Jump to content
riquelme

Поставяне на Плазмен циферблат

Recommended Posts

Търсих в темите но не намерих нищо.... и така взех си плазмен циферблат смъкнах таблото и ..... нз как да ги свържа кабелчетата и каде да ги вкарам буксите!Имам 6 ген сивик хетч.Някои ако може да помогне с инфо или линк ще съм му благодарен! Мерси

Редактирано от riquelme

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дойда в Русе за срещата ще ти покажа!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че си сложи старото табло, че ако те спре някой умрял от глад КАТ-аджия ще му поемеш част от разходите по празниците :rolleyes: Кабелите по таблото се свързват към вторичната намотка на трансфертера на напрежение (повишаващия траф), палещ плазмата. А на входа на трансфертера, трябва да подадеш 12-те волта появяващи се при пускане на габарити/фарове, можеш да разбереш кой е кабела по списъка с кабели и тяхното свързване или да измериш с мултицет/мултимер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси сега ще го затворя пък и полицаите си взеха премии но не се знае ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чакайте малко де ти само циферблатите ли ще сменяш аз мойте ги сложих върху старите какво му е трудното? мушкат се завитнват се винтовете прекарват се кабелите на циферблатите (новите) отзад връзваш ги кадето трябва а захранването аз го взех от едната от лампичките който осветяват таблото и изкарах всички други за да свети само плазмата затворих километража сложих го и готово ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова просто трябва да се разглоби и километража,защото пречи дългия бутон за нулирване на броячи за километри и не се взема ток от крушчиците на таблото,а от копчето за халогените.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз така го направих ;) и работи супер ;) Успех ;) исках само да помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с голяма мъка разглобих таблото и изкарах километража,но колега нз твоя какъв е но този има много букси + 1 потенциометър за регулиране на светлината поне аз така го виждам! след празниците ще си поиграя да видя как да го направя нз без това регулиране няма ли да стане :Dоффтопик:Весела Коледа на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spezov направи клипче да видим как е станало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че помогнах :D:):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съжалявам че не дойдох,но си помислих че не е много сигурно дали ще се събирате, а да изгоря 50-60лв бенз и да няма нищо си е направо грехота.Радвам се че си поставил километражите и си се оправил!

Редактирано от pano

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей... чак сега видях темата .... защо не се обади да и изпратя упътване за монтаж! :) добре е че си успял да ги сложиш! Надявам се да си се накефил истински! Може да сложиш наистина една две снимки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре най-вероятно ще сложа снимки и наистина стои зверски :huh::dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съжалявам че не дойдох,но си помислих че не е много сигурно дали ще се събирате, а да изгоря 50-60лв бенз и да няма нищо си е направо грехота.

...ми по принцип не сме от най сериозните специялно русенци за сбирките,но този път бяхме може би най много от всички сбирки през годината а и колегата беше донесъл бутилка уиски да те почерпи за слагането и ся хартиса щото никой не пиеше :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как стана на мойте не са от най хубавите но мене ме кефят :dry:

 

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стрелката за нивото на бензина нещо е много надолу :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно питане, как синхронизира стрелките на обортомера и на километража, след като си ги разглобил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой казва че трябва да се разглобяват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно питане, как синхронизира стрелките на обортомера и на километража, след като си ги разглобил?

Циферблатите се подпъхват без да се свалят стрелките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога ама никога несваляйте стрелките!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти аз сумати и време немога да си намеря плазма все непасват за моита бричка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, монтирах си ги и са сраШШШни :):):fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти аз сумати и време немога да си намеря плазма все непасват за моита бричка

колега даи малко инфо за твоята кола, да видя какво мога да направя, моите си ги купих от ebai.com и то само за 35лв. :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако знаех как и снимка да кача :) щяха да се изфукам :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега я погледни за сивик 6-та генерация колко парички ще ми излезе :fun: а ако е 35 кинта направо ми поръчвай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега я погледни за сивик 6-та генерация колко парички ще ми излезе :fun: а ако е 35 кинта направо ми поръчвай :)

с обортомер или без?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер са човече казвай само колко ще ми излезне всичко и ще има да черпя :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е със естествено :fun:

а тези харесват ли ти?http://cgi.ebay.com/ebaymotors/i554-96-00-...bayphotohosting
само че на този линк който ми прати нямаше обортомер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СОРИ грещката е моя, еито тук ако си харесаш нещо пиши

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/96-00-Honda-Civic-AT-WHITE-FACE-Glow-Gauges-Plasma_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a1205Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3

1318Q7c301Q3a0Q7c293Q3a1Q7c294Q3a50QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem36011883

216QQitemZ360118834216QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#ebayphotoh

sting 96-00г. 20$+ 40% за вносителя

 

 

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/i672-99-00-HONDA-CIVIC-Si-MT-WHITE-GLOW-GAUGES_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a1205Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3

1318Q7c301Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a50QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem29028454

420QQitemZ290284545420QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#ebayphotoh

sting 96-00г. 20$+ 40% за вносителя

 

 

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/96-00-HONDA-CIVIC-EX-LX-AT-REVERSE-GLOW-GAUGE-EURO-AC_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a1205Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3a131

Q7c301Q3a0Q7c293Q3a1Q7c294Q3a50QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem180320542423

QitemZ180320542423QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories 96-00г. 28$ + 40% за вносителя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако нещо си харесаш ми звани направо на 0887941373-наскозада ти обясня как стоят нещата и какви са тези 40% :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/i672-99-00-...c39Q3a1Q7c240Q31318Q7c301Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a50QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem29028454420QQitemZ290284545420QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#ebayphotohsting 96-00г. 20$+ 40% за вносителятози най ми харесва кажи сега как ще процедираме :fun: да си ги поръчвам направо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми допадат доста...Нака я кажи как стават нещата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a за моята 6 г, англичанка какво може да се направи ? до сега не видях из темата като за моето табалце :drool::bash: :bash:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз искам за 6 ген. японка :D ама има ли такъв който да е в КМ. само не смесено с мили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свържи се с колегата harpi,той има доста добри плазми :rolleyes: .Мен ме е налегнала финансовата криза :hondarulez: иначе до сега щях да съм си взел.http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=26525&hl

Редактирано от SVE_1986

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...