Jump to content
poloko

Амортисьори-нови или на старо?

Recommended Posts

КОлеги; Трябва да сменям амортисьори, но след като изчетох доста форуми и мнения, съвсем се обърках какви да купя. Не ми се иска да са на старо. Истината е, че пробвах да купя на старо и колегата ми донесе 4 от 3 различни коли. Уж говорим за комплект...уж са от една кола..... Затова и се чудя. Майсторът,който се опита да ми смени окачването, ме убеждава, че новите амортисьори не били толкова качествени и здрави, както оригиналните на Хонда (Schowa). От друга страна при този моргаджийски пазар как може да си сигурен какви амортисьори си купуваш и за какъв модел. Явно трябва да си нося под мишница каталозите, за да не се подхлъзна. От друга страна, какви нови амортисьори да купя при положение, че пружините ми са спортни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега най добре е да са нови амортисьори втора употреба е се едно да си купиш паржола втора употреба мисля че за твоя модел са към 140лв. бройка газови не са евтини но пък са нови с гаранция примерно TOKICO газов преден е 143лв. WKTORI пак газов е 108лв. разлика в цените има така че .... успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи колега. Между нови Монро и стари оригинални, бих избрал старите. Кони не ти ли харесват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи и какви са старите,ако си с англичанка оригиналните са Делфи и на са нищо особено!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С англичанка съм. В момента на нея има газови - Delphi и спортни пружини - Eibach. Не искам да сменям пружините, харесва ми твърдото окачване, макар да не е подходящо за нашите пътища. Ти искаш да кажеш, че Delphi си вървят с този модел на Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво нови, ама не всички амортисьори са съвместими с такива спортни пружини, предполагам. Да не говорим, че колата е и смъкната. Ако сложа стандартни амортисьори на тези ниски пружини, няма ли да ги прецакам много бързо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на спортни пружини само спортни амортисьори се слагат.....Стандартните са по дълги, и като друсне някъде, може да ти изскочи пружината от чашките.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Токико японски амортисьори газови и не бяха много скъпи към 250 лв. двата.Съвет от мен не слагай втора ръка освен ако неса от познат и им знаеш състоянието,а за пружините мисляче няма да имаш ядове и с нормални амортисьори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако са маркови и са на 1-2 години бих се замислил, но ако не знаеш какви са тотото става много по-голямо отколкото с нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Токико японски амортисьори газови и не бяха много скъпи към 250 лв. двата.Съвет от мен не слагай втора ръка освен ако неса от познат и им знаеш състоянието,а за пружините мисляче няма да имаш ядове и с нормални амортисьори.

Колко време си карал с тях? Защото и аз такива смятам да взема., но проблемът е, че за английския Сивик, Токико правят само предни. А за задни досега за този модел намерих само Монро, които се оплюват масово по форумите. Доколкото знам Монро се водят отлични амортисьори, но не и тези, които се предлагат на нашия пазар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на спортни пружини само спортни амортисьори се слагат.....Стандартните са по дълги, и като друсне някъде, може да ти изскочи пружината от чашките.......

Прав сте колега, за спортни пружини само газови амортиьори! Благодаря за съвета! Оказа се, че англиийския Сивик го правят фабрично с газови Delphi, защото е нисък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...