Jump to content
HONDA

Акциз !

Recommended Posts

Колеги чух от много приятели,колеги в кат и .т.н че от 1 януари акцизите на колите внос в БГ падат....искам да си кажат мнението тия дето са по навътре и са чули нещо по този тооооооооолкова интересен въпрос за всички любители на автомобили :):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дано,ама нещо съмнителна работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да ви разочаровам, но премахване на акциза няма да има.HONDA, да не си чул за увеличаване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеле Боже, пази да падне! Ще трябва да си продам моята кола. Не мога да понеса вече трафика в София, а ако това стане - хептем като в NY задръстване ще станем. Сега всяко семейство има по 4 коли, като падне акциза всеки ще има и по една за по-спортни дни :S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам онез от "горе" да се минат чак толкова ;) по вероятно е да се вдигне. Аз чух че ще затегнат вноса защото се е напълнило с разни трошки. Те едвам успях да изчистят руските машини сега ще почват с "западните"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

падне ли акциза .... ще стане страшно тука :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чух, четох не само на едно място, че акциза на втората употреба, може да стане, като на новите автомобили...Плащаш само горницата над 163 к.с.http://news.ibox.bg/news/id_1606414985

При акцизите исканията ще бъдат свързани с драстичното им намаляване за употребяваните автомобили и изравняването им с тези за новите коли. При сегашния режим за употребяван автомобил се плаща между 1,5 и 5,3 пъти по-висок акциз, отколкото за същия нов, като най-голяма е разликата при по-маломощните и съответно по-популярните автомобили - 121 - 150 KW.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да падне,но и да падне и да не пада все тая задръствания ще има :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще падне, ще шадне.....до средата на другата година.очаквайте ръст на катастрофи и инциденти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината е безумно глупаво да плащаш каквато и да е такса на стока, която в пъти надвишава себестойността и. А за катастрофите - не мисля че ще стане по-страшно, катастрофите се причиняват от идиоти зад волана а не от конските сили на автомобила. Ако беше така то нямаше да има законно продавани автомобили над 50к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 години ако не и повече ,се чува за падане на акциза когато наближи нова година ... ама така и не пада ,тъй че едва ли ще падне и тази година

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да не пада, че ще съжелявам, че избързах, а не изчаках за 3.0 V6 :P:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно до колкото знам, акциза е в противоречие с европейските норми, но е и вътрешна работа на всяка държава. Като се има предвид, че приходната част на бюджета се формира основно от ДДС и от акцизи, не ми се вярва да падне акциза или да се намали ДДС поне за някои стоки. Като вземем предвид, че почти всички в парламента са доказали се ИДИОТИ, нещата отиват на към оставане на акциза, за съжаление. Дано не се окажа прав и да падне. Това няма да промени броя идиоти на пътя. В това отношение мерките трябва да са съвсем други...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ви кажа и аз моето мнение макар че едва ли има значение ,почитател сам на големите силни мотори назвисимо от техниат харч за това естественно сам си съставив собствено мнение за акцизите/естествено изгодно за мен :lol: /,а именно автомобилът подлежещ на акцизни такси е с голиам мотор аналогично с голям разход на гориво ,тоест ще взимат пове4в пари от акциза за горивта от притежателя му ,след това повечето автомобили с големи двигатели са или спортни или луксозни тоест частите са им на савсем друга цена при евентуално счупване за който внос на част държавата си взима такси отново ,за голям мотор трябва и голяма застраховка от която пак даржавата си взима процен ,най общо казано на големият мотор всичко му е голямо така че не смятама че е нуйна тази такаса те така или иначе си я взимат ,но наистина сте прави че всички са идиоти и не мислят много глобално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като е нова година и има избори как падат акцизи и данъци не е истина :lol: но това са само слухове - дишайте дълбоко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид, че приходната част на бюджета се формира основно от ДДС и от акцизи, не ми се вярва да падне акциза или да се намали ДДС поне за някои стоки.

Неми се рови, но делът на приходите от акцизи от автомобили в хазната е незначителен... А и може да но го махат, но да увеличат поне границата на автомобилите до 210 к.с. :lol: . Съвременните автомобили все повече к.с. изваждат от същите двигатели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да увеличат поне границата на автомобилите до 210 к.с.

