Jump to content
Bijevicorp

Honda Civic със B18 или H22 ?!?

Recommended Posts

Здравеите.Искам да задам няколко вапроса на варлите фенове на Honda !Имам някоя др. идея но нямам пари и опит, ката идеята ми е ако си купя един Civic coupe със големите фарове след 1997 година какав е шанса и да сабера 2.2 Vtec 200hp от Prelude в него и ако може кви пари може да струва регистрацията в КАТ.Аналогично имам идея и за 1.8 Vtec 179hp или пак 2.0 от малко по слаб Prelude бих желал ако някои има познания от опит да ми разясни дали е вазножно това което сам намислил, какав е смисала от това и горе долу за какви пари говорим ?!?Благодаря Ви за разбирането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо са парите.В купето ще събереш доста неща , но ако ще регистрираш такава кола парите стават двойни.Най-удачно ще ти е да му пуснеш една б16ка 160кс и да си бръмчиш като пич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо са парите.В купето ще събереш доста неща , но ако ще регистрираш такава кола парите стават двойни.Най-удачно ще ти е да му пуснеш една б16ка 160кс и да си бръмчиш като пич.

Имам някаква представа да...Несам сигорен но мисля че ако намеря Сивик сас Б16А мотор и примерно му сложа турбо предполагам че ще ми коства кам 4000-5000лв цялата модификация даже и по някав начин да го направя тоя мотор 300 коня ще набира добре до кам 150-160км от там нагоре може и 260км да праи но мн бавно.Ако примерно сложим на старта една 320-ка БМВ сащите коне предполагам че ще варви повече вапреки че хондата е по лека таа мисалта ми е колкото по голяма скорост толкова по бавно ще прави 240 за 260 неговоря.Едва ли някога ще ми се наложи да карам с такава скорост но друго си отсреща заблудения швабин да си каже глеи го тоя нещастник кара Сивик някав и след 10сец да му помахам назад :) нали...Това лято ще ходя при наще в Гарция да работя и предполагам че ако ми отпуснат някои лев и аз квото искарам може да изкоча сас 10 000лв че може и повече.Искам Nissan 200sx 200hp 1999 година но сас регване в КАТ и да доиде до БГ и сичките му такси и акцизи под 20 000лв една ли ще ми излезе пак нямам толкова пари.Затова искам да направя схема сас един Civic Coupe след 1997 ако се вместя до кам 10 000 - 13 000лв ще е мн добре затова Ви питам и разпитвам да намеря наи-рационалния вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти наясно ли си че това 320 се гони ... с хонди по 101 коня ? и 3000 хилки ще ти доиде само мотора с монтажа наи вероятно. без обслужването. а турбо кита.. още толкова. от там идват и още неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най евтино ти е B16 160hp ,няма да плащаш акциз за х22/б18, за 2500лв ще му направиш добър атмосферен тунинг.Няма да си 300к.с но гаранция ще си доволен....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нещо не мога да разбера ти тази кола за какво ще я ползваш ? За да наказваш 320ки от 200 нагоре ли ? Ако е така взимай един Legend и му махай назад на бавареца ( ама да не забравиш да му включиш круз контрола, че от 200 нагоре да се обръщаш да махаш е малко самоубийствено :dry:) Ако търсиш стабилно ускорение до 200 колегата K1r1L ти е дал примерни цифри, но не си мисли, че 10 000 ще ти стигнат за проекта. Като нямаш пари, Founder ти е дал решението. С една Б16ка спокойно ще си тупаш 320ки на драг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да звуча лошо, но все пак....отдели и малко парици за училище (може само по Български език)... :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти пич.Първо ако искаш да караш над 200 си вземи прелюд 4 или акорд доста по устойчиви на по голяма скорост,набират си стабилно дори и най слабия прелюд прави 200+.А за да наказваш 320 ки си вземи Сивик дори 125 ще ти стигне.Няма смисъл от суап щом имаш 12-13 хилки спокойно можеш да избираш между доста двигатели и то без да се занимаваш а да си е сток.Пък ако го пипнеш и после става lol:)Взимаш си една VTI-ka и си ти:dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле и аз съм пуснал същата тема :dry:. Обмиослям обаче и да си доразпиля мойта.Да го разпила без турбо до към 200-220 коня (говорим за сериозно пипане) едно турбо след това да стане поне 260-270 коня може и повече зависи как дойде.И ти гарантирам че 220-240 ше ги държиш без ядове с едно по-стабилно окачване и хубави гуми.А 320-ките просто не се излагай братле.Тия каруци се бият със малкия Втек.Той е едновалов 125 коня.И ги биеш как си трее :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Вище момчета бих искал да гоня световен стандарт не БГ ако ме развирате.За БГ 200 коня са мн предполагам зависи на каква кола разбира се. Аз несам виждал да се продава в мобиле.бг Civic Coupe sas B16A двигател които е 160 коня.Ако си намеря Civic със Б16А двигател ще го купя ако нее мн потрушен а пак за тунинг бадете спокоини пари ще намеря пари само да знам откаде и какво да си купя.Искам да си купя основата и да градя нагоре но неискам по малак двигател от 1.6 или пък по малки коне от 160 което означава че наи-долната ми граница е Б16А мотор но досега несам видял да се продава Coupe със такъв.Във Италия имаше една оферта но оня искаше 7 600 евро което е авсурдно при положение че мога за тия пари да си купя квото искам малко друдно ще го намеря но все пак.Искам със двигател 1.6 до 2.0 да направя повечко коне от сорта на 270-320 коня и данезнам по улиците.Разни баварци тапи БМВ-та да не ме затродняват изобщо паралелно на това да имам визия която се постига лесно и ако не на 100% на 70-80% от удобствата на някоя кола по голям клас с две думи да ми е уиутно и приятно като седна,нито прекален лукс нито прекален тунер сас предпазни траби и други психарии :)Благодаря Ви за разбирането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меси че така барзо ми намерихте сега само трябва да намеря пари нали :) Близките 4-5 месеца би трябвало да имам пари достатачно за основата ми от там нататак ще му мисля.Ако някои продава сас мотор Б16А Coupe Civic на изплащане понякав начин ако може да измислим нещо до кам 2 месеца 3 наи много бих могал да започна да изплащам, а да знаете и че имам Форд Фиеста 1.25 16v 1999 година,бартет сас доплащане но не в момента защото нямам никакви пари :)Благодаря Ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май само си чешете езиците,ам? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...