Jump to content
Мариянов

Питане за стопове на Civic 5g.

Recommended Posts

Да ги преправям ли нещо или трябва да си купя другип.п. благодаря предварително...некомпетентен съм в областтастоповете на Сивик 5-та от Бързи и яростни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:):) Съсипаме направо :) Тези стопове не са оригиналните , които се слагат на Сивик 5г Купе ;) а тунинг стопове , които можеш да закупиш от магазини в България / май вече има такива / , да поръчаш от чужбина или закупиш от Ebay ;) Мисля , че в момента имаше наскоро тема на колега в Купува/Продава , който предлагаши същите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На американските сивици е така. За габарити отпред им светят мигачите, а отзад стоповеете за мъгла + самите габарити

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ги преправям ли нещо или трябва да си купя другип.п. благодаря предварително...некомпетентен съм в областтастоповете на Сивик 5-та от Бързи и яростни

Аз скоро ще си правя мойте стоковите да светят така само ти трябват фасонки кабели и пробиеш една бупчица

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва с мъглата е гадна работа,мноо се дразня на тия дето карат постоянно и когато няма нужда с такива,зад него ли съм винаги съм на дълги :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези стопове не са оригиналните , които се слагат на Сивик 5г Купе :) а тунинг стопове

Не си прав, Тино. На снимката не може да се види дали са оригинални или не. Но така могат да светят и сток стопове - просто не се полазва фара за мъгла, а се включват и левия и десния вътрешни стопове да светят към останалите. За повече подробности:http://civic-eg.com/viewtopic.php?t=1465:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва с мъглата е гадна работа,мноо се дразня на тия дето карат постоянно и когато няма нужда с такива,зад него ли съм винаги съм на дълги ;)

;) за всички, каращи на фарове за мъгла! трябва видимостта да е под 200 метра, че да има нужда от тях. идеята е като караш с 50 по магистралата, понеже не виждаш нищо пред теб, някой да не се нацепи в теб - а не да светиш като коледна елха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам прави сте ;) Не знам защо , но ми е останало в паметта , че позлваха афтърмаркет стопове Altezza във филма , като се загледах в снимката ясно се вижда оранжевия мигач ;)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американските сивици за така, на тях им светят и вътрешната част на стопа оригиналния, както и мигаите през цялото време /обратно на стандарта в европа/. Подчертавам, че НЕ светят светлините за мъгла, те просто нямат такива американските сивици отзад /разглеждал съм ги на живо и светят меко като светлините, а европейските модели като си пуснеш фара/стопа за мъгла свети ярко и заслепява/. И по-добре не си правете експерименти да пробивате и преправяте, защото:1. може да се пре*бе стопа и после да се пълни с вода2. ще го напривете точно фара за мъгла отзад да свети и с това ще заслепявате тези отзад, ще отнесете много псувни а може и някой фиш/акт.Отговора е: просто си поръчай Американски AEM стопове ит ибей или друг сайт и си ги сложи на колата, или си купи афтърмаркет стопове, повечето им свети и вътрешната част.

Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. ще го напривете точно фара за мъгла отзад да свети и с това ще заслепявате тези отзад, ще отнесете много псувни а може и някой фиш/акт.

Няма да се ползва сащата крушка която е за каглата ще се сложат кружки с двойна светлина като на габарита и стопа (оригиналните) и ако заслепява ще заслепява колкото нормален габарит и стоп което си е в границата на нормалното а до колкото бупченето на лявата част трябва да се продупчи или по скоро да се издялка за да може да влезе крушката а и мисля който има мерак и се старае ще го направи така че да не влиза вода :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел със Американски хеч. 5г. ако е толкова наложително мога да проверя как точно са свързани, но тези стопове за мъгла си светят със силата на самите габарити, а не със силата с която светят по принцип

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам все още какво да правя...мисля да се пробвам но малко за тока/сигнала се притеснявам,ако го взема от другата крушка дали ще е проблем...никой тук от форума ли не го е правил :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го направих само че на 6 г. взимаш си 5 ватова крушка и взимаш ток от габарита

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите са така :dry: Ползват се фаровете за мъгла.Задължително обаче си сложи крушли с ватаж като на габаритите за да не дразниш хората зад теб!При мен имаше крушка само на десния стоп.Сложих си и на левия, пуснах 2 кабела и си ги цъкам с копчето за Ф. за мъгла. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите са така :huh: Ползват се фаровете за мъгла.Задължително обаче си сложи крушли с ватаж като на габаритите за да не дразниш хората зад теб!При мен имаше крушка само на десния стоп.Сложих си и на левия, пуснах 2 кабела и си ги цъкам с копчето за Ф. за мъгла. ;)

така ще стане примерно да...но при мен има един светло отразител който е страхотно грозен...при което ще се получи грозна гледка...в смисъл няма да свети целяит стоп отдолу...май май ще купувам други стопове...но да видим колегата M.R.Tuning дали ще го направи... :huh:поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите са така :) Ползват се фаровете за мъгла.Задължително обаче си сложи крушли с ватаж като на габаритите за да не дразниш хората зад теб!При мен имаше крушка само на десния стоп.Сложих си и на левия, пуснах 2 кабела и си ги цъкам с копчето за Ф. за мъгла. ;)

