Jump to content
Civic 16v

Задна пръскалка на чистачка

Recommended Posts

Как да си отпуша задната цицка:) за пръскане?Пробвах с игла,не става.Работи машинката,чува се но не може да излезе вода.Някой разглабял ли е системата знае ли как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със компресор или крачна помпа, надуваш на обратно от към "цицката"....Може и на чешмата с маркуч, за да я промиеш хубаво......

Редактирано от martod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със компресор или крачна помпа, надуваш на обратно от към "цицката"....Може и на чешмата с маркуч, за да я промиеш хубаво......

А казанчето маха ли се лесно после да го из4иста от боклуците да не ги глътне пак?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама от къде минава маркуча за тая пръскалка ?

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За казанчето трябва да се свали предната броня...,аз ще правя същото упражнение,защото ми е пълно с боклуци и се запушват пръскалките... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама от къде минава маркуча за тая пръскалка ?

През тавана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,едно казанче с две машинаки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пръскалка беше запушена също. Свалих я, в казанчето налях топла вода с качествен перилен препарат- Ариел и т.н. Източих казанчето чрез лостчето на волана в шише. Повторих няколко пъти, докато излязат всички болкуци в маркучето. Това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пръскалка беше запушена също. Свалих я, в казанчето налях топла вода с качествен перилен препарат- Ариел и т.н. Източих казанчето чрез лостчето на волана в шише. Повторих няколко пъти, докато излязат всички болкуци в маркучето. Това е.

Кажи как да сваля пръскалката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае как се сваля задната пръскалка на Прелюд 4 ген.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми от горе е почти невазмоцно,влизаш вътре в задната част на тавана има една кора пластмасова,сваляш внимателно и стигаш до праскалката!(кората е на щипки!)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми от горе е почти невазмоцно,влизаш вътре в задната част на тавана има една кора пластмасова,сваляш внимателно и стигаш до праскалката!(кората е на щипки!)

Тръгнах да свалям кората ама реших първо да питам да не си разглабям напразно.Опитва да пусне вода ама е запушено точно на сгъвката на цицката:plane: за тва искад ма я махна и да я почистя.На щипки ли е да я извадя понеже не искам да си правя експерименти да счупа нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че има две крачета на цицката,виж как е на предния капак!Внимавай после като е слагаш цицката има си уплатнение,иначе влиза вода!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че има две крачета на цицката,виж как е на предния капак!Внимавай после като е слагаш цицката има си уплатнение,иначе влиза вода!

Мерси колега.Извън темата да те питам относно шибедаха.Като е отворен трябвало да има някакви тръбички дето се оттичало по тях водата минавали покрай колонката на предния прозорец от двете му страни и ако били запушени щял да ми раждяса покрива.Има ли такова нещо ваобще. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има трабички от четерите края,доста са дебели и трудно ще се запушат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните могат да се запушат изхода им е тесен, намират се в багажника по точно на калниците до отворите за вентилаця , но трябва да махнеш страничните кори на багажникаако не може да ги намериш пиши и ще ти пратя снимкап.п. но ако ти бяха запушени ще ше да имаш вода в багажника или по тавана

Редактирано от pit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да кажа и аз за тръбичките.Има 4 наистина. Моите задни 2 периодично се запушват и ми тече в купето а един път съм я отървал и под седалките става локвичка и после прелива в багажника а там се събира в мястото за ресервната гума. Е тогава вече разглобяваш и подсушаваш половината кола.Но все пак как може да стигнеш до тях - разглобяваш тавана, за да стигне6 до тях ще се наложи да откопчееш и страничните пластмаси около стълкото,там виждаш тръбичките (наистина прилично дебели) и те са закрепени с щипки. Махаш щипките и ги продухваш а помпа примерно и се отпушват(ако са запушени).Това мога да споделя от личен опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси пи4ове като се оправи времето почвам да разглабям цицки :bg: и да проверявам за запушени тръбички.ПоздравиП.П. Прелюда е колата,чернокоса е жената :D:):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...