Jump to content
MartyHONDA

Като я запаля нещо ври

Recommended Posts

Като я запаля нещо започва да ври в двигателния отсек,знам че е нещо с радиатора и охладителната система,но какъв може да е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле,не си ли гледаш уредите за температурата?ако не е загряла колата,няма как да заври водата(антифриза),единия вариант е да имаш въздх в системата и тои да ти шуми,пробваи да обезвъздушиш(особено ако имаш газова).другия вариант при които може да ти вдига температура в мотора е да ти стои термостата затворен и да задържа топлата вода в малкия кръг(провери го дали отваря)..може да ти къркори и ако имаш прецакана гарнитура на главата и да ти набива компресия в охладителната уредба(ама то тогава ще избие отнякаде,я маркуч,я през разширител.пробваи обезвъздуши,на блока трябва да имаш пробка някаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като чета тука и се панирам, защото моята от време на време се чува нещо като къркорене, бълбукане някъде пред жабката, то и преди си го имаше и след смяна на антифриза пак, като уж я обезвъздушиха и след около 2 седмици като се върнах да попитам казаха, че ако не са я обезвъздушили да е прегряла отдавна... не го прави постоянно, а от време на време се чува, може би ей сега ако отида да я запаля и да я изфорсирам, ще се чуе...нещо като да вкарам сламка в буркан с вода и да надуя през нея.... изкажете мнение има ли нужда от притеснение преди да пусна нова тема :)

Редактирано от xzibi7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не искам да ви обърквам с описанието на шума, не е и точно такъв както описах със сламката в буркана, но е нещо такова, нещо като всмукване на вода или и аз незнам ;) не го прави като я запаля, нито постоянно, а от време на време (някой път при вдигане на повечко обороти), сега не съм забелязвал кога го направи за последен път, но по-честичко го правеше след смяна на антифриза и лятото като съм доливал дестилирана вода ;):);)П.П. загрява си норлано (съдейки по стрелката за температурата...)

Редактирано от xzibi7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да същото е и при мен бълбукане някъде около жабката,а иначе нормално загрява,обезвъздушена е системата,но пак се чува това къркорене!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не говориш за шумоленето от климатика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата няма климатик :)към 16ч като излязох се стих и като я запалих изфорсирах до към 4000рпм и се чу... заслушвайки се със цел по--точно да опиша звука - наподобява все едно да изстискам голям мокър парцал над лиген пълен с водя (ебах сравнението направих :) :) )

Редактирано от xzibi7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е да не уплътнява добре капачката на радиатора и затова да се чуват такива странни звуци!проверете я за всеки случай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

газови имат ли тия ва6те коли?да не духа газ в системата,може и от парното да се чува тва,но няма кво да е според мен освен въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има газ,поне моята барака,ще взема да я изкормя тая газова уредба!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЯМАМ ГАЗ :D само бенз и то А98 :D

Редактирано от xzibi7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо просто не си обезвъздушите системата на охлаждането?! Егати въпросите-то е ясно че има балони с въздух,които вървят по тръбите.Обезвъздушете и ще се родите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли място за притеснение да не е прегрята? :D :D

Редактирано от xzibi7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката за темп . вдига ли се над средата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, но ми казаха да не вярвам на тая стрелка, била като нарисувана и се там на средата си седяла :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стрелката е нормално да си е на средата.обезвъздушаваитееееее,ако има газ пълнете изпарителя с вода(антифриз)от горния маркуч докато се напълни,на блока също има пробка за обезв.

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш останал въздух в системата :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно тоя Румен брадата не я е обезвъздушил както тряя като сменя антифриза :hondarulez: и утре се уговорих със сина на ГМ да отида в есото да видим тая раота :cool: има ли място за притеснение от прегряване или нещо др? все пак е минало 1 кило време от тогава, но...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не е влизала стрелката в червения сектор и не ти е изхвърляла вода нямаш грижи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже днеска момчето с което се уговорих имаше много работа, утре пак ще го търся да я обезвъздуши той както трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все още сервиза му е пълен до горе, дано утре се вместя.. тя не ври както е написал колегата и не го прави като я запаля, а издава такъв звук, предимно при изфорсиране и то не е точно врене ами както се опитах да опиша по-горе все едно да изстискаш мокър парцал над лиген с вода (по слух мисля, че идва зад жабката)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

парното ти как е?радиаторчето му не е ли близо до та от кадето се чува шумъ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

парното ти как е?радиаторчето му не е ли близо до та от кадето се чува шумъ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

парното духа, но не много силно и не много топло, мисля, че не са повече от 20 градуса (лятото ми казаха, че било слабо и е запушен сигурно радиатора, но сега мисля, че е по-слабо незнам все пак се сменя антифриза и е зима и може така да ми се струва, че е по-слабо от преди)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май си духнал гарнитурка....

