Jump to content
Dulgia

Ускорение на ВТИ 160 коня 95-а

Recommended Posts

Здравейте колеги,аз съм човека с въпросите :D .Така въпроса ми е какво е ускорението на Хонда Сивик хечбек 95-а година 5-та генерация се води 160 коня 1.6 агрегат.На места го виждам 7.3 до 100км/ч на други 7.8.Ако някой има такава и има сервизна книжка към нея и може да ми отоговори точно ще съм много благодарен.Мерси предварително :cool: ПС данните съм ги гледал от http://catalog.auto.ru и от http://kolatami.com ако някой не ги знае тези сайтове надявам се да са му полезни.Със здраве ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7.8 на хетча на седнаа 7.9-8 :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на 2ра или 3та ги прави,ако ги прави на 3та логично звучи 7.8-на 2ра:7.3 сек ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама все пак аз не го вярвам тва 7,3 за хеча да е до 60 мили мисля че е до 100км защото неможе хеча и седана да са еднакви на ускорение а разликата им е около 100кг :cool:ПП: ако някой се чуди защо пиша тва отговора е че сме го водили разговора с киро и той тва казва че го среща на много места че е до 60 мили 7,3 за хеча. Според мен 7,3 за хеча и 7,8 за седана :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано има ли някакво значение? цифрите са приблизителни и съм сигурен че сток кола на обикновен път не може да ги направи за точно 7.8сек примерно. Има 1 милион фактори които като се натрупат може да дават отклонение от поне 1 сек...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на 2ра или 3та ги прави,ако ги прави на 3та логично звучи 7.8-на 2ра:7.3 сек ...

на 2-ра :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом ги прави на 2ра- значи 7.3 за хеча и 7.8 за седана :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може да е на 2ра. в момента гледам в книжката на хондата за вти дават 1ва - 52км, 2ра - 94км, 3та - 135км, 4та - 178км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе те по книжка мноо работи дават,ама нека ИВО да каже на колко му треска прекъсвача и тва е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта вти-ка на 2-ра ги прави 100 , на Дилян Митев също (двете коли са 6-та г. ) да се обади некой с 5-та но едвали ще каже нещо по различно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя и моята прави 100 на 2ра с прекъсвач(7200) ... иначе по малко(на 6500).По каталог дават до червеното,не в него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правите ги 100 по километраж, но реално не са 100 а 90 и няколко.В бг с тия скапани пътища 7,3 ще е само мечта. Аз лично преди години, декември месец с почти сток кола и още един човек вътре който тежеше 110кг направи 0-60мили за 6,8сек, така че 7,3 е постижимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правите ги 100 по километраж, но реално не са 100 а 90 и няколко.В бг с тия скапани пътища 7,3 ще е само мечта. Аз лично преди години, декември месец с почти сток кола и още един човек вътре който тежеше 110кг направи 0-60мили за 6,8сек, така че 7,3 е постижимо.

със сток по 6.8 ги прааиш с товар... предстаам си сега кво става ;) ПАРАДОКСЕ ше фръкнеш брат ;) а тва за километражите лесно може да се разбере ;) а и в книжката едвали ше пишат глупости ;) по предавателни числа , диф , гуми и обороти мога да ти кажа кво става реално ;) АМА С ТАЯ ВТИ-ка с тва ускорение ИСКАМ ДА МЕ КАЧИШ МАЛКО ей ;):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щи покажем, ама да не се уплашиш :thumbs1: П.С. Засекохме си с апаратура, а не по километраж.

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 ги прави на 3та и аз съм ровал с г-теч ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 ги прави на 3та и аз съм ровал с г-теч ..

аз съм засичал с GPS ....3та е предавката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издирва се стокова 5-та вти (Може и с лек преформарс но наиситна лек без отваряне на двигател) в региона на София за драг тест с моята кочина . Мерси :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш може да се пробваме вс моята,но след 1ви фев. ,защото съм зает до тогава.Ако си навит пиши на л.с :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издирва се стокова 5-та вти (Може и с лек преформарс но наиситна лек без отваряне на двигател) в региона на София за драг тест с моята кочина . Мерси ;)

Да не би Greenwater-а да има нов ник :lol:;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)По темата...ако колата е с бъгъв чип, може да прави 100 на втора, но ефекта в секунди ще е по-лош от 100 на 3-та. Така че си засичайте със 3-та и това е ;) Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...гледах един сайт,но вече не мога да го открия в който даваха 4 ген. Сивик ВТ за 7.3 и 2 ген.ЦРХ ВТ за 7.2. а за 5 ген. на повечето места го дават 7.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 2-ра вдига 97 :punk:на 3-та ги прави. и хетче е точно 7.7-8 до 100 :))))))))))седана е 40-50 кг по тежък и е точно 7.9-8 (това е от един саит с тестове на нормална писта и на драг за нещастие в момента немога да го пусна(губи ми се нещо.. ;(тия данни не са супер точно сега ще кажа защо завсиси колата с колко екстрие дали има климатик аир баци всичко това влияе..... на ускорението.... защототп примерно едник климатик е 20 кг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правите ги 100 по километраж, но реално не са 100 а 90 и няколко.В бг с тия скапани пътища 7,3 ще е само мечта. Аз лично преди години, декември месец с почти сток кола и още един човек вътре който тежеше 110кг направи 0-60мили за 6,8сек, така че 7,3 е постижимо.

