Jump to content
Lesov

Чип Тунинг

Recommended Posts

Здравейте, колеги най-накрая се реших и аз да пусна една тема ;) преди 4 месеца се сдобих с Сивик 5 генерация 1.6 Втек Д16з6 вече 4 месеца си е карам и реших малко да я подсиля :lol: имам приятели в Лондон и преди 1 седмица се сдобих с чип за моята хонда.На чипа пише муген незнам дали е 100% истински но сега изникна другия проблем-поставянето ;) ...въпроса ми е каде да отида да ми сложат въпросното чипче ? (от Пловдив съм) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в ецу-то ;):lol: се слага .. . можеш и сам ако имаш фабричен цокъл

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един пик който може да ти помогне малко :lol:

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да не си купил някой ментак ,който маха knock sensora и ограничителя,може някоя беля да стане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега задължително да пишеш пак в темата като ти го сложат чипа, да кажеш усети ли се разликак във вървенето....а ако има разлика ще кажеш и марката да знаем какво да търсим :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има малкa вероятност му сучпи мотора но си сложи 100 октана бенза zа по сигурно а нок сензор кои те излага че има тоя мотор ?);П

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гр.пловдив ул.абаджийска 10 стефан се казва момчето пробваи там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още не съм сложил чипа не изкам аз да го слагам за да не стане някоя беля :angry: на самия чип пише Муген незнам как да проверя изтински ли е можеби ще изчакам догодина месечната среща като се видим с колегите някои може да си има представа как трябва да изглежда истински чип :) edikoisi ако може да ми дадеш едно телефонче да званна преди да отида благодаря предварително благодаря и на другите колеги за мненията, ако чипа е истински и наистина варши работа ще пиша пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чакаме ама явно колегата не може да се престраши да го сложи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го прати насам , а ние ще го пробваме :)

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам , има ли такова "животно" и за H23 моторите , от къде може да се закупи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.ebay.com пишеш си модела на колата и "chip" и после каквото сабя покаже :)ВАЖНО - повечето чипове, които се произвеждат изцяло махат ограничителя на двигателя или го завишават до космически обороти, така че след монтирането им трябва да се внимава !!! За да не видите лютеница, както в оборотомера така и в двигателя !!!

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много пъти се е дискутирало за този чип тунинг и едно стана ясно. Универсалния чип с промени по настойките не е много удачно решение поради някои сериозни фактори: износване на двигателя, разлика в самите двигатели макар да са една и съща модификация фабрично си имат разлика и не са абсолютно идентични и още някои друг фактор. Решението и най-удачния вариянт е да се правят настойките на самия двигател за което си трябва "динотест" и добър "настройчик" който да си разбира от работата ;) Но все пак не очаквай чудеса със стоков двигател. Ще имаш много по-голям успех ако се пипне първо това онова и след това се направят настройките с новите модификации.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги с чипа няма да го бъде :lol: Нямам време не ми се занимава пък и малко ме е страх и след като не ми е нужен смятам да го изкарвам на пазара и тъй като съм новак още :lol: ще ви помоля ако може някой да ми помогне и да пусне обява в купува продава.Ако някой прояви дружелюбност ако може да ми пише на лично или на скайп да се разберем какво да пише в обявата :lol: П.П благодаря ви предварително и се извинявам ако нарушавам правилата Скайп: lud_divak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де ... никой ли не се замисля че не става точно така както го мислите.... караш 125коня слагаш чип от $25 и хоп тя станала 150! Нали тогава всички щяхме да караме с такива чипове! Да няма лошо сложи си чип ама първо си сложи един Интейк за да си подобриш входящия въздух, после си сложи един колектор с генерация (но не се изхвърляй на 63 примерно..... 55 ти е напълно достатъчно) за да я поотпушиш малко. Ако имах лев сложи едни хубави валове и евентуално чак тогава се замисли за чип за да има смисъл цялата тази гимнастика! Обади се на примерно на 1net да ти направи нещо точно за теб и да го тестват, а не да сложиш нещо от което след месец два можеш да окотиш колата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де ... никой ли не се замисля че не става точно така както го мислите.... караш 125коня слагаш чип от $25 и хоп тя станала 150! Нали тогава всички щяхме да караме с такива чипове! Да няма лошо сложи си чип ама първо си сложи един Интейк за да си подобриш входящия въздух, после си сложи един колектор с генерация (но не се изхвърляй на 63 примерно..... 55 ти е напълно достатъчно) за да я поотпушиш малко. Ако имах лев сложи едни хубави валове и евентуално чак тогава се замисли за чип за да има смисъл цялата тази гимнастика! Обади се на примерно на 1net да ти направи нещо точно за теб и да го тестват, а не да сложиш нещо от което след месец два можеш да окотиш колата!

