Jump to content
meto'o

Амортисьори от Сивик 5 ген купе

Recommended Posts

Става дума за предните 2. Ще помоля само сигурни отговори, за да несе получават глупави ситуации после. Благодаря предварително на отзовалите се Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за предните 2. Ще помоля само сигурни отговори, за да несе получават глупави ситуации после. Благодаря предварително на отзовалите се Поздрави

Стават,но само ако 4г. е след фейслифта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават,но само ако 4г. е след фейслифта :)А как да разбера дали е след фейслифта. Моята е 89 година произведена и е канадска зглобка. Нямам мигачи на калниците, имам трети стоп на задната врата, нямам мигачи на задната броня - отпред в бронята съм с по малките мигачи, фаровете ми са са двусекционни(в смисъл с отделни крушки за къси и дълги). Фейслифта след коя година е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двусекционните фарове са преди фейслифта - но при 'канадките' може нещата да са различни. около 90та е фейслифта

 

аз не се сещам за друга разлика при амортесьорите, освен при захващането на задните амортесьори към долния носач, който е плътно желязо след фейслифта, и амортесьора е с 'вилица', която обкрачва носача

 

докато преди фейслифта задния носач е ламаринен профил с дупка по средата, където влиза 'окото' на амортесьора.

 

ако се наведеш доста отзад, се вижда захващането на амортесьора.

 

п.п. долните носачи са заменими, тоест можеш да сложиш и 2та типа.

 

ed: ето долен носач след фейслифта и амортесьор с вилица:

Публикувано изображение

 

17/19/22 е след фейслифта, 18/22 е преди

Публикувано изображение

Редактирано от Magnum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи задните амортисьори са след фейслифта. Мен ме интерисуваше по-скоро дали в предните има някаква разлика в захващането и дали е същото като това на 5-та генерация купе (респективно дали биха ми свършили работа за моята кола)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде бе колеги, кажете ще станат ли на моята 4-ка хеч предни амортисьори от 5-та ген. сивик купе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колега,Ходи в някой магазин за авточасти и поискай да ти ги покажат и двата.Виж дали са еднакви и готово.Тпва е единственото нещо което ми хрумва.Да не говориме,имат и каталози и там си го пише.Земи си само талона на колата в магазина та по номера на шасито да ти хванат модела и готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен би трябвало да станат, тялото на амортесьора изглежда същото. Но като резервни части излизат различни номера срещу купеИ на Кони сайта излизат различни номера.И все пак си мисля, че самия амортесьор е същия, просто закрепването на вилката може да е различно ... но това е лично мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...