Jump to content
PARUSHEV

Ще паднат или ще се вдигнат цените на колите от кризата?

Recommended Posts

Здравейте колеги! Много ми е интересно ще паднат ли цените на автомобилите в България или ще се вдигнат? Как мислите, очаквам вашето мнение по темата. Гледах наскоро по телевизията, че цените ще паднат (поне така казаха собствениците на автокъщите), защото в момента сме в криза и незнам си още какво. Гледах, че в Италия и Германия е приет закон, при които гражданите решили да си закупят нов автомобил, могат да закарат стария на скраб и по този начин да вземат между 1500 и 2000 евро субсидия от съответната им държава. Не искам спам, ако обичате. Извинявам се, ако случайно има такава тема.......Ще има ли спад на цените и защо? ;)Благодаря Ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то колега отговора на твоя въпрос вече е на лице. Ценита паднаха доста. Покупките на автомобили намаляха значително заради така наречената "криза" и за да могат по-дребните търговци на автомобили да оцелеят свалят цената ;) Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма търсене на автомобили затова падат цените...хората се плашат заради ''кризата'' , пък и нямат и пари в деиствителност, банките спряха да отпускат прословутите кредити, които всеки строителен работник теглеше и отиваше да си купи БМВ 3 (селската мечта) неизкам да засегна никой да си строител не е лоша професия не ме разбирайте погрешно, дано да не съм обидил никой...това е общо взето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената пада при 2 простички случая : 1 - увеличаване на предлагането2 - намаляване на търсенето ;)По-подробно за конкретната ситуация - имаме голямо предлагане /кой ли вече не внася коли/ , а търсенето се свива поради липсата на пари . Съответно следва цените да падат докато не се коригира предлагането до ниво , в което продавачите не се налага да продават без печалби.

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при намаляване на търсенето е логично да намалее и предлагането. Кой е луд да напълни един автовоз от Германия и да го продаде с 10 000 лв на загуба сега? При криза не са много печелившите. Тези, които чакат да купуват коли, които струват (или са стрували) 10 000 лв мин. лято на 3500 лв, ме съмнява да дочакат този момент, ако това е имал предвид автора на темата.

Редактирано от Concerto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Падат естествено. Даже и на новите автомобилилНавсякъде реклами за "бонуси" - гориво , безплатно каско , отстъпки до еди коя си дата и т.нат. - с една цел - продажба на залежаващи количества.И това е само началото. Wait n see! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

запазената и добре поддържана кола винаги мисля може да се вземе добра цена, за боклуците които внасят все повече хора се замислят дали да ги купят-като пресметнат какво трябва да сменят и ако е на мили/километри за смяна на основни неща т.е. има да доста предлагане и от хора които наистина са си правили колите и поради една или друга причина трябва да се разделят с тях. Да такива коли са рядкост но се намират, това е както казаха колегите от пренасищане на пазара, изчакайте още 1,2 години и вижте как пазара ще си регулира и цените и всичко и всеки дето внася коли сега ще прави друго защото не е толкова бърза и лесна печалба.Относно субсидията за страните които си споменал и аз чух такова нещо, направили са го с цел да не се извозват старите коли за скраб в държавици като нашата... за да не се възползват такива "сиви" търговци и не само.Цените глобално ще падат, но за истинските фенове които ще си правят колите ще са им състояние, защото си ги правят с нови части а те са цифра. Според мен все повече хора ще има фенове които ще си правят колите и тунинговат. А относно пазара хората вече все повече се осведомяват и не бързат за покупката на кола, особено при това предлагане и пренасищане в градовете.Мисълта ми е ако си си харесал модел, изчакай и рано или късно и колата за теб ще дойде, ако просто искаш да караш някаква кола или да я продадеш след година две хващай първата която видиш и така или иначе който взема кола греши, първо защото е голям разход второ...еми не е нова все нещо и има... а ако ще е за тунинг там се гледа колко работа и какво искаш да и сложиш така че какво е развалено не е от значение и какво после ще се смени си преценяваш ти. Виждам хора с все повече възможности и прилични тунинги което ме радва, а че всеки внася коли спира по един или друг начин, мисля че и хората без лиценз по гаражите с ремонтите ще замрат....в други страни бутането на километража дори е за затвор, всеки иска сервизна книжка и преглед от лицензирани сервизи и т.н. Тази сивата работа ще отмине но никой незнае кога и колко скоро, друг е въпроса и кризата къде ще ни отведе, дали ще се върнем в 90-те всеки да краде коли на по 20 години и повече. Т.е Всички се надяваме за добро но дали ще стане не се знае, най правилното решение е да вземеш (ако търсиш кола) тази за която си отделил пари и ти е по-джоба, кредити и др. или да вземеш кола много под парите които си заделил ще е грешка, вземай това което сега ти трябва и не го мисли толкова...само времето ще покаже какво наистина ще се случи, сори за дългия пост :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще паднат цените на колите, но щом германците почнат да си връщат старите коли за скраб, може би тогава ще се вдигнат при нас. Все пак няма да има толкова коли за внос в България. Не знам, времето ще покаже. Навил съм се за Сивик 1.5 Витек, 6-та генерацийка, но живот и здраве към есента може би. Относно кризата правителството хич не ги интересува, че гладните в България ще се увеличат драстично. След доста години не знам дали ще останат хора тук. Звучи песимистично, но е факт ;)Ние българите сме свикнали на всякакви условия и премеждия. Пожелавам най - вече живот и здраве на всички Ви, дано всичко се оправи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на новите коли наистина падат,това е факт,но не съм съгласен,че на старите падат!Естествено има и хора,които имат остра нужда от средства и те продават евтино и не само колите си!Логиката в Европа е следната-покупателната способност на европееца намалява,той не връща тригодишната си кола и не доплаща за да вземе най-новия модел,от което следва,че за неопределен период ще се примири да си кара старата колица,като по този начин намалява броя на предлаганите автомобили втора ръка,а това от своя страна образува дефицит на пазара втора употреба и цените,ако не да се покачват,то със сигурност не падат!Това е не само мое мнение,а мнение на голяма част от автотърговците.Не ангажирам никого с него! ;)

