Jump to content
Нимрод

фолирани прозорци

Recommended Posts

Здравейте въпросът ми е следният още от предният собственик на колата ми има фолио по задните прозорци което ме дразни мн и искам да попитам къде да ида да го махнат :D Мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм мнения, че с упорство и загряване със сешуар падат сравнително лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кофти проблем колега!!! Ако мойеш да изчоплиш от някои край и да почнеш да го сваляш е наи лесно, но има един проблем: лепилото остава по прозореца и затова ще ти е нужна микрофибърна кърпа и топла вода. Мокриш кърпата и почваш да стържеш. Налагало ми се е да го правя и ми се чупи ръкара от стъргане ама пада до шушка. Ако някои знае по лесен начин нека го сподели за да не се мъчиш, това е от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с кърпа но вместо вода спирт(след като разлепиш каквото можеш на ръка,да остане само лепилото)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята беше облепена с 7-8 лепенки като я взех,прегорели бяха от слънцето и нямаха махане,чупеха се като почнех да ги махам.Махнах ги с едно комплектче от Практикер-резци,приличат на скалпели с различни накраиници.Много лесно ги свалих с тях,и лепилото се сваля с тях,е има и малко търкане после де,но са мн удобни за тая цел.Около 7-8 лв мисля,че струваха,може да опиташ.Успех :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лепенки-нагряваш с сашуар(за да не се чупят) и с пинсетата за скубане на вежди от приятелката е супер лесно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв проблем преди време. Полицията се заяде с мен и искаха да ме спират от движение. С основание, защото бяха облепени и предните странични прозорци. Свалих ги на ръка доколкото успях. След това остатъците и лепилото паднаха с парцал и спирт. Търпение и става. Спирта не наранява прозорците.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може спокойно да напоиш парцала и с по-сериозни химикали :) Разредител за боя, корселин и т.н. Само гледай да не опръскаш нещо друго, че тогава лошо. Иначе пък фолиото пада много бързичко :P

Редактирано от Radi Dochev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

страничният прозорец го изчистих заният неще само се накъса стана ужасно а не мога и да го изтържа фолиото зареди нагревателите хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също добър разтворител за лепила и измиване е екстрационният бензин. Почти няма мирис за разлика от нормалния бензин. Ама за самото фолио как да отлепиш не се сещам сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е така се борихме с 1 бус в гаража. Доиде целя налепен (някакъв рекламен е бил) И тва изглеждаше, че няма махане Обаче ! Взимаш бутилка кореселин и някаква по твърда шпакла ама не желязна по скоро от тия пластмасовите дето ги продават комплект няколко размера за боди кит. Напояваш обилно парцала и мажеш по джама така, че даже леко да стече и после с шпаклата направо сваляш. Действа :) Мисля, че сега както ти е накъсан задня прозорец ще се справиш за 0 време :P Най-големия проблем на ситуацята колега обаче, е че кореселина разяжда пластмасата и ако накапеш корите или нещо друго може да стене грозна история. За тва тествай на някое по таино място какъв е ефекта в/у декорациите или наи добре ги покрии с нещо там кърпа или к'во нз да не оплескаме работите :P Поздрави и успех в начинаниеро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте въпросът ми е следният още от предният собственик на колата ми има фолио по задните прозорци което ме дразни мн и искам да попитам къде да ида да го махнат :) Мерси предварително

колега аз сам имал такъв казус.. един пистолет за топъл въздух много здрави нерви и си готов за 3 часа.. но задължително специален пистолет за топ. въздух.. иначе не става.. аз сам имал случаи обаче беше лятото и без нищо паднаха нито вода нито спирт нищо.. успех..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

някой знае ли къде могат да го махнат така, че да не се повреди реотана, или мисия невъзможнадопълнително се чудя, реотаните продават ли се или вървят с ново стъкло само

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой знае ли къде могат да го махнат така, че да не се повреди реотана, или мисия невъзможнадопълнително се чудя, реотаните продават ли се или вървят с ново стъкло само

Само със задното стъкло се продава реотана.Не разбирам само защо не използваш някакъв разредител както те съветваме. Работил съм във фирма в която облепяхме автомобили, съответно и много сме разлепяли. Взимаш разредител, мориш и си в бизнеса. Все пак 2 години по цял ден това правех :) Вярвай ми, всичко пада с разредител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за реотана ми е грижата, и той да не падне... иначе аз се включвам странично в темата, не ми е супер належащо но не ме кефи как поставиха фолиото отзад т.паците и се чудя дали е жъзможно да бъде подменено или да карам така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах с разредител но уви без резултат утре ще опитам с пистолет за горещ въздух

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах с разредител но уви без резултат утре ще опитам с пистолет за горещ въздух

вземи лакочистител кърпа и се зареди с мнооого търпение аз от задния прозорец го свалих за около час малко е шибано шото е на гадно място надявам се твоето да не е :( успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай с пистолета за горещ въздух да не ги запечаташ още пове4е. Най-лесно се свалят, както и най-лесно се слагат. /поне при мен беше така!/С ВОДА! Взимаш една пластмасова бутилка от препарат или нещо подобно но с пулверизатор. Гледаш да отчоплиш някой ъгъл и пръскаш яко с вода по прозореца, където си отлепил /но внимаваш да не си намокриш купето все пак :) и с една шпакличка от тези които свалят винетки, ГО и т.н. леко, внимателно и упорито. P.S. Преди това може леко да си натоплил прозореца с горещ въздух, но леко и от разстояние!УСПЕХ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Фатката" е да отчоплиш някой ъгъл! /най-лесно е отгоре, като свалиш малко прозореца! и не забравяй, че нещата ще се получат с ВОДА!P.S. Прекомерната топлина и слънцето го правят фолиото напрактика невъзможно за махане, освен ако не го стопиш с топлина, но това може да има пагубни отпечатъци за прозорците! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...