Jump to content
Guest necentrovaniq

миризма от парното

Recommended Posts

Guest necentrovaniq

Колеги,помагаите!колата е д14а2 с климатик.когато пусна топлото на парното мерише като обществена тоалента.от какво може да е? :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш филтър на климатика го смени и почисти вътре кутията /намира се зад жабката-разголбяваш я/ ,щото при мен се бе напълнила с листа и предполагам от там идва мириса имаше някаква тема преди за твоя проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери филтъра на климатика....да не би да мирише на спарено...демек като духне топлия въздух да изпарява някои намокен мукет или.....?Ако пуснеш да духа само на предното стъкло пак ли мирише така...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Филтъра на климатика ми е на 10 дни.Проблема се появи на 1ви сутринта.Кадето и да го пусна и мерише.А климатика си го пускам всеки ден да ми маха ситрин конденза от стъклата.Чувал съм за някакви спрейове за климатик но там ми е пална индия...

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра на климатика ми е на 10 дни.Проблема се появи на 1ви сутринта.Кадето и да го пусна и мерише.А климатика си го пускам всеки ден да ми маха ситрин конденза от стъклата.Чувал съм за някакви спрейове за климатик но там ми е пална индия...

Колега, чак сега се сетих.....Пробвай една сутрин да не пущаш климата и виж дали пак ще ти мирише така.Просто на колкото коли да съм се качвал до сега, веднага щом се спре климатика и започне да влиза чист въздух идваше някаква странна миризна.Пробвай и кажи :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се е появил изведнъж проблема, замисли ли се дали някои не ти е направил мизерия? Или да е умряло някое животно... погледни решетката пред предното стъкло от доло дали ще се види нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Погледнах,нищо не се вижда а ш..баните сервизи не работят.Като пусна да върти само в купето и миризмата почти напално спира.Филтъра не можах да го сваля че се стъмни. А възможно ли е да ми е изхвърлило фреон от климатика...?Отпред имаше при стъклото лед,които меришеше по същия начин.Да не би от течността на чистачките да се е насабрал лед и от там да мерише?А решетката е на някакви щипки и утре ще я боря да я свалям.Колата скоро не е чистена,но мокета не мерише.Някой ако има някакви идей да ги сподели. А утре ако открия проблема ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че питам за такова нещо, но през зимата климатика духа ли топло на мен ми казаха,че само студено духа а климатроника духа топло ? а аз имам същия проблем като пусна просто парно без да натискам копчето А/С и мирише кофти .. А като натисна да ми влиза въздух отвън винаги ми мирише на нещо различно :lol: но това зависи на какво мирише въздуха отвън :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Климатика колега го пускам да ми изсуши въздуха и да ми се махне конденза от вътре! а че духа студено е ясно. На вън определено ми мерише по хубаво от колкото в колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато пуснеш климатика и сложиш да духа топло си духа топло винаги....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал подобен проблем със служебната, но при мене си миришише направо на мърша, беше умряла мишка някъде зад таблото, никой не успя да я намери, миризмата спря чак след 3-4 месеца (лятото), когато явно вече се изсуши и мумифицира трупа.Дано при тебе не е същото, защото тогава ти е е..на бойната слава :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, преди време имах подобен проблем на старата ми кола, като спреш климатика и работи само духалката, без значение на топло или студено мирише, та не се трае, след дълго ходене по мъките намерих един познат, който се беше сблъсквал с проблема, та той ми обясни, че от конденза във въздуховодите остава известно количество и пак там започват да се въдят някакви бактерии ли гъби ли не знам, но от тях мирише така ужасно! Решението при мен беше един специален спрей за профилактика на въздуховодите, струва над 20 лева и тръбичката му е доста дълга, пъха се цялата започваш да пръскаш и леко я изтегляш навън като не спираш да пръскаш през цялото време, така на всички въздуховоди, също от към кората на чистачките, откъдето влиза въздуха се пръсва. Решава проблема за около година, после пак.... Другия вариант е пълно разглабяне и почистване. Това се получава от ненавременна смяна на филтъра на климатика, поне при мен бе така.Ако работи дълго само на топло би трябвало да се поизсуши и да намалее миризмата!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и да си прочистиш въздуховодите със спрей, ако продължаваш да си ползваш така климатика в най скоро време пак ще се размирише.След като си огасиш климатика трябва да оставиш само на вентилатор да изсуши системата за няколко минути.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се сблъсквал с варианта с умрялата мишка и друг странен случай, а именно скапан акумолатор. Само че тогава миришеше на сяра не само в купето, ами и в коша просто го асоцирам с думите на колегата за миризма като обществена тоалетна. Та можеш и това да провериш за всеки случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Ок,значи такъв спрей иот каде да си взема???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да премахнем миризмата от климатика1. Купува се ЛИЗОЛ - концентрат или ЛИЗОЛ-съдържащ разтвор. Има даже и ароматизирани. (б.пр. Предполагам, че в санитарните магазини и аптеките се продават такива препарати.) 2. Разрежда се чистият ЛИЗОЛ в пропорция 1:100 (хирургическите инструменти се дезинфекцират при 1:20) за да се получи 300..400мл разтвор. (б.