Jump to content
SH3M37A

д14а8

Recommended Posts

колеги сутрин като запаля ми са чуват повдигачите/клапаните/.лак лак лак незнам от какво е казаха ми маслото смених го същата работа .. и от извесно време може би 1 месец след 2000 оборота са чува някакав странен шум на ламарина наподобяващ звука на ладичките едно време :lol: предполагам сигменти но не съм сигорен докато не отворя да видя а играчката е голяма затова питам 1-во тука и мошноста от време на време са губи .... казаха ми че можело да е от въздушния филтар понеже го смених с карбонов,но не е в кутия само накрайника,който наподобява конус...... другата глупост която ми казаха-понеже смених гарнето с спортно ж /вдига врява / че оригиналното гарне имало някакво сапротивление на газовете,което съпротивление било нужно на двигателя за по добрата му работа :P и си зададох вапроса за какво са 2-те преди крайното но глупостите са налице.....ако можете да ми помогнете,че тука само ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей, няма как да ти тропат повдигачи, защото нямаш такива, ако наистина се чува шиене на клапани трябва да отидеш при майстор да ти ги регулира. Размерите за регулиране на клапани на този мотор са: INLET/0,18-0,22 cold, EXHAUST/0,23-0,27 cold (това са данни от AUTODATA).За другите три неща които си изброил нямам мнение, но според мен е малко вроятно да е от тях!Поздрави,Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същият странен писклив шум на ламаринка някъде от двигателя и идея си нямам от какво е и двигателя е по-шумен от нормалното в последно време. Ако се разбере при теб какво е казвай :lol: Мисля да сменям маслото скоро и средното гърне и се надявам да се пооправят нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Подобен шум чувам и аз при 2000-2100 оборота при подаване на газ - едно дрънчене/звънтене като вибрираща ламарина. Аз по-скоро подозирам гърнета, ламарини по катализатора, общо взето изпускателната система. Утре се надявам да имам възможност да я закарам и да се види от там ли е (днес е на реглаж на клапаните :lol: ). Колата е 6-та D14A4Ако още не си погледнал предпазната ламарина на катализатора определно и хвърли едно око да не се е откачил някой болт - обикновено при повечето коли към 2000 оборота изпускателната система изпада в някъв резонанс и почват да дрънчат хлабавите елелементи.

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

keel, сподели къде ще ходиш за реглаж на клапаните, доволен ли си и какъв ефект има от това. Мерси много.Иначе по темата - и аз съм почти убеден, че дрънченето е някъде от изпускателната система и затова ще сменям средното гърне и тогава ще погледна и катализатора на какъв хал е.

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтьрбушен катализатор дрьнчи по начина който описвате....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кофти закачен накрайник за ауспух също произвежда такова ламаринено дрънчене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реглажа го направиха - шума като от шевна машина на празен ход го няма вече. А за звънтенето и аз се замислях за изтърбушен катализатор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги.погледнах предпазната ламарина на забраих му името :D трабите от двигателя дето излизат имам 1 предпазна ламарина и тя яко е напукана около болтовете а за болтовете няма да ви говора клеясали немога да ги отвия,че утре ще земам горелка да ги нагрявам за да я сменя .... за катализатора небях се сетил но май е от него.Възможно е да сам го издънил обичам да я настапвам на 1-2-3-та :P до край... пак и си е стара колицата неможе да не са издане нещо :P Благодаря още веднаж и за клапаните искам да питам на машина ли се настройват или ако повече са разбира може и на рака :angel: че тука за една вдлъбнатина от удар с рамо ми искаха 600 евро ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатор не се "издънва" по начина който описваш................. :angel:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

това показва,че идея си нямам и показва че сам бос на тази тема "коли" тепарва трупам опита просто предположих от какво може да е ако някой каже от какво се изданват да не правим грешки ако е наша вината де :angel: и има ли смисал да изолирам 2-те гарнета и да оставя само на спортното гарне всичко... освен в шума одзад др полза има ли :)

Редактирано от SH3M37A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма полза и недей да изолираш !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни бренерите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майстора или там какавто е ми каза,че са ми автоматични :cool: и сами са регулирали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майстора или там какавто е ми каза,че са ми автоматични :dry: и сами са регулирали

Все пак ми се струва ,че е объркал рейса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам колега аз съм на мнение,че в много неща неги бива ама тоз беше в оторизиран сервиз на хонда .... тука няма обикновенни сервизи за сяка кола..и нз ако става на рака да се регулира ще са пробвам имам приятел дето се занимава с такива работи,но неискам да го занимавам докато не съм сигорен,че става номера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!По отношение на шума наподобяващ дрънкане на ламарина, мисля че ще се окаже предпазната ламарина около катализатора!Поне при мен е така!поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам колега аз съм на мнение,че в много неща неги бива ама тоз беше в оторизиран сервиз на хонда .... тука няма обикновенни сервизи за сяка кола..и нз ако става на рака да се регулира ще са пробвам имам приятел дето се занимава с такива работи,но неискам да го занимавам докато не съм сигорен,че става номера

Търси приятеля, "майстора" ти сигурно е новопостъпил в сервиза и незапознат... :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето накратко как става реглажа на клапаните, не че е съвсем елементарна процедура, но с малко познания и прецизност става:

Публикувано изображение Публикувано изображение

За цялото сервизно ръководство погледни от тука: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=14345

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем със дрънкане на тенекия под колата, но аз сам махнал катализатора и сам на средно и проходно крайно първите 1 2 седмици се кефих на хубав дебел звук и после взех да чувам савсем леко подрънване едвам едвам се забелязваше но след няколко мсеца толкова се бе усилило че не се трае паля колата и на 1000 1200 оборота дрънка така че заглушава гърнето и двигателя още не съм ходил на майстор да го оправя а не е от тенекиите защото първат ми работа беше да ги точковам за трабата ама цент :dry: преди 1 седмица бях под колата и разклатих трабата между средното гърне и колектора в трабата има нещо нз от каде се е появило можеби отварена преграта от средното гърне, но това не се случи преди да махна катализатора. Та изписах всичко това за да ти кажа да си погледнеш средното гърне може то да еизторбушено или да има отварена преграда която като дадеш малко повечко гас да дранчи. пък и ако някой друг е имал такъв проблем може да сподели от какво е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето накратко как става реглажа на клапаните, не че е съвсем елементарна процедура, но с малко познания и прецизност става:

Публикувано изображение Публикувано изображение

За цялото сервизно ръководство погледни от тука: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=14345

Благодаря колега утре ще пробвам да видя какво ще стане

или са опраи или нищо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...