Jump to content
Manqk

въпрос за климатик на сивика

Recommended Posts

колеги,четох но така и не можах да разбера точно което търсих.интересува ме да ли мога да сложа климатик на англичанка 98г(след феислифта-която няма никакав климатик) 1.5 втек,от сивик англичанка 1.6 д16у3 ,113к,която е преди феислифта с климатик(просто да се прехварлят частите за климатика)Трябва да знам да ли ще има някакви проблеми с електрониката,дали може да стане без после да се ядосвам .Трябва ли да се прави нещо с компа(тои влияе ли ваобще)какво се прехвърля-компресор,радиатора,трабите за фреона друго имали -за да знам какво да свалям от едната за да го слагат на другата.п.п. ако някои може да ме светне по тази тема ще му бъда благодарен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че няма да имаш проблем. трябва ти компресора, радиатора отпред. целия тръбен път. охладителния блок зад жабката. трябват ти 2 релета и 1 диод които са при бушоните под капака. трябва ти и инсталацията която се включва в компресора и в перката (съответно в орогиналната инсталация на кола). това са в общи линии нещата за сивик. аз съм си слагал на японка но предполагам нещата са сходни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти колега за информацията.А колко би струвало орентировачно в сервиз прехварлянето на климатика от едната на другата кола ,някои имали някаква представа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои да даде и тои мнението си по вапроса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е имаш инсталацията говориме за заводската според мен няма да имаш проблеми тряти климатика питите трабите стоиката ремак и копчето....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблем,всичко пасва.Ще ти струва 150-200лв.монтажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си го сложих сам.... не виждам нищо сложно... за 200лв и аз ще ти го сложа :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за информацията.Ще проверя в сервизите как стоят нещата,но незнам дали тук в Ямбол има специалисти.Ако е за 200лв си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ти каза,може и за без пари :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на колегите,които дадоха яснота на проблема.темата може да се затваря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всичко е така да го кажа "болт он" т.е. пасва си и има места за всичко. Можеш сам да си го монтираш само някой после трябда да ти го вакумира и зареди с фреон. Имаш прекарана фабрично инсталация за всяко едно нещо ( компресор, копче ) също така имаш и отвори за тръбите които в момента са ти запушени с гумени капачки. Монтираш си изпарителя вътре, прекарваш тръбите, монтираш радиатора, включваш инсталацията и си готов. Работата не е много няма смисъл да даваш 150-200 лв за труд.

Редактирано от Draik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майстора който ми го пълни каза че на сивик е наи лесната за поставяне на климатик кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...