пр. Предполагам, че ако се купи не концентрат, а разтвор с някаква концентрация, ще трябва да се разреди до 1:100 - например ако има 100мл 1:20, то вътре има 5мл лизол и остатъка е вода. За 1:100 ще трябва да се прибави още 350..400мл вода докато стане около 0.5л. Разбира се това е приблизително, но...) 3. Налива се разтвора в ръчна пръскачка или празен флакон за чистене на прозорци. При желание може да се добави някакъв парфюм за ароматизиране. 4. Отварят се широко всички прозорци на колата. 5. Запалва се колата, включва се климатика докрай, включва се вентилатора на максимално. Въздушната струя се насочва в салона по-ниско, чрез соплата. Тъй като теоретично, разтрорът може да премине през цялата система в течен вид и да попадне на стъклото или седелките, взимат се мерки за тредотвратяване (б.пр. Малко витиевато, но смисъла е "покриваме всичко, което може да се изцапа"). 6. Излиза се от колата и чрез пръскачката се пръска разтвора в отворите на въздухозаборника на предното стъкло. Старайте се да не икономисвате, но да не се пръска струя, а именно да се разпръсква под формата на мъгла - всъщност всяка нормална пръскачка трябва да действа именно така. Тъй като всички силно обичаме нашите коли, аз бих изпробвал действието на разтвора върху боята и стъклото на някое скрито място (б.пр. според мене напълно излишно - това е вода все пак) а може просто да покрием предният капак с вестници или парцали. Тази процедура е всъщност дезинфекция на въздуховодите (за нея не говорят в сервизите, те дезинфекцират само изпарителите). 7. Изключва се двигателя. Чака се около 10 минути - нека лизола си води неравният бой с бактериите (неравен за бактериите). 8. Пали се двигателят (климатика и вентилатора не сме ги пипали - те си започват да работят веднага). Отваряме автомобила от към страната на пътника. (д.пр. според мене се има предвид предната дясна седалка) Включваме вътрешната рециркулация на въздуха (затваряме достъпа на въздух от улицата). Прозорците са отворени. Разпръскваме разтвор, без да се скъпим, под краката на пътника, под "жабката", там се намира отвора за засмукване на въздух при режим на рециркулация. Въздуха попада на изпарителя и след това по системата. При възможност не е зле да се доберем и до самият изпарител и обилно да го полеем. (б.пр. явно с пръскалката, не със струя) Но и така става, (като се има предвид колко евтина е процедурата и че можем да я повтаряме редовно) Изключва се запалването. При необходимост (ако все още мирише) да се повтори след 1 ден. Това е всичко! Наслаждаваме се на чистият въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да премахнем миризмата от климатика1. Купува се ЛИЗОЛ - концентрат или ЛИЗОЛ-съдържащ разтвор. Има даже и ароматизирани. (б.пр. Предполагам, че в санитарните магазини и аптеките се продават такива препарати.) 2. Разрежда се чистият ЛИЗОЛ в пропорция 1:100 (хирургическите инструменти се дезинфекцират при 1:20) за да се получи 300..400мл разтвор. (б.пр. Предполагам, че ако се купи не концентрат, а разтвор с някаква концентрация, ще трябва да се разреди до 1:100 - например ако има 100мл 1:20, то вътре има 5мл лизол и остатъка е вода. За 1:100 ще трябва да се прибави още 350..400мл вода докато стане около 0.5л. Разбира се това е приблизително, но...) 3. Налива се разтвора в ръчна пръскачка или празен флакон за чистене на прозорци. При желание може да се добави някакъв парфюм за ароматизиране. 4. Отварят се широко всички прозорци на колата. 5. Запалва се колата, включва се климатика докрай, включва се вентилатора на максимално. Въздушната струя се насочва в салона по-ниско, чрез соплата. Тъй като теоретично, разтрорът може да премине през цялата система в течен вид и да попадне на стъклото или седелките, взимат се мерки за тредотвратяване (б.пр. Малко витиевато, но смисъла е "покриваме всичко, което може да се изцапа"). 6. Излиза се от колата и чрез пръскачката се пръска разтвора в отворите на въздухозаборника на предното стъкло. Старайте се да не икономисвате, но да не се пръска струя, а именно да се разпръсква под формата на мъгла - всъщност всяка нормална пръскачка трябва да действа именно така. Тъй като всички силно обичаме нашите коли, аз бих изпробвал действието на разтвора върху боята и стъклото на някое скрито място (б.пр. според мене напълно излишно - това е вода все пак) а може просто да покрием предният капак с вестници или парцали. Тази процедура е всъщност дезинфекция на въздуховодите (за нея не говорят в сервизите, те дезинфекцират само изпарителите). 7. Изключва се двигателя. Чака се около 10 минути - нека лизола си води неравният бой с бактериите (неравен за бактериите). 8. Пали се двигателят (климатика и вентилатора не сме ги пипали - те си започват да работят веднага). Отваряме автомобила от към страната на пътника. (д.пр. според мене се има предвид предната дясна седалка) Включваме вътрешната рециркулация на въздуха (затваряме достъпа на въздух от улицата). Прозорците са отворени. Разпръскваме разтвор, без да се скъпим, под краката на пътника, под "жабката", там се намира отвора за засмукване на въздух при режим на рециркулация. Въздуха попада на изпарителя и след това по системата. При възможност не е зле да се доберем и до самият изпарител и обилно да го полеем. (б.пр. явно с пръскалката, не със струя) Но и така става, (като се има предвид колко евтина е процедурата и че можем да я повтаряме редовно) Изключва се запалването. При необходимост (ако все още мирише) да се повтори след 1 ден. Това е всичко! Наслаждаваме се на чистият въздух.

Аз също съм се сблъсквал с умрял плъх и трябваше да се разглоби цялата парно инсталация за да се отстрани миризмата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,значи такъв спрей иот каде да си взема???

Аз ползвах спрей за климатик от кауфланд за 6-7лв - върши работа.Идва с маркуч - слагаш го, завираш през решетките на парното докато опре и пръскаш ... ама то си пише всичко на спрея, не си малък ще се оправиш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...