Jump to content
lyuboo

Хонда Сивик или Акорд и малко данни за тях

Recommended Posts

Здравейте! Понеже съм нов се извинявам ако не съм улучил мястото на темата. Решил съм да си взимам нещо от изброените Сивик или Акорд, но ме интересува кои са по сполучливи двигатели, консумативи, разхода им, каква е разликата м/у японска/английска и генерациите.Лично аз предпочитам Акорда, и задължително с 4 врати да е, и за предпочитане бензинов двигател.Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

използвай търсачката или задай по-конкретен въпрос.Едва ли някой ще каже лоша дума за бензиновите двигатели в Акорд...А за разход - прегледай темата http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%85%D0%BE%D0%B4или http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%B8%D0%B2%D0%BE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи горе долу някакви параметри - година, двигател. С каква сума разполагаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи горе долу някакви параметри - година, двигател. С каква сума разполагаш?

Сумата около 5000 лв, може и малко повече но на лизинг. Редактирано от lyuboo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези пари ще си вземеш чуден сивик ако търсиш икономия това е колата :( успех в търсенето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички, доста търсих да открия такава тема, да не се излагам с първи пост където не му е място. Засега не съм от Хонда Сектата, но понаглеждах форума от време на време и реших да се включа. Питането ми е мн подобно на колегата, скатал съм около 4500-5000 левченца, и ми се иска да си имам една Хондичка да си я разкарвам ;) Точно между Сивик и Акордеонче ( 4 ген, май беше) се чудя, но за тези пари май ще е нещо по-скромно ( 4 врати задължително)Значи, само от Сивик фамилията, тези дето споделят платформа с Ровър ( 5 ген? ) съм решил че ще ги подмина, малко проблеми с ръста имам хаха (над 190см ) . Не че няма да се побера, в момента карам 93` Clio та се побирам, но ми се иска да ми е широчко, а в 1 такъв ровър се качих, малко наведен пътувах :worthy:. Та така, бих се радвал на впечатления, и определено съм решил да е хонда, отляво, отдясно, само добри думи :punk: Дано скоро да вляза в сектата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 ген "англичанките" са точно за по-височки хора , аз съм 1.80 и наистина в 5г седан ми е малко нисичко при влизане и излизане :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, честно да си кажа малко ги бъркам генерациите, сега гледах в уикипедия, значи 5 генерация исках да питам дали е г/долу ок за моя ръст, не см се возил и нямам идея, засега. http://en.wikipedia.org/wiki/Fifth-generation_Honda_Civic п.с. намерих го ровъра( хондата де, все пак тя е донора :worthy: ) , води се european 6 ген http://en.wikipedia.org/wiki/Sixth-generation_Honda_Civic . Не разбрах Англичанка, (не е десен волан,май, тва го загрявам) :punk: Съжалявам ако повтарям въпроси, поизчетох доста но не видях този отговор.п.п.с. А Акорда как е, изглежда доста по-солиден като размери, някой да има впечатления?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж колата от подписа ми. Това е 6-та генерация Англичанка. Аз съм 1,86 см. висок и се чувствам добре в това купе. Акорда определено е по широк и е по добре за по висок човек. Препоръчвам акорда. Качи се в един акорд, покарай го и ще се влюбиш.

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам англичанка, бая длъжичък съм - малко над 2м и нямам никакви проблеми. Това беше и една от причините да я взема - доста комфортно и широко се чувствам вътре. Много странно е това че си бил наведен Ровъра. Сигурен ли си че е същата база.Качвал съм се и в японка, малко по-дребно ми се стори всичко, но пак нямах особени грижи с ръста. Най добре ще е да пробваш на място. :angry:

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за бързите отговори, сега наистина стоплих за разликите :angry: Ами да, в Ровър се качих, пасажер, не съм го карал и не знам как е на шофьорското място, отзад определено ми е тясно, почти без разлика от мойта буболечка, а отпред се ядва, но ми се иска още. Май наистина най-много акорда си ме влече, ама мн парички хубавите, ще се събира, няма начин. Ще опитам да видя и някоя 5 ген японка отблизо, въпреки че съм малко скептично настроен вече точно откъм мястото :blink: Акорд ще да е, дано до месец да съм и аз в сектата :oмерси за инфото, форума изглежда готин, дано се виждаме по-често :DДо колегата Tekkonkinkreet : Супер, мн се радвам че си си намерил колата, и може и Англичанка да разгледам, определено не съм мн широк, така че щом ти се побираш, и аз ще мога (по-висок си ;) )За базите, уикипедиа.орг нещо таквоа споменават, че ровъра е де факто редизайн на маска фарове и други, иначе си е същата кола това по памет.. проверих го и май не мога да го открия, така че има шанс да бъркам :DЕй това намерих само: Compared to the original Domani, the European Civic 5 Doors and Aerodeck featerd a new interior, similar to those of the Rover 400. нищо конкретно, но за съжаление не пазя линка, а не го откривам сега :DПоздрави и до скоро :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда найстина е най-комфортния избор, и аз се бях насочил към него, но като за начало реших малко по-скромно($) да почна и взех сивика. И до aкорд ще се стигне по-натам. :angry:

Да, идентични са с Ровер 400. За това и ми се стори странно, ако си се качвал точно в него.

 

Публикувано изображение

 

Винаги можеш да отидеш на някоя месечна среща, така най-добре ще избереш. :blink:

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега не съм от Хонда Сектата.Дано скоро да вляза в сектата :D

Не ми звучи приятно, аз не се чувствам в секта :angry::blink: Пожелавам ти успех все пак с покупката :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда сие по-внушителен и просторен,щом ти е тясно в сивика вземай акорд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, секта като близки хора,сега.. без лоши асоциации :P А иначе, в по-малък ровър се возих, но не можах да му открия снимка, има надежда и за мен значи :P А за месечната среща, ще е забавно 100% , особено и ако ме качи някой перфектно :Д ще следя кога е и така ;) Определено и 2те ме блазнят, и то с различни неща, затова май май наистина ще чакам срещата и да вляза в някоя да я видя ^^поздрави :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...