Jump to content
pashion

Проблем с Англичанка D16y3

Recommended Posts

Колеги имам следното питане. Имам англичанка малко повече от една година и през цялото това време не съм спирал да я карам.След като колата загрее стрелката на температурата винаги ама абсолютно винаги е стояла малко под средата клонейки към студеното(мисля че знаете какво имам в предвид) и никога не е загрявала. Сега през последния месец нещо и стана и загрява като стига почти до червеното и след това веднага се охлажда до средата обаче и пак нагоре към жегата. Проверих и антифриз има и перката си работи и всичко изглежда така че би трябвало да работи перфектно.Ходих в един сервиз дето ми се смяха и казаха че това е нормално. Значи една година е било ненормално и сега изведнъж се е оправило , така ли?Не разбирам много и за това пиша тук. Ако някой е имал подобен проблем и знае за какво става на въпрос моля нека пише. Ще бъда много благодарен за всеки един полезен коментар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

термостат или раздробена водна помпа... но по-скоро блокирал в затворено положение термостатама нещо не зацепих ти си караш нормално и тя ту загрява ту се охлажда или я оставяш да охлади?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, карам си и изобщо не спирам а тя се охлажда сама и така.Дано да е термостат нещо че водна помпа ми звучи много зле...:(Мерси все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и датчика да е проблемен .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е има и друг вариант ама не знам как да го диагностицирам.Има микроскопичен шанс да е проблем с някой кабел което да кара уреда само да се мести

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверил си, че има антифриз, но къде си го проверил ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал съм проблем с датчик за перката,работи си нормално,ама се пуска ндоста по висока температура от нормалните граници.от помпа няма кво да се плашиш-60тина лева няма да те саборят,ама ме съмнява да е от нея,досега да се е сварила чорбата :( .измери на колко градуса ти се пуска перката,провери си пак нивото на охл течност в радиатора,ОБЕЗВЪЗДУшИ ако скоро си наливал-доливал в системата,аз ако съм и термостата щях да сменя-дори профилактично,и тои не е скъп(може да не отваря както каза 1 нет,или да отваря по късно)мъркучите ти и радиатора топли ли са?щото ако не отваря,нали се сещаш,че няма дапуска течност към радиатора,и няма как да се охлади.ама как пък един път загрява,после изведнъж се охлажда.за мен или ти се пуска късно перката,или имаш въздух в системата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми антифриза го проверих преди няколко дена и на преливника и в радиатора и всичко е на ниво. Не знам обаче дали системата се самообезвъздушава или това става ръчно. Предполагам че може да има и въздух. Благодаря,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го мисли толкова обезвъздушаването.По принцип се прави обезвъздушаване, но и да не го направиш тя сама си се обезвъздушава без грижи. Сипваш, караш малко, като истине - доливаш и си готов.При теб явно не се губи течност и явно още не си успял да я прегрееш, така че докато е време вземи си смени термостата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, това беше от полза наистина. Ще взема да сменя термостата пък да видим кво ще стане.Thank you people :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за всички които се поинтересуваха от темата, да ви кажа термостата беше запекъл нещо и въртеше само малкия кръг. Перката си работи обаче не охлаждаше нищо и така. В един сервиз ми казаха че трябва да сменя радиатора че се е задръстил, и за малко да се набия 200 кинта за нов радиатор при наличието на здрав. За 20 лв. си взех един термостат и машината започна да пее...дано да съм бил полезен и на други с моя проблем :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...