Jump to content
inc0rrupt2000

Abs ми умря

Recommended Posts

Здравейте колеги , днеска сутринта като излязох да карам всичко си беше наред, но като отидох да заредя и запалих отново видях че ABS не угасна (и вече нямах) ...... проверих течността , стоповете. Какъв може да е проблема (колата е Акорд '94)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е замръзнал нещо някой датчик? Трябва да пуснеш диагностика и да видиш какво точно го притеснява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено се намира при всички останали бушони, поне на моята кола ако имах щеше да е там. Но виж дали е там, трябва да имаш таблица с бушоните. Ако не е там, трябва да е тогава под капака, при останалите бушони. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ще погледна .....

бушона е под капака,на 30 тина см пред помпата на АБС-а на отделна кутийка с голямо и малко реле,но проблема ти е в самото моторче на помпата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли са накладки защото светва лампата за ръчната поне при мене, но не съм сигурен. И при мене се появи същия проблем след като я закарах на мивка. Гледах бушоните здрави са. Грешка на компа нямам (май) щото точно първия път като светна ABS-то гледах на Инфоборда и нямаше грешки (това преди 1 седмица).Остана само или някои датчик да си е затръгвал или да е замръзнал.П.С. При мене има и нещо друго че от време на време ми работи АBS -то и се си мислим че датчика сдава багажа защото точно като светна първия път я вкарах в топъл гараж за около 1 нощ и от тогава понякога не свети и работи друг път неще.Остава да чакаме пролетта ;) П.С.2 Някои ако има друг вариант и е по компетентен нека сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешките на ABS не се записват в ECU а в компютъра за ABS които е отделен. Грешките на ABS се проверяват с процедурата за грешки в ECU, като в случая при грешки мига лампичката за ABS. Едно добро начало е преди всичко да видите каква е грешката вместо да се хвърля боб.@policaja, защо проблема да е в моторчето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли са накладки защото светва лампата за ръчната поне при мене, но не съм сигурен. И при мене се появи същия проблем след като я закарах на мивка. Гледах бушоните здрави са. Грешка на компа нямам (май) щото точно първия път като светна ABS-то гледах на Инфоборда и нямаше грешки (това преди 1 седмица).Остана само или някои датчик да си е затръгвал или да е замръзнал.П.С. При мене има и нещо друго че от време на време ми работи АBS -то и се си мислим че датчика сдава багажа защото точно като светна първия път я вкарах в топъл гараж за около 1 нощ и от тогава понякога не свети и работи друг път неще.Остава да чакаме пролетта ;) П.С.2 Някои ако има друг вариант и е по компетентен нека сподели

Значи, сега като я карах, забелязах някакъв шум от там където са релетата и по точно ABS Power RELEY, и се получава този номер: значи като запаля и се чуе този звук (като засмукване ,бъзгане) лампата не гасне после ,но като паркирах и пробвах дали ще тръгне- си тръгваше без проблем и бъзгане ????? мислех че е релето ама не може ту да работи, ту не ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми защото това им е болката,имал съм 4 такива коли-и 4те с този проблем,като чукна по моторчето и тръгва,после засяда,ипак така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми защото това им е болката,имал съм 4 такива коли-и 4те с този проблем,като чукна по моторчето и тръгва,после засяда,ипак така...

И решението какво е ...... ново моторче или реле ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при моята англичанка се явява това нещо. Чесно казано се радвам когато не работи, щото не съм му фен.. Както и да е, това е друга тема. Та това явление почна да се появява сега зимата, по простата причина че някой датчик замръзва. Мисля си, че и твоят проблем е от това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при моята англичанка се явява това нещо. Чесно казано се радвам когато не работи, щото не съм му фен.. Както и да е, това е друга тема. Та това явление почна да се появява сега зимата, по простата причина че някой датчик замръзва. Мисля си, че и твоят проблем е от това.

Мисля че не е проблема в замръзването,защото немоге в рамките на 10 секунди ту да се пуска -ту да не ще !!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, пусни си диагностиката и виж каква грешка има записана, или просто те кефи да си пишеш у форума? Няма как някои от разтояние и с толкова информация да ти каже какъв е проблема със сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОбре, а да знаеш каде правят хубава диагностика в София и да не е мн скъпо ????/ МЕрси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих отишъл например в Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че изхода ще е нова помпа. Стария ми акорд англичанка въртеше същите номера и като чуех как продължително прибръмчава помпата и светва лампата при някое палене се вбесявах :cool: къде ли не ходих да питам, аз я разглобявах и събирах......но така си и остана - кога работи, кога - не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колко пари струва нова помпа ....... и колко на старо оринтировачно ... ? МЕрси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ремонта е вятър работа :) Аз се мъчих на моя Прелюд и нищо не стана.Взех друга,втора ръка.Това поколение Прелюд и Акорд страдат много от тези помпи,еднакви са-факт!Лошото е ,че аз смених три,докато намери читава :cool: От десен волан не става!Търси само от ударена кола,за която е сигурно ,че е работел АБС-а.Цените са по договорка от 150 до 250лв.Успех!Ето Тук илиТук ще ти свършат работа за диагностика и ремонт ;)

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зддравейте, искам пак да дам глас на тази тема и да споделя какво забелявам за ABS, значи винаги се пуска когато колата е студена, след като загрее или не е истинала добре неиска да се включва.. ?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...