Jump to content
a4oTo

Боядисване

Recommended Posts

Здравейте колеги. Претърпях лек инцидент с автомобила. Та... искам да знам долко-горе колко боя ще отиде за боядисването на капака, предната броня , и калник. И приблизително колко струва боята (черна перла). Мерси предварително на тези , които биха ми помогнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей от София тука при нас около 600лв. за всичко. Ако няма нищо за вьстановяване/изчукване/

Редактирано от ivan100ev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега , но искам да знам колко боя ще отиде за тези елементи и колко е литъра и

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смятаи ги грубо по 100 гр на детаил,за предния капак 150 ако се боядисват целите разбира се.ако се преливат частрично детаили,по малко.значи около 350 гр при цялостно боядисване на 3те детаила.за цена на боята-зависи ква е.перлата на клар е 146 лв литъра комплект с лак за нея.на реномираните марки е по скъпа,но не много.няма да мине 200 лв за литър.ако боята ти изисква подложка сложи я по 80 лв литъра и нея,за 3те детаила около 200 гр.//Здравей от София тука при нас около 600лв. за всичко. Ако няма нищо за вьстановяване/изчукване/ //-колега нищо лично,ама за кое 600 лв????без да има нищо за изчукване!!!само да се шприцова евентуално и да се пръсне ли? ;) супер цифра,ще се местим в софия да бачкаме,явно има кяр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смятаи ги грубо по 100 гр на детаил,за предния капак 150 ако се боядисват целите разбира се.ако се преливат частрично детаили,по малко.значи около 350 гр при цялостно боядисване на 3те детаила.за цена на боята-зависи ква е.перлата на клар е 146 лв литъра комплект с лак за нея.на реномираните марки е по скъпа,но не много.няма да мине 200 лв за литър.ако боята ти изисква подложка сложи я по 80 лв литъра и нея,за 3те детаила около 200 гр.//Здравей от София тука при нас около 600лв. за всичко. Ако няма нищо за вьстановяване/изчукване/ //-колега нищо лично,ама за кое 600 лв????без да има нищо за изчукване :ranting: само да се шприцова евентуално и да се пръсне ли? :lol: супер цифра,ще се местим в софия да бачкаме,явно има кяр.

Не е много удачен коментара ти...!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

//-колега нищо лично,ама за кое 600 лв????без да има нищо за изчукване !!! само да се шприцова евентуално и да се пръсне ли? !!! супер цифра,ще се местим в софия да бачкаме,явно има кяр.

Не е много удачен коментара ти...!
Аз пък мисля, че е повече от удачен! Що този гашник си мисли, че тия 600 кинта съм ги намерил на пътя и той за 2 дена "кафенца, цигарки, лаф, пръскане" ще ги изкара - хубава надница, а!? Скривай се, че иде суша!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега дидко хубавите неща струват пари мисля че си много рязък в изказването си има една приказка на които не му понася да се изнася ти на колко ще му оцениш здравето на колегата/бояджия/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм работил известно време във вредна и отровна среда, но допълнително пари за тая работа не са ми давали - намален работен ден, категория, кисело мляко - да, но пари за вредни - не. А който иска да си пази здравето има достатъчно добри маски с достатъчно добри филтри.То и отработеното масло е канцерогенно за кожата, затова предполагам монтьорите трява да вдигнат тройно цените...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

600 лв ако боядисвате капак, калник и броня на TIR, но не и на лек автомобил, абсурдна е тази цена за боядисване !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки иска да е баровец, всеки сам определя труда си, но подобна цифра е нелепа...Коментарите за вредните също. Както се каза в една приказка - "на коЙто не му понася, да се изнася ". Не искаш да се тровиш - ставаш градинар или горски!Знам друга приказка - "не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава" или друго яче казано: "докато има балъци... ще има и хиени"(както се казва по Варненско). Сигурен съм, че докато има кой да плаща такива цифри за боядисване и подобни услуги... ще има и подобни, че и по високи цени...После/следпис: Гладът... е по силен от тока! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

330 лева за 3те детайла ако няма тенекеджйска работа с включени материали и труд излиза при мен. Като количество боя 350-450 грама отиват.

Редактирано от bonecrusher

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

330 лева за 3те детайла ако няма тенекеджйска работа с включени материали и труд излиза при мен. Като количество боя 350-450 грама отиват.

тук вече говорим за по нормална цифра.колегата явно живее на земята.поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук за 350-400лв пръскат цялата кола, като боята влиза в цената, но след това, си доплащаш да ти я минат на водна шкурка + паста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и после даваш луди пари да оправят колата - то ако е за пръскане само аз за 200 лв ще я пръсна - пък после клиента да му мисли бля бля бля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не, колата си е супер, просто даваш 40 кинта да ти я пастират, защото някой хора искат сами да си направят тази процедура :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не, колата си е супер, просто даваш 40 кинта да ти я пастират, защото някой хора искат сами да си направят тази процедура ;)

По-внимателно с пастирането, че след едно такова малко по малко ми падна лака от предния капак и тавана. А я правих в уж фирмен сервиз за доста пари4ки. Най-добре при познат, че да стане както трябва. Да не говорим, че некадърниците бяха минали и върху част от пластмасовите детайли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се боядиса колата,боята трябва 1 месец да не се пастира за нейно здраве!Ако не искаш да я боядисваш пак на същото място.Пада лак след време ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...