:D:P:D:D:P:D:P До 80 ли 6.8 :):D Аз кат ти прая половин тир до 100 да не съм за 5.5 ? Мерих саксофона и най-доброто беше 7.1 тва с много точен г-тек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саксофона изпинава по голямо разтояние за същото време спрямо вти-ката понеже е по лек и дирекно скача това е разликата може и да ускоряваш що годе равно но просто изминава по голямо разтояние .... физика .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7,8 на 3та.А как едното ще измине по дълго разстояние след като ускоряват по един и същи начин бе? :)

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правите ги 100 по километраж, но реално не са 100 а 90 и няколко.В бг с тия скапани пътища 7,3 ще е само мечта. Аз лично преди години, декември месец с почти сток кола и още един човек вътре който тежеше 110кг направи 0-60мили за 6,8сек, така че 7,3 е постижимо.

:D:P:D:D:P:D:P До 80 ли 6.8 :):D Аз кат ти прая половин тир до 100 да не съм за 5.5 ? Мерих саксофона и най-доброто беше 7.1 тва с много точен г-тек.
айде бегай па ти с тоя "ОРКЕСТЪР" бе :P тука си говориме за коли :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как едното ще измине по дълго разстояние след като ускоряват по един и същи начин бе? :)Защо едно бмв винаги зима старта и почти винаги губи след това ? до 100 някаде върви пред хонда след това умира а реално ускорява доста по бавно ... просто изминава по дълго разтояние поради ред причини ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издирва се стокова 5-та вти (Може и с лек преформарс но наиситна лек без отваряне на двигател) в региона на София за драг тест с моята кочина . Мерси :P

Да не би Greenwater-а да има нов ник :P :P :P;) ;) :D:):D :D :D:PПо темата...ако колата е с бъгъв чип, може да прави 100 на втора, но ефекта в секунди ще е по-лош от 100 на 3-та. Така че си засичайте със 3-та и това е :D
greenwatera си има никне си го сменя кат слипове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иеее гордея се че ме сбъркаха с теб колега и твоята бегачка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на Дани (Greenwater) хондата е една от най варвящите атмосферки в форума :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май така и така не се състоя драг между него и саксофона ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7,8 на 3та.А как едното ще измине по дълго разстояние след като ускоряват по един и същи начин бе? :)

ще ти помогна да разбереш идеята , макара че тя може да не се отнася за случая ! ... " две коли могат да имат еднакво време на 402м , но различа терминална скорост" .. помисли върху това и ще разбереш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май така и така не се състоя драг между него и саксофона ? :)

Състоя се няколко пъти - грийна пада с много ;););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига бе ;) тоя саксофон трябва да бъде претопет ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не съм сбъркал шегувах се ;), Даниеле преди месец два беше Greenwasher,Grunwasher ( макар и за малко )не се прави ;).....много се засягаш напоследък....сори ,че понаспамих малко :)

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правите ги 100 по километраж, но реално не са 100 а 90 и няколко.В бг с тия скапани пътища 7,3 ще е само мечта. Аз лично преди години, декември месец с почти сток кола и още един човек вътре който тежеше 110кг направи 0-60мили за 6,8сек, така че 7,3 е постижимо.

;);););):););) До 80 ли 6.8 ;);) Аз кат ти прая половин тир до 100 да не съм за 5.5 ? Мерих саксофона и най-доброто беше 7.1 тва с много точен г-тек.
До 30 е според мен, много надценяваш кочината. Дайте го точния джитек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7,8 на 3та.А как едното ще измине по дълго разстояние след като ускоряват по един и същи начин бе? :huh:

ще ти помогна да разбереш идеята , макара че тя може да не се отнася за случая ! ... " две коли могат да имат еднакво време на 402м , но различа терминална скорост" .. помисли върху това и ще разбереш :huh:
И аз да ти помогна - ако 2 коли имат разлина терминална скорост => ускоряват по РАЗЛИЧЕН НАЧИН :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че е малко.Не много :huh: . А по темата вече и аз нз г-тек в-тек гпс всеки казва различно,но то си е така щото както някой от колегите каза на 14-15 години хондата ми може да е далече от тия 160 коня и от тва ускорение 7-8 сек.Почти съм убеден,че е малко под 7.8.Може би стоковата е около 7.5.Да го сложим по средата за да не спорим само :huh::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коя е тая варненската че никои не се сеща ?!?! :lol: :lol: :lol: !!! ;) а на мен ми станаи нтересно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...