Jump to content
pesho2

Шум при натоварване в главината

Recommended Posts

Като я карам сам или с човек до мен не се чува нищо. Вчера качих още двама отзад (и друг път съм го правил), но като потеглих отзад започна неприятно и постоянно стържене вдясно на колелото. Пак казвам, има го само когато има хора на задната седалка. Свалих гумите с джантите външно нищо не забелязах, освен, че като въртя на ръка барабана той се върти с различно съпротивление, тоест въртя го, той върви, после започва да се затруднява после "охлабва" и т.н. Така ли трябва да е?Не вярвам гумата да опира в корпуса при натоварване, нали, за да шуми и стърже? Нещо да ви говори?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е да ти опира гумата в калника. погледни го - ако е опирало ще има следи. Ако ти е крива главината няма да опира само когато има хора ами винаги. И при мен се забелязва подобно натягане. Може и аз да съм за нови главини или за нови задни дискове :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил ли си нещо скоро по окачването ? да си я свалял надолу или нещо такова?това с натягането по-скоро го свързвам с накладките отколкото на главината. :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз давам мнение за спирачният апарат. Според мен има вероятност да е задържал - щом има стържене от време на време като завъртиш главината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз давам мнение за спирачният апарат. Според мен има вероятност да е задържал - щом има стържене от време на време като завъртиш главината.

Ако е "задържал" спирачния апарат няма ли да има проблеми при спирането - такива не забелязвам?Не съм правил нищо по окачването нито скоро, нито въобще. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем на 5 генерация, сток окачване е, ЕГ5 с 15" джанти и 185/55 зимни и 195/50 летни.ЕТ28 на зимните и ЕТ34 на летните. Когато съм празен т.е. само аз в колата при леки подскоци и неравности грижи няма.Когато сме например 3 пасажери в курника и мина през неравност, при която колата да подскочи се чува силно стържене идва отзад горе някаде при опорите на амортосьорите.Гледал съм за белези по веждите на калниците, но не е то гумата да се е опирала, все още нямам отговор на този въпрос.Ако и други колеги споделят нещо по въпроса ще е добре:dry:Опс. Май темата дискутирана горе е от съвсем друго естество. Извинете.

Редактирано от alpinab

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...