Пепел ти на устата дай поне 270 така да бъде, че пак няма да мога да си зема с2000 или Супра.Иначе е вярно, че акциза е в разрез с европейската икономика и законодателство, защото на тези коли 2ра ръка вече им е бил платен акциз когато са били регистрирани нови в германия, италия или там от където са внос, тоест няма как им се плаща отново акциз като се регистрира в бг. Все едно да си купиш колело от МЕТРО, там си плащаш ДДС по фактура и после като излезеш на улицата някой да те накара пак да плащаш ДДС. /тъп примерн, но не се сетих за по-добър/ Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми хора 1/3 от новите големи коли са с немски австрийски и кой знае какви още номера...тези хора не са от простосмъртните,и мисля че те ще направят така че акцизите да се махнат или качи летвата на конете...просто няма как....а и сега с тая криза само в БГ има акцизи от цяла европа !! !! тва е един голям абсурт....мисля че държавата ни има проблеми с ЕС и за това падат...да поотпушат пазара на европейско равнище....се пак ние сме една от водещите държаве по скъпи и мощни коли...и мисля че ще има развитие тази тема....няма да оставят така нещата...големите дупета немогат да си платят акциза...да бе ;) могат ама неискат и те...но няма да карат вечно с чужди номера я....според мен акциза е към своя край и се надявам да е така.... ! така мисля аз ! ;) живи и здрави колеги ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай боже и ние да покараме истински коли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва само какви коли може да закупим ако падне акцизаааааааа....леле...не е истина ;) ;) под 300 коня няма да карам кола вече ;):tooth:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано го махнат акциза или да вдигнат летвата та и ние да караме" расови коне".Доста хора се ограничават от него....... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дано падне, че едно от нещата, които съм си харесал и ще ми върши работа е само с 1KW над границата ;)И според мен по-логично е да падне, защото бърка в джоба на все повече хора, някои от които с влияние. Нищо, че имат пари, и те не искат да дават ако може да не дават ;) п.п. А за акцизите, че са една важна част в приходната част на бюджета, имах предвид не само в автомобилния бранш, а изобщо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещате, че АКО отпадне акциза как ще компенсират тези 10-15 млн. ? Правилно, чрез високи данъци, застраховки и т.н. вземания... Както междувпрочем е в Германия. Особено ако е над 7 годишна - там Гражданската става 1000евро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещате, че АКО отпадне акциза как ще компенсират тези 10-15 млн. ? Правилно, чрез високи данъци, застраховки и т.н. вземания... Както междувпрочем е в Германия. Особено ако е над 7 годишна - там Гражданската става 1000евро

На фона на 5 млрд. бюджетен излишък(това, че скоро няма да видим подобно нещо е друга тема...), незнам за какво компенсиране говорим... Сега друг е въпроса, че акцизите имат друга роля:

 

Special reasons cited for the existence of specific excise duties include the following:

*To discourage over-consumption of products which may harm the consumer or others, for example, duty on tobacco and alcohol

*To alter the distribution of income by taxing 'luxuries', for example, excise duties in the US on heavy tyres, fishing equipment, firearms and airplane tickets

*To seek to allow for externalities so that the social and environmental cost of consuming the product is paid for by the consumer, for example, excise duty on tobacco to help pay for the increased cost of healthcare of smokers

*To place the burden of paying the tax on the consumer of the product/service, for example, excise duty by some governments on petrol and diesel to build and maintain roads, bridges and mass transit systems

Извинявам се, че е на английски...

 

Сега в крайна сметка зад всяко нещо стои икономически интерес и в момента, в който лобитата в ЕС на автопроизводителите и на тези от вториният пазар се оплачат, ще се "помисли" по въпроса...

Най-малкото повечето съвременни дизелаци, които не са под премуим сегмента са повече от сегашната норма...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, колкото и да не ми се искаше, АКЦИЗА НЯМА ДА ПАДНЕ И ПРЕЗ 2009 г. :):D:D информацията е проверена... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...