така ще стане примерно да...но при мен има един светло отразител който е страхотно грозен...при което ще се получи грозна гледка...в смисъл няма да свети целяит стоп отдолу...май май ще купувам други стопове...но да видим колегата M.R.Tuning дали ще го направи... ;)поздрави
ОООоооо само да си взема фасонки и е готово но аз ще ги правя не само на габарит а и стоп да свети защото ако е само габарид малко се губи светлината от стопа :drunk:;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правете смело само че при мен на седана нямах отражател в единият вътрешен стоп и импровизирах с един халогех прерязах го с ножовка и го монтирах :rolleyes: и съм доволен как светят 4-те светлини отзад :cool: и не светят ярко като за мъглата,а напълно нормално като оригиналната светлина на габарита

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правете смело само че при мен на седана нямах отражател в единият вътрешен стоп и импровизирах с един халогех прерязах го с ножовка и го монтирах :) и съм доволен как светят 4-те светлини отзад ;) и не светят ярко като за мъглата,а напълно нормално като оригиналната светлина на габарита

Дай снимка да видим как е станало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ни в клин ни в ръкав се намесвам, но от къде си купувате фасунги? извинявам се за тъпия въпрос ама... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Това се получава, само трябва да се сменят крушките с такива с по-малък ватаж!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

да красиво е...но като гледам е на 6г. а аз съм с 5г. и мисля няма да стане така лесно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се заемам даго правямойта е седан и дано да не е като на колегата купетобез отразител отвътре ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да раздвижа темичката :)

Днес макар, че ми е студено отворих капачето на светлините и направих една две снимки придружени с моите въпроси:

Публикувано изображение

Защо влизат 4 кабела в тази букса а се ползват само 2 за светлината за заден ход?

Някой може ли да каже за какво са останалите 2 кабела(червените +).

Понеже съм свалил акумулатора да си седи на топло и ме мързи да го слагам за да пробвам, дали някой от вас е пробвал тези два кабела за какво са, може би да са за габарит и стоп?

Малко да пекне слънцето и ще ги измеря :) ако някой не ми каже за какво са!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да можеш да ги направиш според, аз моите съм си ги направил, ОБАЧЕ на светлените които остават на калника между габарита и това за усилването в мъгла имаш светлоотразител, който не може да се махне :) , И така остава разстояние между габарита и осветлението за мъгла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да можеш да ги направиш според, аз моите съм си ги направил, ОБАЧЕ на светлените които остават на калника между габарита и това за усилването в мъгла имаш светлоотразител, който не може да се махне :) , И така остава разстояние между габарита и осветлението за мъгла.

не е ли гадно така ? а снимка имаш ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте. А защо не това?

 

Публикувано изображение

 

А скоро ще имам налично и това:

 

Публикувано изображение

 

Това също:

 

Публикувано изображение

Редактирано от gothic_fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я направих тая работа ,обаче понеже ми попаднаха фасунги само с по 2 кабела ,светят само като стопове не като габарити. Мо же да се направи и обратното , вьпрос на вкус. Иначе работата е за 20 мин. Успех на всички . Снимки не мога да качвам, по-точно не сьм пробвал и не ми се занимава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gothic_fan дай цени на стоповете и крушките които предлагаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стопове няма, само крушки са,ще дойдат чак след около месец, с 5 рамена - комплект (2 броя)- 55лв, с 3 рамена - 44лв. Скъпо е, но няма как, за маниаци като мен не е, за разумните хора може и да е. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен пък ми е мерак така да синаправя мигачите :) амбърите да светят постоянно и да се гасят като дам мигач :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммм.. те не се гасят, а святкат с пълната си сила и когато е интервала и трябва да не светят - си светят като габарити

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стопове няма, само крушки са,ще дойдат чак след около месец, с 5 рамена - комплект (2 броя)- 55лв, с 3 рамена - 44лв. Скъпо е, но няма как, за маниаци като мен не е, за разумните хора може и да е. :cool:

добре де....тея крушки едва ли ще влязат в обикновен стоп....я разясни малко как стоят нещата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са на пружинки и могат да се стиснат за да влезнат в дупката, след която се саморазтварят като се пуснат... после като ги махаш само дърпаш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕееее аз най накрая си направих стоповете мн добре станаха сичката работа за около 5 часано ефекта е мн добар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и така.

Публикувано изображение

 

Малко по трудно е, но пък е със светодиоди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с пружинки са и се слагат елементарно:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и снимки как стана при мен

така е на габарит

Публикувано изображение

 

а така на стоп

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MRTUNING Я ме осветли малко как направи твоя хеч, че да знам какво да правя и аз на 2 страница от тази тема съм сложил снимки с буксата във вратата. твоята така ли беше и прекарвал ли си нещо допълнително като кабели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MRTUNING Я ме осветли малко как направи твоя хеч, че да знам какво да правя и аз на 2 страница от тази тема съм сложил снимки с буксата във вратата. твоята така ли беше и прекарвал ли си нещо допълнително като кабели?

:) да сащата е букста но не тя е важната значи махнах пласмасите на вратата и на купето в багажника за да ми е удобно прекарах кабели от десния стоп от когото зимам сигнала до вратата оттам свалих десния стоп от вратата за да мога да го разпробия тайкато е няма направена дупка за крушка на десния вразваш кабелите и пускаш от тях за левия или поне аз така направих на левия има дупка за крушка направо махаш старата фасонка слагаш новата вразваш кабелите и си готов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...