Jump to content
meto'o

Гайка на полуоската

Recommended Posts

Здравеите колеги понеже нямам литратура да почерпя информаця от там реших да питам тук. То въпроса ми изглежда много прост обаче според мене си е важно да знам с колко килограма да затегна гайката на полуоската щото падне ли тя става мазало. Та по същество: Имам Динамометричен ключ обаче незнам с колко кг. да стягам. Ако някой знае или е чел някаде с коло се стяга нека сподели моля. Благодаря ви предварително Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги понеже нямам литратура да почерпя информаця от там реших да питам тук. То въпроса ми изглежда много прост обаче според мене си е важно да знам с колко килограма да затегна гайката на полуоската щото падне ли тя става мазало. Та по същество: Имам Динамометричен ключ обаче незнам с колко кг. да стягам. Ако някой знае или е чел някаде с коло се стяга нека сподели моля. Благодаря ви предварително Поздрави

Не знам за килограми,ама стягаш много здраво и законтряш.Щом с гедорето и рамо около 60-70 сантима,едвам ги оитвих,значи се стяга здраво.Пък и аз съм почти 100кг. живо тегло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стягай колкото сила имаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква ти е точно Хондата като модел,

но според мой личен опит (касаещ полуоските на Civic Aerodeck) с усилие от 181 Nm или казано по друг начин - 18.5 kgf.m.

При мен гайката на полуоската е 22 х 1.5 мм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета значи тръбата ще е по дълга и ще се скача отгоре :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само гледай да не изплесне защото отиваш на боядисване на калник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета значи тръбата ще е по дълга и ще се скача отгоре :offtopic:

Това със скачането хубаво, ама да не се наложи после да я отвиваш :thumbs1: тогова и скачане няма да помогне/ ще падне чупене на вложки. 181Nm или 18,5kgf - така пише по дебелите книги.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само гледай да не изплесне защото отиваш на боядисване на калник.

Така е определено не трябва да се случва щото тая гаика че ми стъпи на 120 лв. :) Благодара много на коегите който се отчниха в килограми това наистина ще ми помогне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...