Jump to content
BLEIN MONO

Шум след доливане на охладителна течност

Recommended Posts

След доливане на около 500 - 600 милилитра охладителна течност, се появи неприятен, гъргорещ звук, който е доловим и на празен ход, и в движение, лек на 750-800 и по- осезаем от около 1700 - 2000 оборота, нещо смесено между гъргорене, и подсвиркване, след тези обороти изчезва. Течността я долях в разширителния съд, а не в радиатора /стори ми се на минимум/ и оттогава този звук....Появява се когато колата е напълно загряла, докато е студена не се чува нищо, също така преди 1000 километра са сменени всички ремъци, ролки и филтри, но появата шума съвпада с доливането на охлаждащата течност, а не с тяхната смяна!Въпросът ми е следният : Каква може да е причината, обезвъздушава ли се нещо, какво може да е решението?Благодаря предварително на отзовалите се !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен системата си се самообезвъздушава. Аз също съм доливал в разширителния съд, но не съм имал тези звуци, най вероятно защото съм доливал не повече от 100 мл. Покарай още малко, би трябвало да се обезвъздуши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може би е трябвало да провериш и нивото в радиатора това гъргорене е сигурно въздух които излиза в разширителния съд и трябва да си обезвъздушиш системата не си писал с кой двигател си но на прелюд с двигател F20A4 там където влиза долния маркуч от радиатора в двигателя там се намира и термостата има една пробка \мисля че беше за ключ 12\от която се обезвъздушава системата радиатора ти трявва да е със свалена капачка и пълен до преливане и тогава развиваш тази пробкадано съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може би е трябвало да провериш и нивото в радиатора това гъргорене е сигурно въздух които излиза в разширителния съд и трябва да си обезвъздушиш системата не си писал с кой двигател си но на прелюд с двигател F20A4 там където влиза долния маркуч от радиатора в двигателя там се намира и термостата има една пробка \мисля че беше за ключ 12\от която се обезвъздушава системата радиатора ти трявва да е със свалена капачка и пълен до преливане и тогава развиваш тази пробкадано съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета колега KONI, на студен или топъл двигател, също работещ или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на студен и неработещ двигател и което е по важно на равно място

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще пробвам, дано това да е причината!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата KONI, обезвъздуших, покарах и шумът изчезна, единствената подробност се оказа, че след затварянето на обезвъздушаващия болт в мануала препоръчват на отворена капачка на радиатора да се загрее колата - до включване на вентилатора поне два пъти, и след това да се затвори, както и направих и сега всичко е наред :rolleyes::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало е и да си пуснеш парното на топло да духа докато обезвъздушаваш както е в мануала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега радвам се че съм помогнал а тази втората подробност с отворената капачка и аз нея знаех ночовек се учи докато е живпоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да обезвъздушавате оставете колата да загрее докато включи и перката.Чак тогава е отворен и вторият гръг и може да обезвъздушите.Спокойно и след доливането може да го направите.Оставете колата да работи след като сте я покарали,да включи перката и тогава леко развийте да излезе въздуха.Аз дори и постисвам малко мъркучите да раздвижа течността.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...