Jump to content
borko 30

Полиране на Хондата

Recommended Posts

Здравейте колеги! Днес си купих полирмашна за колата .Лятото я мазах на ръка с една паста ама на ръка и нямаше кой знай къв ефект.Изкам да питам запознатите по въпроса как точно става полирането с машина стъпка по стъпка .Примерно при нанасяне на пастата ли се търка с машината или при махане или и при двете ;) Неща от този род .И ако може да ми препоръчате дора паста за полиране .Между другото машината има две калъвки за нахлузване -едната е като хавлиена а другата като вълнено едно такова меко .Кога се слагат тези приставки също не знам ,в указанията на машината не пише нищо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.колега най-добрата паста е на 3М.Но полирането на автомобила не е толкова лесна работа.В зависимост колко е захабена боята се подбират различни пасти,различни габи на полир машината,сащо така трябва да се внимава да не се препили боята в краищата на елемента,също важно е оборотите на полир машината,дано сам бил полезен. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата предполагам че си е купил машина за пастиране, а не за полиране. купуваш си пасти на 3м. примерно една 2ка и тази за гланц. аз ползвам рошавото киче и пастата се нанася на негои почваш да търкаш без да натискаш. преди това облепи всички стъклени, гумени, и пластмасови елементи(който не са поядисани).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

полирай не се чуди аз мойта като я полирах :) :) :D не можах да я позная

Редактирано от DUAL_CARB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата предполагам че си е купил машина за пастиране, а не за полиране. .....

и аз така предполагам :lol: полирането се прави с водна шкурка, и след това пастиране.а за пастирането, колега, те съветвам да си направиш няколко подобни "чохълчета" като тези от комплекта, защото като почнеш да изтриваш пастата много бързо ще се зацапат и ще почнат да мажат. аз така от 2-3 хавлии си изрязах няколко кръгчета (малко по-големи от самата машина) и като го сложиш под машината без да го връзваш за нея, и я пуснеш да се върти, тя не го изпуска. малко тъпо го обясних, дано си ме разбрал :)успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

внимавай много с какво полираш че може да се наложи да пребоядисваш след това :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...