Редактирано от mam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на новите коли наистина падат,това е факт,но не съм съгласен,че на старите падат!Естествено има и хора,които имат остра нужда от средства и те продават евтино и не само колите си!Логиката в Европа е следната-покупателната способност на европееца намалява,той не връща тригодишната си кола и не доплаща за да вземе най-новия модел,от което следва,че за неопределен период ще се примири да си кара старата колица,като по този начин намалява броя на предлаганите автомобили втора ръка,а това от своя страна образува дефицит на пазара втора употреба и цените,ако не да се покачват,то със сигурност не падат!Това е не само мое мнение,а мнение на голяма част от автотърговците.Не ангажирам никого с него! :)

Много си прав колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мнение на голяма част от автотърговците.

Е те винаги така разправят :) Няма да кажат "Не купувай..." :)Нещата не са на добре в Европата и като няма работа - не само стари коли ще се продават, за да има пари да се преживее, но и много лизингови ще бъдат върнати, като не могат да им плащат вноските.Дано да не окажа прав....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен е този въпрос. При нормални условия в състояние на криза, рецесия и т.н. цената на всяко движимо и недвижимо имущество пада, това пише в книгите и става на практика. Но не и в любимата ни държава. Ако следите мобиле-то като мен, сигурно сте забелязали, че от известно време се надува един балон, и не знам тези търговци на какво разчитат,може би на глупостта на българина,дето е свикнал да купува без да мисли. А ако погледнете форумите е обратно,цените падат, защото там са реалните стойности...Но природата така е направила нещата,че рано или късно всеки балон се пука. Както и да е,това от мен, изводите от Вас. :plane:

Редактирано от gothic_fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на новите коли наистина падат,това е факт,но не съм съгласен,че на старите падат!Естествено има и хора,които имат остра нужда от средства и те продават евтино и не само колите си!Логиката в Европа е следната-покупателната способност на европееца намалява,той не връща тригодишната си кола и не доплаща за да вземе най-новия модел,от което следва,че за неопределен период ще се примири да си кара старата колица,като по този начин намалява броя на предлаганите автомобили втора ръка,а това от своя страна образува дефицит на пазара втора употреба и цените,ако не да се покачват,то със сигурност не падат!Това е не само мое мнение,а мнение на голяма част от автотърговците.Не ангажирам никого с него! ;)

По същата логика в България положението е още по-зле, защото хората се замислят дали да не си карат колите до 20-тата им година вместо да ги сменят с по-нови. В момента никой не купува коли, апартаменти, вили и т.н. Така че нека се вдигнат цените, като няма купувачи е все тая. Колите може да са скъпи ако има кой да ги купува, а май вече не се намират много кандидати. Това е не само мое мнение, а мнение на голяма част от притежателите на 10-15 годишни автомобили ;) Редактирано от dng

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На европейците няма да им е лесно с тази криза, но със сигурност при нас ще се отрази повече, било то с автомобили, имоти и храна и какво ли не ;) .........като знам нашите политици.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...