Jump to content
NesTea

Джанти 15ки на D13

Recommended Posts

Вчера ми предложиха 4 джанти 15ки,гумите са 195/50 R15. Въпросът ми е да ги взимам ли,защото ми казаха,че на моята д13-ка нямало да може да ги носи(ще намалее мощността на колата) и предницата щяла да се разбие,което не ми се вярва,а джантите много ми харесват и незнам дали да ги взимам,че нямам летни гуми и без тва? :D

Редактирано от Hot Sauce

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами.. не е лъжа, че ще отслабне и ще ти се увеличи разхода. Ама чак толкова... слагай и не се притеснявай. виждал съм д13-ки със 17ки джанти! :D Айде, успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагаи ги и после прати снимки да видим хондата с новите джанти :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е д15б8 :О Летните гуми са 185/55/15,зимните ми са 13-ки и разлика във вървенето почти няма,в разхода също,но разликата във визията е нереална,взимай джантичките и си перкай :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моита Д13ка я карам от 2-3години с15ки :P предните са ми 205 широки а задните 215 и колицата си фърка перфектно :) Слагал съм дори и 17ки :P но тогава вече се осеща ;) Взимаи 15ки те без да се замисляш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз си карам D13-ката с MOMO SPORT 16",гуми 215/40/16.наистина колата стана малко по тромава но не чак толкова,разход в горивото може и да има но аз не го усещам,така че не се тревожи за нищо слагай ги и си карай .

Публикувано изображение

това ми е колицата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Споко разликата е много малко аз карам с джанти 15-ки J9 или както там се водеха с изнесен борд на 205/50/15 и разликата е минимална спрямо вървежа и разхода но я има !!! аз съм Д14А1

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моита Д13ка я карам от 2-3години с15ки ;) предните са ми 205 широки а задните 215 и колицата си фърка перфектно :lol: Слагал съм дори и 17ки :P но тогава вече се осеща :D Взимаи 15ки те без да се замисляш :D

Абе малко ме самняват тия приказки ама......Имам приатели с Д13-ки ..... от 13ки гимучки минаха на 15 и приказките са "не прави тази грешка колата умира" ако търсиш отново същото ускорение (ако може така да се нарече) ! Аз също съм с Д13ка и не бих ги сложил от гледната точка на:1. Разход на гориво в градски условия се качва с близо литър!2. Ускорението ти пада с още 1 секунда до 100....! Е верно изглежда доста добре ;)Но щом толкова го искаш все пак ти си решаваш,ако за теб тези фактори са важни! ;) УспехКои каза за 16-ките , нещо? :D :D :D :D :D :D omg! Редактирано от To sloW

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика малка , но с Д13-ка не вярвам да ти пука за колко вдига до 100 или пък дали ше се вдигне тъй ли иначе минималния разход ! Слагай става много по готина :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз съм в същата дилема, след 10тина дни ще купувам нови джанти и гуми и много се колебая между 14ки и 15ки. Знам, че стандартният размер за 15ки е 195/50 и искам да попитам - не смятате ли че тежината на гумите идва от това че са по-широки. А за 14ките размера е 185/60. Мога ли тогава да сложа размер 185/55/ 15ки (ширината пак е същата)?? :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко разликата е много малко аз карам с джанти 15-ки J9 или както там се водеха с изнесен борд на 205/50/15 и разликата е минимална спрямо вървежа и разхода но я има wink.gif аз съм Д14А1

колега, твоята е сигурно 100 коня

кара HONDA CIVIC dual carb (90++ HP)

...нашите са по 75

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моита Д13ка я карам от 2-3години с15ки ;) предните са ми 205 широки а задните 215 и колицата си фърка перфектно :) Слагал съм дори и 17ки :) но тогава вече се осеща :o Взимаи 15ки те без да се замисляш ;)

Абе малко ме самняват тия приказки ама......Имам приатели с Д13-ки ..... от 13ки гимучки минаха на 15 и приказките са "не прави тази грешка колата умира" ако търсиш отново същото ускорение (ако може така да се нарече) ! Аз също съм с Д13ка и не бих ги сложил от гледната точка на:1. Разход на гориво в градски условия се качва с близо литър!2. Ускорението ти пада с още 1 секунда до 100....! Е верно изглежда доста добре :)Но щом толкова го искаш все пак ти си решаваш,ако за теб тези фактори са важни! ;) УспехКои каза за 16-ките , нещо? :):ban: :ban: :ban: :ban: :ban: omg!
на Божурище дадох с тези гуми -18сек ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 195/50 15''(д13б2),разликата в разхода и вървенето е малка,но пък за сметка на това разликата във външния вид е голяма.Слагай 15'' и на се чуди.Поздрави :bash:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ше имаш визия ама ше ускорява по бавно и ще има и по малка максимална скорост примерно аз съм с д13 с 15 ки и мах дигам 180 а един пр пак с д13 ама с железарки 13 дига 210 но пък колата изглежда с 13ките супер дърво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ше имаш визия ама ше ускорява по бавно и ще има и по малка максимална скорост примерно аз съм с д13 с 15 ки и мах дигам 180 а един пр пак с д13 ама с железарки 13 дига 210 но пък колата изглежда с 13ките супер дърво

бате, ти ме шашна, как 210 с Д13ка ;) Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е тв'а е най-точния отговор в темата.Всичко друго е локум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка ти откога стана спец по Д13-те ве ... по темата 15 капла краси колата , но я спъва доста .... макса на тоя мотор е 14 джанта .. и го казвам от 4.5г опит с 1.3 ! Иначе и със 17 съм виждал 1.3 ... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко теми трябва да се пуснат за д13-ки с 15-ка джанта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимай не се чуди аз минах от 13 на 15 цола и не усетих разлика в разхода пак си е същия само малко каточели по бавничко ускорява но пък ти не си тръгнал на състезание а и визията си е съвсем различна с 15 ките кой каквота ще да ти говори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...