Jump to content
asentchernaev

Устройството на горна помпа за съединителя на сивик 97

Recommended Posts

Здравейте колеги, купих от един колега от формума горната помпа за съединител за 97г сивик, с цел да си я отремонтирам.Причината беше че моята леко тече и искам да си подготвя нова и да я сложа направо, а не да спирам колата. За съжаление при разглобяването имам подозрение че съм загубил някой детайл - понеже си купих ремонтния комплект гумички и в него има с една повече гумички, отколкото мислех че трябват. Така че сега не знам откъде да видя схемата на тази помпа и така да се ориентирам дали нещо съм загубил действително.Ако някой е разглобявал, мога да приложа снимки какви гумички имам и какво точно имам от разглобената помпа - но все пак мисля че от схема най-добре ще се ориентирам.Не знам дали в service manual-а има устройството на тази помпа, но и service manual-а не мога да намеря. Този линк:Honda Owner's Manual 90-09 Ръководство на потребителя/книжка/ на колегата sand0 не ми свърши работа, понеже pdf-ите там са само една страница със съдържанието ... и другите теми с ръководства посочват вече невалидни линкове - ако знаете откъде да намеря такова ръководство и там изобщо има ли как се отремонтира тази помпа?Помпата е от този линк номер 5: Горна помпа

Редактирано от asentchernaev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda представителствата продават цялото буталце комплект(единствения начин да спреш теча)Разглобяваш,почистваш,монтираш.Цената на детайла е 86 лв. и забравяш за проблема.Не е било необходимо да взимаш друг корпус защото не се налага да спираш колата за повече от 40 мин.Успех.Ако все пак си решил да слагаш някакви гумички мини през сервиза ми да ти дам едно старо буталце да си гледаш по него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря, може би ще мина с моето буталце поне на място да го видя, защото имам една излишна гумичка от ремонтния комплект, която в магазина ми казаха че е за отпред за клапанчето, което е откъм казанчето.. и нея не я намерих на моето буталце. Въпроса е че като вадих буталото, то изхвърча, понеже използвах въздушна струя да го изкарам. И въпросната гумичка може би е изхвърчала из другите боклуци в работилницата..Другия вариант ако е останала вътре в корпуса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерихме схема, оказа се че всичко си е на мястото - брат ми сглоби помпата и сега е монтирана и не тече :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda представителствата продават цялото буталце комплект(единствения начин да спреш теча)Цената на детайла е 86 лв. и забравяш за проблема.

Не се занимавай с глупости.Отивай в Бултрако Пловдив и си го купи.Монтираш и забравяш за проблема поне 10 години.89лв. струва и се сменя за 30 мин. НИКАКВА алтернатива не си струва.

Здравейте, днес се обадих в Сервиз Омбре поради същия проблем и ми казаха че цената на комплекта е около 124 лв. Възможна ли е такава разлика? Сега сме Януари 2010.В Юби-ко ми искат около 130лв.Цените са без труд.Не че няма да ги дам, защото се налага де, ама ми се стори странно. Редактирано от nch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонтът миналата година ми струва нещо като 20-30 лв за комплекта за ремонт от Симеон - вече година няма ядове, според мен не ти трябва нова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица питах в Бултрако за ремонтен комплект на горна помпа за сивик 5-ген, казаха ми 92лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специализиран магазин на Симеон, не помня точния адрес но е отляво ако се тръгне от ботев посока обратно на центъра може би няколко пресечки, само ремонтни комплекти за всякакви у-ва по автомобили има и качеството е добро, работят по каталог и рама на колата, а и продават и не само за автомобили - брат ми се занимава с хидравлика и той го знаеше.... Цената е много по-ниска - някъде горе може би съм я дал преди - май 20-ина лева беше нещо. Магазинчето е малко, доколкото си спомням син на цвят. Ремонтните комплектчета са също в едни сини кутийки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но не веднага, тия дни ще ходя до същия магазин отново защото на другата ми хонда имам същия проблем и ще отремонтирам старата която ми остана от другата (ще купувам пак рем комплект от същия магазин) и ще взема визитка или адрес/телефон и ще ви ги постна тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ще ми свърши адреса, че и аз имам същия проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи адреса още не съм го проверил че не ми остава време - сори ще проверя като намеря време то и моята горна помпа на новата кола също е за ремонт но засега не съм имал път натам. Междувременно ако някой бърза смятам че ще се оправи и сам - по симеон се тръгва от ботев посока обратно на центъра и 2 или три пряки (мисля че беше на ъгъл) от лявата страна беше магазинчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, предполагам за магазин Скорпион13 говорите, на Сименон 165 - аз утре съм там да търся ремонтен комплект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...