Jump to content
elf

Замръзване на стъклата отвътре

Recommended Posts

Здравейте,От няколко дена имам един малко досаден проблем - освен, че ми замръзват стъклата от вън (което си е напълно нормално), ми замръзват стъклата и вътре в колата и се налага да чегъртам и тях, просто не успяват с духалките да се размразят за времето докато изчистя колата отвън. Моля ако някои е имал подобен проблем и е намерил някакво решение да каже как да се спася и аз :drunk: Предварително благодаря за помощта и пожелавам на всички весело посрещане на Новата Година :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това и на мен ми се е случвало. Имаш влага в колата, която кондензира по прозорците, а кондензът замръзва, когато температурата в купето падне под нулата. Спасението е да я оставиш да постои малко на някой сигурен паркинг няколко часа с леко отворени прозорци, за да се изпари влагата (хубаво е да е слънчево и температурата на околната среда да е положителна).А в движение, включването на климатика помага, защото изсушава въздуха. :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или след като караш и спреш някаде ,може да е оставиш 1 минутка преди да е заключиш за да се изравни температурата в копето и околната среда така няма да ти замръзва :drunk:. Също така и както каза колегата климатика е добър вариант за исушаване на въздуха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, но определено не съм дорасла още за климатик, карам си с кеф Д15Б2. :drunk: Явно ще се наложи да си я трая така зимата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата по-горе е прав за влагата в купето.Тя или ти идва от някоя дупка или от радиаторчето за парното.Ако прозорците ти се замазват, когато се чистят значи има примес и на антифриз и е от радиатора.Ако е само вода ти препорачвам да си свалиш седалките, мокета и намериш къде е влагата.Аз имах преди едно Ауди и едни тъпаци на автомивката ми сложиха мокри стелките и всичко беше мокро.След това се наложи да махам седалки и всичко.Колата остана само по тенекий.Предимството на цялата играчка е, че:1. можеш да си поставиш изолация отдолу и да обезшумиш малко купето.2. да си изпредеш самия мокет.3.да намериш дупчици, ако има такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продават спрейове по бензиностанциите против замръзяване... пробвай също да си оставиш колата да дърпа въздух от вън а не да го върти вътре в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

>>manniakk>>За спрейовете съм се замислила, но незнам дали ще попадна на верния. Миналата зима ползвах един такъв против замръзяване и направо ми замаза стъклата.А аз попринцип зимата винаги дърпам въздух от вън.>>spas21>>А за махане на седалките и стелките ще изчакам малко, не ме бива определено по тази част ... женско какво да правиш :drunk: , но определено ще се опитам само да махна стелките и да видя дали има някъде водица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре конденза ти е от вода в купето някое от уплътненията е здало багажа поне при мен е така, проблемни са ми шофьорската врата и багажника, ама като пусна парното на 1 или 2 и да духа само на стъклата се оправя за 1-2 мин е разстопило и отвън стъклата това на място и без достъп на въздух отвън върти въздуха в купето докато не загрее двигателя поне на 1/2 от нормалното а и като я паркирам и аз оставям изветно време вратата отворена 1-2 мин и не мие замръзвала отвътре.това е от мен Весело посрешане на Новата година :P :P

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Saglasiavam se s Krasimir_01 che problema idva ot uplatneniata. Az imam sashtia problem i mislia che nay dobre shte e da go smenia. Niakoy ot vas sluchayno dali e proveriaval namirat li se lesno uplatnenia na pazara i na kakvi tseni varviat?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...