Jump to content
KpaTyH

Проблем с 2-ра предавка

Recommended Posts

Здравейте.От скоро съм собственик на 5ген сивик купе (д15б7).Тази вечер колата започна да вади странен звук когато карам на 2-ра предавка.Звукът леко прилича на специфичния за задна предавка звук (леко свирещ такъв).Та проблема е само на 2-ра,1,3,4,5-та нямат този проблем.При натиснат съединител на 2-ра звукът изчезва,но като го пусна и отлепи се появява отново.Сякаш по нагорнище е по силен ,но не съм сигурен.Моля помогнете къде да търся проблема.

Редактирано от KpaTyH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш маслото на кутията първо.Оригинално Хонда или 10В40!Пробваш.Ако не стане - отиваш на майстор, отваря ти кутията и гледа какво става вътре.Може да имаш износени зъбни колела, липса на масло и т.н. По този проблем не можем да ти дадем адекватен отговор тъй-като вероятностите са много.Проблем от такъв аспект трябва да се прегледа на място :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя че ще иде на ремонт ще иде,просто се надявах ако на някой му се е случвало да ме насочи:)Стискайте палци да не е нещо сериозно

Редактирано от KpaTyH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да каже какви са последствията ако остави така нещата можели да има фатални последстеия повреме на движение на колата, че и при мене го има тоя звук самоче и на 1-ва и на 2-ра :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го има само на 1-ва и аз нямам отговор,това е на 6-та ген. От една година си работи така :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...