Jump to content
steff

Изправяна джанта

Recommended Posts

Колеги скоро си въртях колата нарочно но накрая се ударих в един бордюр и се чу много кофти и бях сигурен че е изкривена джантата.. отидох веднага в една гумаджийница и казаха че е изкривена и ми я изправиха.. това е предна гума и се питам дали няма някви рискове щом е изправяна да е отпред..? и другото е че докато я карах с изкривена не усещах никаква разлика в поведението на колата .. все едно всичко си беше ок.. но исках да я проверят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви проблеми :) Все още старата ми кола върви с изправяна джанта предна, вече 3-та година ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантата алуминиева или железна е.Ако е железна няма проблем, ако е иправена добре. Алуминиева не съм кривил досега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че си ударил не само джантата, а и гумата и ако си попаднал на свестен майстор, който ти е изправил перфектно джантата то си остава възможен проблем с гумата. При подобни удари често се късат от теловете в гумата и в следствие на това гумата започва да се издува на съответното място, което я прави не надеждна и дори опасна. Така че най-добре я прегледай и опипай отвън и отвътре за някакъв балон и дори да няма май ще е най-добре да я сложиш задна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи я задна и така ще си сигурен че няма да имаш никакви проблеми :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си споко.... не бой се....! Често се получава така че при изправяне на джантите по нея се получавам миниатюрни пукнатини, и тогава е добре да се понавари малко на мястото на пукнатините...... но така като чета ти си я изкривил съвсем леко (щом не си осетил разлика докато караш) така че няма проблем!

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи,от това колко е добра джантата! По–хубавите са по-здрави и при удар се кривят по-малко, но пак има шанс напрово да се откърти парче и др. и при изправяне да се спука. Но има кадърни майстори и после не е проблем да се кара,даже и отпред!По-меките се кривят повече, но пък по-лесно се изправят,ама редовно си клиент на сервизите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами никаде не се вижда балонче , джантата не знам колко е качествена но не се спука при изправянето , а и се надявам да са огледали дали има други проблеми.. гумаджийницата е голяма и професионално работят уш там . благодаря ви все пак , ще продължа да си я карам така , а ако има проблем ще пиша..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...