Сигурно си прав ако има някой който е направил тези гимнастики по колата си и мисли за чип да ми драсне едно лично :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз благодаря ! Гледах в Ebay но нищо не намерих. А е ясно че с тези готови чипове има риск и знач че махат ограничителя ... това е първата Хонда с която мисля да се заиграя и сефте ще сменям процесор. Предната беше Ауди и си имаше USB ... така лесно настройките се правеха на място :D Интейк и филтър съм сложил, както и ауспухова генерация, но за момента мотора мисля да го оставя сток няма да се задълбочавам толкова. Така че най вероятно и чипа отпада :D Но мерси за информацията все пак ... все пак вие сте точните хора и този форум е точното място да се задават подобни въпроси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега да подшушна само човекат се казва 1нет/Емо много разбран човек мисля че той ще ти каже истината за този чип след като погледни таблиците евентуално! има и каде да ти настрои колата но ще трябва да скочиш до софето :tooth: моята като е настройва немах парички за дино на правата но в градски условия :P бях пил предната вечер да ти кажа поутрезнях :P:tooth:

Редактирано от ecs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята като е настройва немах парички за дино на правата но в градски условия Kолега може ли да ми кажех какво ти е настройвал по колата ?Моята може ли да се насторе без да се слага чипа и какво представлява това дино ;) много сам слушал обаче незнам какво е? Ще гледам да се свържа с 1net защото много хора вече ми го препоръчаха пък и мисля да слагам генерация и ще трябва някой да ме светне какво точно представлява генерацията колектори + ? някви гърнета а у и ако може някой да ми пише от каде мога да си закупя въпросната генерация а и къде да отида ми е сложат ?П.П благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако колко по-лесно щеше да е някои да ми даде кратко инфо тук в темата :P благодаря все пак впускам се в търсене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То най лесно ще е някои да я вземе настрои и върне готова но приеми че живота е несправедлив ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чипа замина към гр.Елхово дано колегата с д16-ката да пусне тема когато го инсталира да знам дали да ме е яд че не съм го сложил :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кратко:колектора е това нещо от където ти излизат изгорелите газове от двигателя! Има спортни колектори 4-2-1 или 4-1 които дават повече мощност едните в средните обороти, другите във високите! Отам нататък слагаш права тръба от колектора до гърнето на която траба може да има (примерно) резонатор .... това ти представлява генерацията! А накрая завършваш с гърне за предпочитане правопоточно.... а не пазарски ремус! И винаги се допитвай до google.... той знае всичко :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това е един от начините да станеш известен в квартала ...поне ще знаеш на кой как ми свири алармата :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това е един от начините да станеш известен в квартала ...поне ще знаеш на кой как ми свири алармата ;)

Ти луд ли си ве.С тоя тунинг колата вече няма каране по пътищата - тя се е превърнала в БЕГЧКАААААААААА и се кара само на писта :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее ..... не му сривайте ентусиазма на момчето де..... нали и той трябва да тръгне от някъде :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно,момчето си продаде чипа и в момента е на път към новия собственик.Може би той ще се престраши да го сложи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това е един от начините да станеш известен в квартала ...поне ще знаеш на кой как ми свири алармата :)

Ти луд ли си ве.С тоя тунинг колата вече няма каране по пътищата - тя се е превърнала в БЕГЧКАААААААААА и се кара само на писта :)
За кво ли се занимавам да пускам теми някви големи разбирачи да ми палнят темата с лайна само да ти кажа то не е на магарето работа дали ще стане бегачка или не ако нямаш кво да пишеш по темата я подмини :)

Еее ..... не му сривайте ентусиазма на момчето де..... нали и той трябва да тръгне от някъде :D

Как го каза тва все едно ти си светлинни години напред и нямаш стигане надявам се да е така Моля модераторите да затворят темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...