понеже не разбирам, каква гарнитура и колко пари ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти повторя ;) върви си обезвъздуши хубаво системата ,ако трябва първо направи промивка и налей тогава антифриз .Гарнитурата ти е наред !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти е позадръстен радиатора (тоя на парното ) ефекта е същия !п.п. Аз ако съм на тебе го разглабям това купе и давам скоростната кутия на АМД, а смукателния колектор на Теро ;)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си обезвъздушил братле,от там ти е шумъ"като от парцал с вода"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти е позадръстен радиатора (тоя на парното ) ефекта е същия !п.п. Аз ако съм на тебе го разглабям това купе и давам скоростната кутия на АМД, а смукателния колектор на Теро ;)

Абе оставете ми купенцето, не си го давам ;) , а това за позадръстен радиатор го знам от вас (Теро и АМД) където лятото на околовръстното бяхме отворили капака и гледахме положението иии споделихте, че било слабо парнотоОт Неделя звъня в ЕССО-то и е някъв голям наплив тая седмица ФУЛ сервиза и няма кога да се вредя... ако и утре няма да стане там, ще отида при този който ми сменя консумативите (Тишо на Гачевци) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

btw сега е по-слабо и от тогава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам подобен шум, маи е по-скоро като къркорене, и се чува само когато е загряла и е за около две три секунди основно когато е да някакъв наклон, след смяната на антифриз май се появи(пък може и по-рано но не съм се заслушвал), още като сменяха антифриза питах майстора какъв е този шум и той ми каза, че е от хидравликата, не беше постоянен, и веднъж като се паркирах установих че като завъртя волана на дясно и спира.... В началото и аз си помислих че не е обезвъздушена, но оттогава минаха 3 месеца, все трябва да се е обезвъздушила, защото и аз правих упражнението с баира, пък и майсторите източиха според мен само течността от радиатора, защото изте4е само около литър антифриз.............но все пак възможно ли е да иам въздушен мехур ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел има същите симптоми като вашите. Ходил припечен майстор и той му казал, че гарнитурата на двигателядава фира и че трябва да се смяна.Антифриз губите ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма загуба на антифриз, три месеца все същото количество си стои, нито загрява, минал съм оттогава към 3000 км, понастъпвал съм я, така, че ако беше гарнитура, според мен досега да съм скапал двигателя, ама знае ли се....пък и те майсторите доста често обичат да обявяват апокалиптични диагнози, че така е по-лесно

Редактирано от D14A4pnv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звънях по телефона ей сега на Стойно и като му казах, че издава тоя звук и да ида да я обезвъздуши, той ми каза, че тя сама се обезвъздушавала, за да не се разкарвам - само докато е студена да долея в радиатора и разширителния съд 4 пръста и това било от запупен радиатор (забравих да му спомена само, че ми е слабо парното) :thumbs:

Редактирано от xzibi7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти май ни нямаш вяра ?? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P сега ходих да гледам за радиатор на парното на пожарната, но има само от 4-та генерация тънка лайсна 30лв ;) ;) обаче незнам дали става на 5-та :D и 2рия вариант е на Седянковци някакъв Йордан ги свалял и ги продухвал с оцет и сода ;) Редактирано от xzibi7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купих си и антифриз, но като беше студена сутринта и като развих капачката на радиатора си имаше антифриз фулл, само в разширителния трябва да си долея, че там се е изчерпал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) сега ходих да гледам за радиатор на парното на пожарната, но има само от 4-та генерация тънка лайсна 30лв ;) ;) обаче незнам дали става на 5-та ;) и 2рия вариант е на Седянковци някакъв Йордан ги свалял и ги продухвал с оцет и сода ;)

колега тоя радиатор читав ли е че моя е отгоре чупен и после лепен,.......моята я обезвъздуших и вече не ври при палене ама като пусна парното намирисва на антифризооп,помислих че за другиа радиатор става въпрс... ;) Редактирано от MARTYHONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...