Jump to content
лиан

проблем и шум в съединител или скоростна кутия

Recommended Posts

четох,че доста хора са имали проблем като шум при отпуснат съединител и обратно,шума изчезва при натиснат съединител.доколкото разбрах от форума ,става въпрос за ПЪРВИЧЕН ЛАГЕР/ПАРАЗИТЕН,или ЛАГЕР НА СЪЕДИНИТЕЛ.МОЛБАТА МИ Е НЯКОЙ ДА МИ ПОДСКАЖЕ ДАЛИ ЗНАЕ ЗА ПРОБЛЕМА,ДАЛИ Е ОТСТРАНЯВАЛ ТАКЪВ И ДА МИ ПОСОЧИ ЧОВЕК КОЙТО МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркал си раздела пич.И си попълни в профила от кой град си за да знаем към кого да те насочим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркал си раздела пич.И си попълни в профила от кой град си за да знаем към кого да те насочим.

от СОФИЯ съм,но гаджето ми е от СТАРА ЗАГОРА,така че можеш и там да ме насочиш при някой,но бих предпочел СОФИЯ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем,като натисна сьединителя изчезва но както разбрах тоя лагер носи на бой и засега няма да предприемам интервенции!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от Стара Загора мога да ти препоръчам....да НЕ ползваш услугите на който и да било автосервиз!За София има ли смисъл да ти обяснявам? ;) .Ако малко се разгледаш из форума темите за доктор Омбре ще ти извадят очите... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имам тоя проблем смених лагерите на скоростната кутия обаче неизчезна.С чисто нов съединител съм дайкин.Ако някой знае от ко друго може да е да казва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също искам да разбера от какво е този шум, защото и аз имам същия проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене е същото.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

висящия лагер на дългата полуоска може да го прави (стига да има такъв. VTIките имат и обикновенно е разбит :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връщам се току що от майстор - аксиален лагер се оказа ;). Само не повярвах на репликата, че е евтин - 20 лева някъде ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връщам се току що от майстор - аксиален лагер се оказа ;). Само не повярвах на репликата, че е евтин - 20 лева някъде ;) .

добре де,като е аксиален лагер,смени ли го,какво ти каза,колко ще струва ремонта,дай повече подробности

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб проблема е друг, ако имаме предвид първия ти пост.Ако е аксиален лагер - при пуснат съединител няма шум, а само при натиснат.Ако е обратното - лагер на първичен вал в скоростите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб проблема е друг, ако имаме предвид първия ти пост.Ако е аксиален лагер - при пуснат съединител няма шум, а само при натиснат.Ако е обратното - лагер на първичен вал в скоростите.

шума при мен е само при пуснат съединител,при натиснат шум няма.Но забелязвам,че понякога при изключена от скорост по нанадолнище дори почуква,явно е доста разбит...НЯКОЙ ДА КАЖЕ СВЕСТЕН МЙСТОР,ЧОВЕК КОЙТО МОЖЕ ДА КАЖЕ ТОВА Е ПРОБЛЕМА И ДА ГО ОПРАВИ,А НЕ ДА СИ ИЗМИСЛЯ И ДРУГИ НЕЩА И ДА НАЛУЧКВА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм го сменявал, просто отидох да разбера какво е ;). Сега разбрах, ама ще се сменява когато имам пари (значи няма да е скоро) ;). Някой ако е сменявал такива лагери (аксиален и на първичния вал ..) да драсне едно мнение с цени на въпросните ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини през Омбре ;) има му координатите в раздела "Сервизи и магазини " Ако е аксиалният лагер- не е толкова скъп ,но е голяма играчка да стигнеш до него ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самите лагери не са скъпи,повечко ще дадеш за труд,на мен тази процедура ми излезе около 300лв-двата лагера+труда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги, малко стара тема, но актуална. При мен го има въпросния шум при ненатиснат съединител от около 35000км. но не се увеличава. Прилича повече на свистене. Съединителят отделя горе и педала е по-твърд, което значи че е на доста километри, но пък няма буксуване. Идеята ми беше като го сменям да се погледнат и въпросните лагери на скоростната. Въпросът е в случай, че при тези изминати километри шумът не се увеличава, рискувам ли ако продължавам да карам така докато стане време за съединител? Тъй като не е проверявано нивото на маслото в скоростната кутия, но предавките влизат перфектно, може ли въпросния звук да се появи при ниско ниво на масло или пък нацяло да е бегало?Ама пък да мина 35000км. без масло и още да си включва мазно, не ми се вярва.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...