Jump to content
rocnogap

Защо дизела падна под бензина ?

Recommended Posts

Защо дизела падна под бензина , а толко ни убеждаваха , че дизела трябва да е по висок от бензина ....Пак ли ни правят на глупаци ?

Редактирано от rocnogap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела е вторичното на бензина...демек отпадъка...при всички положения трябва да е по-евтин от бензина....но само тук в БГ може да се види тая аномалия дизела да е по-скъп от бензина...знаете как е ;)

Редактирано от HONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такива аномалии колега ;) Когато тука дизела беше по-скъп от бензина и в Европа си беше така ;) Цената се определя от потреблението - производството - разходите - застраховки и т.н. Нормално е като има по-малко потребление , да има занижено производство и всичко останало :) Говори се за глобално намаляване на производството .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кьде в Европота е било така....

Навсякъде ;) имаше стари теми , които много колеги го потвърдиха :) Лично и аз когато бях в Испания , октомври месец го видях със собствените си очи ;) Дори бензина им беше по-скъп от нашия - противно на всички приказки , че тука е най-скъп :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колеги редовно пътувам из европа и това е така дизела си е по скъп дори и в момента ми направи впечетление това че тук в англия пак си е така като всеки път но не и в България !!! Ей това ми стана странно защо в БГ бензина е по скъп от дизела а тук обратно би трябвало да е навсякаде еднакво както беше преди,но явно Златев му е през оная работа и е решил да вдигне бензина и да е по скъп от дизела че да може да си избие курвите всяка вечер :dunno: Така че не се косете така ще е монопол е !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все още дизела е по-скъп от бензина, производствени цени на Лукойл, литър за литър, но акциза на бензина е по-високнаистина в различните държави акциза на горивата е различен, държавна политикано всички забравяте, че литъра не е най-точната мерна единица за количество гориво. килограм би бил по-точна мерна единица - все пак плътността на дизела е много по-висока, както и калоричността му (тоест енергията, която може да се отдели при изгарянето на един килограм гориво)от тази гледна точка, един кг дизелово гориво е към 15-20% по-евтин от 1 кг бензинтова е заради по-високите разходи за производството на бензин. дизела е по-примитивно гориво, по-близко до нефта, изисква по-малко енергия за обработка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе неразбирам аз много ама знам че в цяла европа на бензиностанцията дизела е по скъп от бензина а в бГ е обратно :) както се казва честито :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега какво , ще ви/ни е яд за това ли ??? Не знам кога си бил в Европа , но ако е било последните 2 седмици , когато паднаха тука цените и там цената на дизела е била по-висока ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо дизела падна под бензина , а толко ни убеждаваха , че дизела трябва да е по висок от бензина ....

Преди 8 години карах дизела на 80 ст при цена на бензина от 1.25 лв ;) Нещо против ли имаш по-ниската цена на дизела? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам само че в Германия данъка на дизели без филтър за твърди частици става 330 евро на година от есента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че в чужбина слагат качествени добавки в дизела които повишават цената. Би трябвало и тук да слагат, но без да искам подслушах един разговор в бензиностанция. " На колко градуса идва нафтата ? " "Ами трябваше да е за - 18 ама този път е на -12" .....Това беше през зимата. А иначе се слагат и добавки за повишаване на цетановото число ( не знам колко точно трябва да е )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги с коя ръка да се прекръста??? що говорите такива глупости? бензина тук е бил най-скъп?? вие от къде идвате? дизела винаги е бил по евтин от бензина? да беше, но само в българия! айде стегнете се малко и не приказваите така колко да има нещо написано! не се заяждам, просто се дразня че може да има такива хора! успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година в Австрия и Германия дизелът беше по-скъп от бензина, а миналата седмица бях там и се изненадах, че вече бензина е по-скъп.Пазарна икономика и акцизи- какво да се прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Имайте предвид, че в чужбина слагат качествени добавки в дизела които повишават цената. Би трябвало и тук да слагат, но без да искам подслушах един разговор в бензиностанция. " На колко градуса идва нафтата ? " "Ами трябваше да е за - 18 ама този път е на -12" .....Това беше през зимата. А иначе се слагат и добавки за повишаване на цетановото число ( не знам колко точно трябва да е )

Не е точно по темата но да кажа.Добавката я слагат цистернаджиите (шофьорите) по време и ли след пълнене на цистерната (ръчно или ако цистерната има повече "екстри" - дозатор) представлява някаква вискоко концентрирана смес от химикали и се сипва различна за различните вериги бензиностанции. Рядко но се случва момента със сипването на добавката да бъде пропуснат и то не за друго а заради невнимание и тогава ощетен е крайния потребител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...