Jump to content
deckiq

разход на гориво

Recommended Posts

карам f20a4 с автооматична трансмисия,някой наясно ли е с разхода на гориво.....зима-лято,градско-изванградско-смесен......някой ако знае някви ТТ данни да а ми каже ще сам мн благодарен............направо ме озадачава тази кола,в това време прави едни водовартежи в резервоара........14-15литра :cool: това нормално ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз карам същата конфигурация на прелюд 5-та генерация, и ми се струва нормален разход за градско, ако:1.Кракът ти е по-тежичък.2.Ако прекарваш доста време в задръствания.3.Ако пътуваш на кратки разстояния.На мен ми гори колкото дават заводско - 12 л. градско, 7.3 минимално извънградско/100 км/ч , 10.5 смесен режим с преобладаващи градски километри.Замерено с инфоборд!

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта прави около 15 и някои път нагоре ...... и аз си мисля че е мн ама казват че е толкова еднъчи извънградско ми прави лятото 7.2 с 120км/ч смесено нз .... по празниците пак ще е засичам .......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз карам същата конфигурация на прелюд 5-та генерация, и ми се струва нормален разход за градско, ако:1.Кракът ти е по-тежичък.2.Ако прекарваш доста време в задръствания.3.Ако пътуваш на кратки разстояния.На мен ми гори колкото дават заводско - 12 л. градско, 7.3 минимално извънградско/100 км/ч , 10.5 смесен режим с преобладаващи градски километри.Замерено с инфоборд!

да ве брадаре и моята е същата-5г....12-13л,разбирам,но 15-16л мн мисе струва не е нормално такива големи разлики;зима-лятто...пак може и аз да греша...как наи-точно да я засеча?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, и аз като я взех моята в еуфорията замина един резервоар с около 15-16 на сто, каране с педала до долу винаги се отразява... :);) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега по каталог градското е 14.1 ;) Тъй ,че в задръствания е нормално 15-16 разход :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, и аз като я взех моята в еуфорията замина един резервоар с около 15-16 на сто, каране с педала до долу винаги се отразява... ;):);)

добре де,тая конфигурация като караш градско на коя предавка е по-добре-D3 ili D4?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д3 не значи ли да кажеш "никога не ползвай 4-та" ? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно това означава,но като караш с 40 няма нужда веднага да ти хакне на 4та и като дадеш газ колата да стои на 1 място... или пускаш ръчно 1-2 скорости надолу или газ до ламарината и тя сама :help:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината това за D3 режима, съм го чувал и преди, че е по-добре за градско, ама тогава нямах никакво намерение за типтроник и не съм слушал внимателно, но предполагам че има резон, като се кара с до 50 км/ч, при положение че точно там някъде включва 4 и е по добре, за да не се чуди като подаваш газ на коя да включи.Но обикновенно карам на D4, сега по повод дискусията ще направя опитно замерване на D3 и на D4 по един и същ маршрут и благодарение на инфоборда ще ви кажа данните ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 месеца вече съм горд собственик на Хонда, Англичанка 1996 с D16Y3 двигател :dry:. Обръщам се към колегите със същия двигател, колко им е разхода понеже на мен ми дава около 11 градско и към 8-9 извънградско, и ако са с газови уредби да кажат да ли са доволни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета моя звяр е акорд седан англичанка и сму4е 15/100 нормално ли е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но обикновенно карам на D4, сега по повод дискусията ще направя опитно замерване на D3 и на D4 по един и същ маршрут и благодарение на инфоборда ще ви кажа данните :)

Опитай и трети вариант. Същият маршрут и стил на шофиране , но си включвай предавките сам и колкото е възможно по-рано. "Лок ъпа" на хидротрансформатора в този режим се вкл. не само на 4-та (провери това как се отразява на градския разход :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя сивик англичанка 1998 д16б2 лапаше 12-13 бензин 13 твърдо газ.Брей викам си аз имах две хонди преди тази д14а4 8 градско д16у8(съжелявам че продадох) 10 градско.ОТВОРИХМЕ двигателя и кво да видим други бутала тоест има недоход на буталото хлабина като за турбо веднага едни бутала от ибей то за сгъстена компресия и сега колата в софия ми дава 9 ГАЗ като не съм я разредлил чрез изх.колектор и тези 400 лева за бутала от газ съм ги избил вече.Звучи ми смешно но един приятел имаше фиат типо нов внос карго месец и акумулатора здаде паленето взе нов мон бат и каза че след като го е сложил колата харчи с 3 литра при еднаква температура от вън странно ама факт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...