да ме осветлят тези които карат подобни.Чудя се дали да е 1.4 или 1.6 двигател и дали рахода им на гориво се различава много ? Виждам че има и 1.5 двигатели - ама те май са по различни и по тудно се подържат или ?Дали да е с 2 или 4 врати (с 2 врати определено по ме кефят като излъчване много спортно и добре си изглеждат дори и в 2009 година ) мисля повече на дълъг път да я ползвам - и коя е по устойчива на пътя - има ли значение това ?На кои окачването е по здраво -защото евентулно си мисля че да я газифицирам за в бъдеще - или няма да ми препоръчате -това?Може ли да ми препоръчате майстор от София на който може да му се има довериеда си върши работата от сърце - а не само цифри да му се въртят в очите :) - защото ще искам преслушаме някои набелязани от мен коли за покупка ?Прощавайте се ако нещо се повтарям и има някъде отговор на въпросите,понеже не съм в много в час с автомобилите ще бъда благодарен ако ме осветлитеБлагодаря предварително на всички

Пич, аз карам Хонда Д14А2 англичанка- 4врати и ти казвам да не си вземаш двигател 1.4 . Ако те притеснява, че 1,6 харчи много не го вземай 125к.с., а с по- малкия двигател 115к.с. например. Или пък 1.5, но знай, че 1.4 е малък двигател. Ако си по- млад е по- готино да си вземеш нещо по- силно. Сивика като модел се води бегачка, но с двигател 1.4 90к.с. и с четири вратото купе- англичанката, тежащо 1200кг., никак не е пъргаво. Може би ако е 1.4 и е чпонската версия- 3 врати, то е около 950кг.(ако не се къжа) може да е добре. Това са 250кг по- малко. Все пак опитай да се качиш на няколко Сивика с 3 врати и няколко с 5 врати и сам прецени кое си струва повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си търся такава. Предпочитам да е 1.6, но и 1.5 има добри отзиви. За съжаление тук не се предлагат много с 4/5 врати. Ако не си семеен, с 2 врати е мания, и има повече предложения.Аз търся също и в Австрия (едни близки там), но няма много предложения. Желая успех! и да се похвалиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...